Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Volkswagen BKC un motor indestructibil?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 04.09.2013
Am condus Golf 5 1.9 TDI BXE 105 cai si 6 trepte. Era o placere sa conduc la drum lung. Niciodata nu am simtit lipsa de putere. Depaseam linisit cu treapta a 5-a, iar in mers constant la 150 kmh aveam 3000 de ture pe minut. Combinat autostrada cu drumuri nationale / europene scoteam consum de 5.5 / 100 km.

Nu stiu ce diferente sunt intre BXE si BKC, dar daca nu sunt mari, eu zic ca nu ai de ce sa iti faci griji daca masina a fost intretinuta corespunzator.

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Bkc-ul nu are probleme cu cuzinetii de la arborele cotit. Deci nu se vor rupe biele ca sa iasa prin bloc.
Sa te uiti la axa cu came, cand cumperi masina, daca e uzata axa sau are tacheti sparti, te costa multi bani reparatia.
Se folosește ax cu came Kolbersmit si tacheti Ina negri.

#21
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,906
  • Înscris: 09.12.2004
Ca te lasa cineva sa faci masina bucati ca sa vezi tu uzura axei :))

Am avut BXE luat SH, si a fost si resoftat si bielele au stat cuminti la locul lor.
Orice masina ai lua, e loterie. Important e sa tragi lozul cel mai bun.

Cind acum se vind si cumpara masinile pe bani putini cred ca si verificarile la un service sint omise.
Cel putin asa am vindut masina acum 2 saptamini. A vazut-o jegoasa interior si exterior, am dat o tura, i-am aratat tot ce am facut la ea pe partea de intretinere si mi-a facut oferta.
Am analizat-o si aia a fost, a 3a zi a venit dupa ea. Urma sa mai bag eu niste bani in ea, asa ca a fost ok.
In vremurile actuale, cind primesti oferta cred ca aia e valoarea masinii, desi tu ai tinut-o ca pe o printesa :D

#22
EDY-TZU

EDY-TZU

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.08.2021
1.9tdi 105cp cod BKC este cel mai fiabil motor indiferent pe ce a fost pus din gama VAG.
acest lucru e confirmat de multi mecanici auto si chiar de samsari.
asta nu inseamna ca e indestructibil,depinde cum s-a avut grija de el.intretinandu-l adecvat,duce mult mai multi km decat verii BLS si BXE de aceiasi putere.

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
da, l-a avut Deenman pe golf, a dat mașina la 450.000km,acuma zicea ca noul proprietar are 600.000km și ca merge inca.

#24
albucatalin

albucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 19.11.2009
Cel mai fiabil motor diesel a fost 1.9 SDI și nu altul !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate