Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Cum aflu decizie apel?

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 24.11.2020

View PostNotsure, on 11 decembrie 2020 - 12:01, said:


Adica sa merg la tribunal cu parola si imi da sa ma uit pe loc?

Nu omule, online. Citeste cu atenţie citatiile primite. Tot mai multe instanţe au implementat dosarul electronic care poate fi consultat online.

#20
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,784
  • Înscris: 17.12.2019
Sunt 2 posibilități la dosarul electronic:
Varianta cu user și parolă sau varianta cu cerere de acces la dosarul electronic. Trebuie citite actele de la instanță sau trebuie intrat pe portalul instanței și identificată varianta corectă.
Eu sunt tot timpul uimit de dibăcia justițiabililor în câștigarea proceselor pe care avocații lor le-au pierdut dar totuși nu reușesc să obțină o hârtie de la instituție publică.

#21
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Nu prea sunt asa multe instanțele astea cu dosar electronic.
Zi mă omule de unde esti si unde a fost apelul, doar nu te cheamă notsure si în viața reală să vedem noi cine ești, dar măcar vedem dacă au ăia dosar electronic sau nu.

#22
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016

View Postexqusit_drunk, on 11 decembrie 2020 - 12:42, said:

Sunt 2 posibilități la dosarul electronic:
Varianta cu user și parolă sau varianta cu cerere de acces la dosarul electronic. Trebuie citite actele de la instanță sau trebuie intrat pe portalul instanței și identificată varianta corectă.
Eu sunt tot timpul uimit de dibăcia justițiabililor în câștigarea proceselor pe care avocații lor le-au pierdut dar totuși nu reușesc să obțină o hârtie de la instituție publică.

Sunt la 60km de casa, dar o sa ma duc sa le iau, sa vad.

http://portal.just.r...aspx?id_inst=89

În acest sens, experţii trebuie să depună o cerere de comunicare a actelor în format electronic disponibilă pe site-ul instanţei sau la Registratură, cerere în care să fie  indicat numărul de telefon si adresa de email.


După depunerea cererii, aceștia vor primi pe email link-ul de autentificare. Pentru autentificare, părțile sau reprezentanții lor trebuie să introducă adresa de email indicată în cererea depusă, să aleagă instanța dorită și apoi să apese butonul Autentifică. Pe numărul de telefon indicat în cererea depusă va fi primit în scurt timp, prin sms, un cod de verificare. După introducerea codului și apăsarea butonului Verifică, dacă codul introdus este cel corect, părțile sau reprezentanții lor vor avea acces la dosarele pentru care li s-a aprobat accesul la instanța aleasă.​


Avem asa ceva, dar eu nu stiu daca la dosar se afla decizia instantei, habar nu am ce voi avea ocazia sa vad acolo.

exquisit drunk, esti uimit, dar asta ce-ti spune despre unii avocati?

Edited by Notsure, 11 December 2020 - 13:05.


#23
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,784
  • Înscris: 17.12.2019
Tribunalul Vaslui are dosar electronic. Faci cererea, o trimiți pe mail și în 2-3 zile îți vine confirmarea că s-a admis. Parola vine prin sms de fiecare dată când te loghezi.

#24
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Iar acolo voi avea mai mult decat "se admite, sa fie bine, sa nu fie rau"?

#25
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,784
  • Înscris: 17.12.2019
Cum ai ajuns să citești partea dedicată experților fără să o citești și pe cea deidicată oricărui justițiabil? Doar e ceva mai sus, scrisă cu negru și ai un pdf din care te trimite la partea de dosar electronic.

Edited by exqusit_drunk, 11 December 2020 - 13:38.


#26
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Sunt in meet-uri de zoom, ca lucrez, cred ca asa am ajuns...

#27
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 24.11.2020

View PostNotsure, on 11 decembrie 2020 - 13:01, said:


Avem asa ceva, dar eu nu stiu daca la dosar se afla decizia instantei, habar nu am ce voi avea ocazia sa vad acolo.


Cum dr*** să nu fie, dacă s-a pronunţat deja?

Edited by VOC, 11 December 2020 - 14:08.


#28
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Eu de unde cucu lu d-zeu sa stiu?! Credeam ca poate e o varianta ca aia de pe net, cu "se admite", iar restul apare dupa redactare. Sau ca nu se pune nimic decat dupa redactare. Ca sa stii, trebuie sa afli intai, nu?  E primul si, sper eu, utlimul proces, nu am legatura cu sistemul.

Oricum, m-am lamurit, o sa trimit o cerere si sa vedem ce aflu.

View PostNotsure, on 11 decembrie 2020 - 13:41, said:

Sunt in meet-uri de zoom, ca lucrez, cred ca asa am ajuns...

Asa am ajuns sa am si avocata. Ca lumea se uita urat la tine la munca daca te invoiesti de 12 ori, ca i se scoala judecatoarei sa amane daca e prea innorat afara, iti reproseaza ca te zgarcesti sa pui avocat, daca nu sa ii scutesti pe ei de probleme, macar pentru propria reusita. Reusita cangi, in realitate.

Edited by Notsure, 11 December 2020 - 15:05.


#29
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,784
  • Înscris: 17.12.2019

View PostNotsure, on 11 decembrie 2020 - 15:04, said:

Sau ca nu se pune nimic decat dupa redactare.
E logic să se pună decizia după redactare.

#30
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Am facut cererea. Bun, iar daca nu e inca redactata, eu ce gasesc la dosar? Solutia pe scurt? La cerere m-au pus sa selectez termenul, sa vedem ce imi arata. Solutia pe scurt sper ca nu e aia de pe site, ca daca mi-o da pe aia, n-am facut nimic.

#31
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 24.11.2020
Nu pe scurt. La acest moment ar trebui ca la dosarul electronic sa fie deja dispozitivul deciziei din apel. adică exact ce te interesează.

#32
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Mi-au dat acces. Nu e nimic concret in dosarul electronic. E fix decizia aia din 2 cuvinte, fara alte explicatii, plus pdf-uri cu toate cererile si hotararile precedente. Asta e, le e lene sa scrie 1 fraza, daca nici sistemul de justitie nu isi permite sa isi bata joc de oameni, atunci cine? N-am votat in viata mea, dar daca promite ferm un partid ca le taie astora pensii, salarii, o mana, orice, primul votez.

View Postexqusit_drunk, on 11 decembrie 2020 - 17:02, said:

E logic să se pună decizia după redactare.

Da, deci nu va aparea nimic mai substantial pana la redactare, cand se va incarca pdf, ca la celelalte etape. Momentan e fix ce e si pe portalul pe care-l poate consulta oricine.

#33
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 24.11.2020
Nu ai votat, dar ai pretentii...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate