Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Achizitie Oculues quest 2

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#37
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Nu cred ca exista totusi si fakeuri, sa nu aiba probleme ceva ma gandesc :)

#38
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Mda, nu gasesc nimic nici pe google in acest sens, sper sa fie ok :) 2200 ron varianta de 256gb, daca nu a dat-o deja :)

#39
Archenuh

Archenuh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.10.2013

View PostNenea Zap, on 16 decembrie 2020 - 20:58, said:

Eu am incercat acum Austria - ajunge pe 21 si Belgia - ajunge pe 19.


Alea au, da, are şi IT, de unde poţi lua cu ESWD. Din Austria sau Belgia le poţi livra în RO? Există serviciu similar ESWD care să livreze de acolo?

#40
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,033
  • Înscris: 10.04.2006
Eu am spus doar că sunt în stoc.
Voi spuneați că nu.
Și apoi am dat și exemplu it, fr sau UK, toate care au ESWD.
Cred că sunt de ajuns, tu nu?

#41
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007

View PostNenea Zap, on 17 decembrie 2020 - 14:05, said:

Eu am spus doar că sunt în stoc.
Voi spuneați că nu.
Și apoi am dat și exemplu it, fr sau UK, toate care au ESWD.
Cred că sunt de ajuns, tu nu?

Daca e vorba de mine, peste tot se vorbeste de asta cu stocurile, pe amazon uk/de nu este nimic pe stoc si vezi si in comentarii. Plus ca daca incerci sa comanzi, iti da ca termen de livrare abia in ian sf de februarie Posted Image Asa ca pe siteul oficial o aparea ca se poate comanda, insa nu am mers si mai departe incat sa vad procedura si daca si ajunge intr-un termen rezonabil. Mai auzisem pe cineva acum vreo 2-3 ani la o alta versiune oculus, comandase de pe siteul original si i-a venit cica dupa 3 luni, omul si uitase sau era oricum foarte relaxat (pe reddit parca citisem, true story, poate de acolo mi-o fi ramas mie Posted Image )

LE: Cred ca m-am bazat eu foarte mult pe vrpro, crezand ca o sa rezolv si sa fie cea mai usoara varianta, cu garantie, etc. Acum apare pe stock quickmobile (vers cu 64gb), insa cu livrare in 7 zile :)

Edited by Al3xandrus, 17 December 2020 - 14:13.


#42
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,033
  • Înscris: 10.04.2006
Pe site spunea ca livrează în 3-4 zile în funcție de țară

#43
Archenuh

Archenuh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.10.2013

View PostNenea Zap, on 17 decembrie 2020 - 14:05, said:

Eu am spus doar că sunt în stoc.
Voi spuneați că nu.
Și apoi am dat și exemplu it, fr sau UK, toate care au ESWD.
Cred că sunt de ajuns, tu nu?

Nu a zis nimeni că nu sunt în stoc. Bine, Alexandru zice ce-l mint ăia de la VRpro. Eu am zis doar de prima data când ai spus de GERMANIA, şi continui să spui, că NU E ÎN STOC. Nu că nu e în stoc, defapt, ci că NU LIVREAZĂ din cauza scandulului cu Facebook.

Nu sunt de ajuns, nu, pentru că FR nu are ESWD iar UK deşi are, adio zero taxe, pt că orice ai comanda tu acum va veni după 1 Ianuarie, când vor fi taxe puse şi TVA şi ce o mai fi, pentru că Brexit. Also, IT nu e cea mai bună metodă pt că ESWD primeşte doar TUR de acolo, retururi nu poate trimite către IT, iar de vei avea probleme vreodată şi vei avea nevoie de garanţie, nu vei putea trimite Oculus-ul în IT prin ESWD şi prin alte metode costă destul de mult, din ce ştiu.

La Quick nu cred că ai garanţie, deşi îţi oferă. Şi-n plus, parcă sunt destul de sigur că nu va veni în 7 zile.



Eu încă nu-s sigur că vreau Quest 2, consider şi varianta unui Rift sau Rift S luate SH în condiţie bună, dar parcă pt 200-500lei diferenţă până la un Quest 2 nou, mi se pare absurd să iau aşa ceva.

Edited by Archenuh, 17 December 2020 - 21:29.


#44
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,033
  • Înscris: 10.04.2006
Bine, ai dreptate.
Nu poți cumpăra din nici una din cele 20 de țări de pe oculus.com.
Happy now?

#45
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
M-a apelat tipul ala de pe olx ca nu i-a mai dat niciun semn celalalt client si avand o zi cam proasta la "munca" (recunosc ca nu suntem amandoi in cea mai buna perioada, desi altii au probleme muuult mai mari, dar cred ca suntem cam toti in aceeasi barca pana la urma), am facut necuratul si l-am luat mai devreme, desi am luat tot traficul in bot, macar ne-am mai "oxigenat". De cand m-am intors insa am mai rezolvat niste mailuri si o sa-l pun la bataie sper in 10-15 min. Sper sa fie ok, wish me goodluck :D

Lasati discutiile de mai sus, luati in considerare ca este si pandemie + perioada sarbatorilor. POate in alte conditii sa fi fost o normalitate, dar acum ma indoiesc.

Vrpro mi-au raspuns la mailuri, dar de 1 sapt asteapta cica stock. Deci e cam clara situatia, cat despre quickmobile, afara ca e siteul mai mare si arata mai bine nu stiu prea multe...

#46
Archenuh

Archenuh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.10.2013

View PostNenea Zap, on 17 decembrie 2020 - 21:47, said:

Bine, ai dreptate.
Nu poți cumpăra din nici una din cele 20 de țări de pe oculus.com.
Happy now?

Posted Image  Hai mă, pe bune? Normal că poţi, dar nu ştiu prin ce căi. Tu nu zici cum le-ai luat pe ale tale şi tot noi suntem nasoi? Ţine pentru tine, totul ok, dar nu te supără când îţi dă omul motive pentru care nu el nu poate, că nu ştie, de prost ce e, să cumpere din ţările enumerate de tine... Doamne, Iisuse.

Edited by Archenuh, 17 December 2020 - 22:45.


#47
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,033
  • Înscris: 10.04.2006
Din Germania, prin ESWD.
Dar l-am luat în aprilie când era out of stock peste tot că toată lumea le voia pentru half life Alyx.
Acum sunt disponibile în mai multe țări.


#48
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Nu reusesc sa folosesc sidequest, vad ca sunt multe probleme de genul, din pacate :(

Fara cablu si doar cu VD, nu imi merge Steam VR, imi zice sa fac un update, update pe care nu reusesc sa il fac de pe sidequest :(

Ma gandesc ca ar trebui sa dau developer mode on, dar nu reusesc neam din aplicatia de pe telefon. Ceva nu fac bine, dar sigur este un bug pe undeva, caci google este plin de plangeri asemanatoare :(

#49
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Desi a fost putina bataie de cap, sa zicem ca am rezolvat problemele cu librariile, trebuie instalat si pe PC softul oculus care chiar dureaza ceva si instalat pe ssd. Daca mai ajuta si pe cineva ma puteti apela ori aici pe topic, ori PM ...

Insa, instaland si Alyx care chiar mi s-a parut WOW, am dat de o alta problema, grava as putea spune si anume raul de VR :(

Efectiv nu cred ca am stat mai mult de 15 min si mi s-a facut rau, am mai incercat si in seara asta putin (au venit si niste prieteni pe la mine si s-au tot jucat si nu au avut nimic, au plecat ca deh - ora 23), am incercat si ceva content 2d si pe urma iar in ALYX, aproape am vomitat :(

Ori sa incerc si cu ceva pastile de rau de masina (da, din pacate daca stau cateodata in spate si pe telefon mai am problema, doar ca de obicei eu cam sunt soferul, asa ca nu am dat importanta, dar pe mare iar am mai intampinat o data in zanzibar pe o barca cand am vomitat la propriu noroc ca mi-am revenit rapid), ori sa incerc sa-l vand, caci e clar ca nu este pentru mine :( M-am cam desumflat maxim :(

Aveti si voi cumva aceste probleme?

https://forums.oculu...motion-sickness

#50
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,033
  • Înscris: 10.04.2006
Poți pune pe comfort mode.
Eu am setat să mă teleportez + snap la imagine.
Nu am avut deloc probleme.
În schimb la mișcare continuă mă ia și pe mine cu amețeală.
Bine, eu am râu și de mașină așa că știu că sunt mai sensibil.

#51
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Si eu se pare ca il am (si se pare ca nu sunt singurul, deci la 90 hz ma asteptam sa se mai fi scapat de probleme), ma rog sunt si cam racit (sper ca nu covid :D) si poate aseara mi-a accentuat dar deja am prins un trac, mai vedem diseara :) sa caut optiunea aceea de confort mode, poate ajuta...

#52
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Voi ce jocuri ati folosit si ce v-a prins cel mai mult? incerc hl alyx, este fft tare si impresionant, insa daca joc mai mult de 10-15 min mi se face rau din pacate :(

Am mai gasit pe Steam free to play propagation vr , ffft tare si fiind static nu am mai avut probleme :) In rest, nici foarte mult timp la dispozitie nu a fost cine stie ce si cand am stat de el m-a prins la ore din astea inaintate...

#53
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,033
  • Înscris: 10.04.2006
Gratuite nu prea există.
Pe bani, vezi și tu în store top selling.
Oculus are refund policy destul de ok.
Poți returna un joc dacă nu l-ai jucat mai mult de 2 ore timp de două săptămâni.
Așa că poți testa majoritatea jocurilor.

Pentru mine beat Saber, superhot, Vader immortal, eleven table tennis, the room VR

#54
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Am observat ca nu e nimic gratis si toate costa destul de mult. Doar ca pe mine m-ar fi interesat cele pentru PC, iar daca pentru Steam merge perfect prin VD, in schimb (culmea) cu softul original eu nu ii dau de cap sa mearga prin VD. Vrea cablu. Si mai am o problema, nu pot sa schimb calea unde sa instaleze, am un ssd maricel de 500gb, dar totusi nu mai am decat 100gb, vad in librarie ca detin un joc interesant (si nou), insa care are 130gb+ , cum mai am decat vreo 100gb si nu voiam sa ii consum nu stiu cum sa rezolv problema...pe google tot gasesc postari mai vechi in care ziceau sa se reinstaleze aplicatia in alta destinatie...

Am atasat si un SS, rulez cu drepturi de admin, e clar ca e un bug pe undeva...

Attached Files


Edited by Al3xandrus, 21 December 2020 - 11:45.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate