Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

JURNAL FM

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#37
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012
Cred ca au fost ceva modificari pe partea de emisie la JuranlFM Fagaras 107.2 in aceasta saptamana. Pana acum cateva zile nu se prindea deloc in Brasov (cel putin nu in zona unde stau) acum a inceput sa se prinda destul de slab dar intra.

#38
mishu77

mishu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 07.03.2007
Am vazut si eu un titlu pe un ziar online din Sibiu cum ca Radio Ring Medias a inchis emisia si in locul lor emite Jurnal FM. Cum stiam ca in locatia de langa Sibiu intra Ring am zis sa incerc. Surpriza se prinde mai bine ca vechiul Ring nu stiu daca au modificat ceva sau e o pura coincidenta. Se prinde si cel de la Fagaras pe 107.2 dar mai slab ca cel din Medias.

Edited by mishu77, 24 January 2023 - 22:34.


#39
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 01.03.2022
De ceva timp, personal mi se pare ca JurnalFM 98.2 MHz, Brasov are volumul prea ridicat și se aude puțin cu distorsiuni. În special când ascult la casti observ distorsiunea. Dar cine știe, poate mi se pare :)

#40
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012
Nu ti se pare. Modulatia la ei ajunge in mod frecvent pe rosu... nimeni in Brasov nu mai are asa ceva. Radio Brasov care tot asa este dat mai tare nici macar nu se apropie de Jurnal FM. Pacat de asta ca in rest tehnic par chiar ok.

Edited by numerci, 12 March 2023 - 12:37.


#41
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 01.03.2022
Deci nu m-a înșelat urechea. La fel se mai întâmplă și pe PRO FM 89.9 MHz la unele melodii doar

Acuma nu știu dacă este un caz doar la Brașov, sau asa este toată rețeaua. În rest nu am nimic de comentat despre ei... chiar au emisiuni faine, știri și muzica diversificata. Ca venise vorba de știri locale, zilele trecute am auzit pe PRO FM aceleași știri de 3 ori la interval de 1 ora. Nu doar Impuls face asa, se pare:)

#42
maritus

maritus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 02.02.2006
La Jurnal FM, doar Rădăuți se pare că a rămas cu Radio Text static, în rest am văzut RT-ul dinamic cu numele artistului și titlul piesei.
Nu am fost personal la Sovata, Mediaș  și Luduș doar.

#43
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012

View Postnumerci, on 21 ianuarie 2023 - 06:10, said:

Cred ca au fost ceva modificari pe partea de emisie la JuranlFM Fagaras 107.2 in aceasta saptamana. Pana acum cateva zile nu se prindea deloc in Brasov (cel putin nu in zona unde stau) acum a inceput sa se prinda destul de slab dar intra.
De cateva zile se pare ca au revenit la puterea initiala sau aproape de ea pentru ca nu se mai prinde in Brasov decat in rare locuri si acolo fara RDS. Avand in vedere ca este propagare ar fi trebuit sa intre mai bine nu mai prost.

#44
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Am ascultat putin cat sunt in Brasov , Jurnal fm, cei drept câteva zeci de minute adunate, suficient să-mi fac o idee. Adevarat doar cand am auzit vocea asemanatoare cu cea de la Rom Actual. , "Ascultati Jurnal FM". Probabil este aceeasi , dar si felul de prezentare a unei emisiuni cu piese de nostalgie , mi-a arătat ca exista un drum clar către aceelasi sau ce a fost odata Romania Actual. Ceva oricum "pute" la mijloc , in spatele Jurnal Fm este ceva "gros" , nu pot sa dezvolt dar intrarea asta pe piața națională, nu doar cu EBS sunt sigur.... va genera o schimbare , clar nu ceva cu care suntem obișnuiți. Lasam timpul sa ne surprindă zic.

Edited by Cristy0007, 25 June 2023 - 09:39.


#45
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 15.04.2007
Nu au "primit" frecvențele Radio Son din Târgu Mureș, Reghin și Toplița.
Nici cele de la EBS nu cred ca le aproba CNAul.

#46
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012
Este clar ca au intrat in colimator la CNA. Nu prea am auzit pana acum sa nu se aprobe cedari de licente.

#47
nicu_florin_galati

nicu_florin_galati

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 23.05.2023

View Postnumerci, on 27 iunie 2023 - 18:50, said:

Este clar ca au intrat in colimator la CNA. Nu prea am auzit pana acum sa nu se aprobe cedari de licente.
S-a mai intamplat la Focsani cu RadioZu cand a venit sa cumpere DreamFm in 2016, dar au refacut documentatia si pana la urma a avut loc tranzactia...

#48
nicu_florin_galati

nicu_florin_galati

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 23.05.2023

View Postnumerci, on 27 iunie 2023 - 18:50, said:

Este clar ca au intrat in colimator la CNA. Nu prea am auzit pana acum sa nu se aprobe cedari de licente.
Culmea ca pe rapoartele privind continutul local au iesit oarecum in regula, nu au existat propuneri de sanctionare

#49
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012
Pana la urma tot vor ajunge la JurnalFM intr-un fel sau altul. Probabil vor recurge la retransmisie JurnalFM mare parte din zi cu cateva ore de program Radio Son pe zi... la fel prevad si pentru EBS mai ales ca EBS are licente noi pe care nu pot sa le cedeze.

Edited by numerci, 27 June 2023 - 21:39.


#50
flashfm

flashfm

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.06.2023
Ei nu trebuiau sa primeasca nici pana acum licente,au inceput prin a cumpara radio 1 din piatra neamt, vechiul radio 1. Era mult mai bine daca ramaneau localis i faceau un program bun de radio local. nu poti sa faci o retea nationala cu  4 animatori. si cu stiri vechi si inregistrare de 3 minute.

#51
nicu_florin_galati

nicu_florin_galati

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 23.05.2023

View Postflashfm, on 28 iunie 2023 - 10:54, said:

Ei nu trebuiau sa primeasca nici pana acum licente,au inceput prin a cumpara radio 1 din piatra neamt, vechiul radio 1. Era mult mai bine daca ramaneau localis i faceau un program bun de radio local. nu poti sa faci o retea nationala cu  4 animatori. si cu stiri vechi si inregistrare de 3 minute.
Prima data au obtinut la un concurs licente la Radauti & Onesti, apoi au cumparat Unison Barlad, 1 Piatra Neamt si Mesagerul Bacau, pe urma a urmat extinderea nebuneasca...

#52
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 01.03.2022
Jurnal FM 98.2 MHz Brașov este în blank. Lipsa date RDS. Emisie fără sunet.

#53
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Si Marti ,Miercuri tot in blank era.

#54
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 01.03.2022

View PostCristy0007, on 27 august 2023 - 12:14, said:

Si Marti ,Miercuri tot in blank era.
Își revenise, și ieri mergea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate