Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

b2b glovo,foodpanda,ubereats etc

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Mr1235813

Mr1235813

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.12.2020
-Buna seara,am tot incercat sa gasesc(grupuri de antreprenori pe facebook,youtube.forumuri,mototare de cautare)o analiza/comparatie intre companiile care se ocupa cu livrarea de mancare in Romania.
Am gasit doar informatii despre cum sa devii partener ca si livrator,insa nimic pertinent in legatura cu parteneriatele b2b(doar dupa ce completezi formulare pt fiecare din ele in parte).


Incercam sa punem pe picioare o mica afacere si vroiam sa stim care sunt conditiile si taxele pt cei mai mari jucatori din industria livrarilor in bucuresti,precum : glovo,foodpanda,ubereats,takeaway samd.

A facut cineva acest lucru?sau ma poate ajuta cu un link?

Multumesc anticipat

#2
alexC21

alexC21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.03.2019
Undeva intre 20 si 35% + tva comision din valoarea comenzii in functie de platforma.

#3
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
Da, cam 30% e taxa daca comanda e prin platforma si livrarea tot cu ei.
Sau 15% daca comanda e prin platforma, dar livrarea o face vanzatorul prin resurse proprii.

Astea sunt procentele la Tazz, pentru o anumita firma, informatii sigure. Cred ca pe acolo se invart taxele la toti. Probabil conteaza si de fiecare firma in parte, cat de mare e fluxul de comenzi, cine negocieaza, etc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate