Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Prima TV HD.

- - - - -
  • Please log in to reply
1094 replies to this topic

#73
Cristiano91

Cristiano91

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 26.09.2020
Păi ca să funcționeze trebuie să ai cont cu adresă de email să te loghezi, aveți cont ori ba...? Cum adică e pagina albă vă spune cumva program indisponibil sau ce...???

#74
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,806
  • Înscris: 07.07.2009
Ieri a fost cu pagină albă, acum e ok:

Attached File  prima.png   493.81K   108 downloads

Totul e SD.

Attached File  sd.png   1.78MB   106 downloads

Edited by KLM2009, 20 November 2020 - 13:39.


#75
Cristiano91

Cristiano91

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 26.09.2020
La mine funcționează dacă mă loghez cu adresă de e-mail și parolă deci merge!!!

Am înțeles ieri da nici la mine nu a mers când selectam pe prima tv îmi dădea eroare și spunea că această pagină nu poate fi accesată acum însă e ok!!!!

#76
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,062
  • Înscris: 01.12.2001

View PostiRunaway, on 20 noiembrie 2020 - 12:21, said:

Calmati-va cu HD-ul. Trecerea la HD se va face o data cu mutarea in celalalt sediu. Deocamdata emisia e tot din sediul vechi.
2020 sau,... la anul?

#77
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,775
  • Înscris: 10.10.2011
Cum am scris si mai sus, acum se vobeste despre 30 noiembrie. 2020. :) Om trai si om vedea.

#78
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.07.2018
Eu vă întreb altceva Ce este oare cum mai ieftin decât trecerea la HD Prima TV va avea program de sărbători?! va avea program de ziua ei? pentru că pe 17 decembrie este zi aniversară pentru Prima TV și Se presupune că acum a venit mogulul cel Bun cu bani

sau iar vor oferi filme mai vechi decât Pro TV în zilele de sărbători Cum este modelul prima din ultimii ani

#79
andy300

andy300

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 24.11.2016

View PostFANCHELSEA-BVB-MILAN, on 20 noiembrie 2020 - 14:44, said:

Eu vă întreb altceva Ce este oare cum mai ieftin decât trecerea la HD Prima TV va avea program de sărbători?! va avea program de ziua ei? pentru că pe 17 decembrie este zi aniversară pentru Prima TV și Se presupune că acum a venit mogulul cel Bun cu bani

sau iar vor oferi filme mai vechi decât Pro TV în zilele de sărbători Cum este modelul prima din ultimii ani

Nu cred ca vor face ceva wow! Cred ca se presupune gresit faptul ca la Prima TV nivelul de investitii o sa fie unul mare. Adica da, o sa fie ceva, dar nu cred ca o sa atinga nivelul de investitii facut de Pro sau Antena. Prin urmare, nu vom vedea noi filme si seriale noi la Prima TV. Sigurul program care va beneficia de ceva investitii este Focus. In rest, meciuri si ceva filme vechi pe acolo.

#80
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,173
  • Înscris: 15.07.2005

View PostTVKing, on 20 noiembrie 2020 - 16:44, said:

Apropo, daca ultimul sezon din Trasnitii se termina in decembrie 2020, asta inseamna ca se vor mai apuca de redifuzat episoade vechi sau nu?
Ca as fi fericit daca se vor revedea.

Caci imi este dor de Pitici si Tatici si de Tilica Steluta de Cinema la TV. Dar maiales de Trasniti in Nato Sezon 1 din 2003.
Poate mai sunt sanse de redifuzare sezoane vechi Trasnitii, cine stie.

Mai oameni buni de ce rahat mai vreti sa vedeti episoade obosite si jalnice filmate acum multi ani de zile in sd cand prima trece la hd .??.
Eu sper sa nu mai vad nimic din mizeriile difuzate in anii trecuti !
Vreau emisiuni si seriale noi in hd !! Nu mizerii de trazniti in nato..(care apropo pe vremea aia avea semnificatie speciala cuvantul Nato)

#81
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,775
  • Înscris: 10.10.2011
Si nu se mai lanseaza pe 30 nov, ci pe 7 dec. Acum cica chiar nu se mai amana.

#82
ibyr

ibyr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 27.05.2020

View PostiRunaway, on 26 noiembrie 2020 - 13:55, said:

Si nu se mai lanseaza pe 30 nov, ci pe 7 dec. Acum cica chiar nu se mai amana.

Eu as paria pe "17".

#83
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,173
  • Înscris: 15.07.2005

View PostiRunaway, on 26 noiembrie 2020 - 13:55, said:

Si nu se mai lanseaza pe 30 nov, ci pe 7 dec. Acum cica chiar nu se mai amana.


de unde stii ? sursele mele spun ca prima tv hd o sa fie in grila de cablu de la 30.11.2020!

#84
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 15.06.2014
si totusi.. n-ar fi trebuit niste teste.. ? chiar asa de secretomani sunt ca nimeni n-a dat de feed-ul acela HD, sa vedem ceva intern, cateva poze..???

#85
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,240
  • Înscris: 30.03.2019
Exista feed-ul intern HD... dar eu nu-l am decat downscalat in SD. :lol: Deci degeaba. Stiu ca e feed-ul HD pentru ca e transmis fara overscan, se vad margini negre pe ecran.

#86
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,157
  • Înscris: 22.02.2017
@djmaxx: sa stii ca s.ar putea sa ai dreptate.

Vodafone se grabeste cu activarea noii frecvente. Deja a intrat in NIT cam peste tot...

#87
Vasiloiu99

Vasiloiu99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 28.04.2014

View Postnovotab51, on 26 noiembrie 2020 - 14:39, said:

Exista feed-ul intern HD... dar eu nu-l am decat downscalat in SD. Posted Image Deci degeaba. Stiu ca e feed-ul HD pentru ca e transmis fara overscan, se vad margini negre pe ecran.
Marginile alea negre sunt și pe Prima TV SD. Sursa de program (adică MCR-ul) e în sediul Prima, iar Look doar preia sursa de program, îi pune siglă (atât SD cât și HD. Când s-a trecut la 16:9, s-a făcut și trecerea la HD, respectiv s-a făcut trecerea pe serverele Look) și o dă mai departe către distribuție. Locația serverelor nu știu unde este, dar bănuiesc că este ori la Cluj (unde sunt majoritatea posturilor) ori la București în Casa Presei (unde este Profit și Agro)

#88
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,240
  • Înscris: 30.03.2019
Asa e, marginile negre n-au legatura cu Prima HD, scuze. Stream-ul pe care il am eu are locatia in Bucuresti.

#89
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,719
  • Înscris: 06.11.2018
Dupa un stream nu te poti lua, poate aparea orice IP din orice locatie, acolo sunt toate canalele lor, doar Look 4K, Cinemaraton si Comedy Est lipsesc.

#90
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,240
  • Înscris: 30.03.2019

View PostIceCoolExtreme, on 26 noiembrie 2020 - 17:18, said:

Dupa un stream nu te poti lua, poate aparea orice IP din orice locatie

Ce vrei sa spui? IP-ul arata locatia unde se afla serverul. Nu poti sa ai de exemplu server in Polonia si sa zica ca e in Franta. Doar daca are VPN sau ceva, cred, dar in cazul asta nu vad rostul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate