Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Epson L3110

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
Salut !

Tocmai ce am primit noua multifunctionala din titlu, incarcat imprimanta ca la carte... toate bune si frumoase dar nu-mi scoate negru deloc bine. Am dat de cateva ori (7...8 ori) curatare cap dar la culoarea neagra este problema. As mai insista...dar nu stiu cat o pot forja cu, curatarea capului sau ce are ea. Sa fie o problema din fabricatie la negru ?
Multumesc anticipat de idei ce as putea sa fac.

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dacă ai făcut instalarea corect, să-i contactezi pe cei de la care ai cumpărat-o pentru garanție.

#3
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,065
  • Înscris: 09.09.2010
La curatarea capului consuma multa cerneala. Asa patesc si eu cu una Epson. Nu-mi pare rau de cerneala , pentru ca folosesc compatibile. Dar eu ii dau curatare pana iese cum trebuie.Nu stiu de cate ori. Dar cat e nevoie. Si o am de 5-6 ani cel putin

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
Să nu dai curățare cap consecutiv de multe ori.
Acum vreo 10 ani am "prăjit" un cap Canon după vreo 5 curățări succesive fara pauza.
Răcirea se face cu cerneală și cum nu curge... se prăjește. Iese fum chiar.

#5
LucaRares

LucaRares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 09.11.2011

 Moldoveanul, on 05 decembrie 2020 - 22:19, said:

Salut !

Tocmai ce am primit noua multifunctionala din titlu, incarcat imprimanta ca la carte... toate bune si frumoase dar nu-mi scoate negru deloc bine. Am dat de cateva ori (7...8 ori) curatare cap dar la culoarea neagra este problema. As mai insista...dar nu stiu cat o pot forja cu, curatarea capului sau ce are ea. Sa fie o problema din fabricatie la negru ?
Multumesc anticipat de idei ce as putea sa fac.

Exista o procedura de initializare la prima utilizare, ai urmat-o ? :
Ceva de genul: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J-GOay0HWM0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Imprimanta a fost noua sau resigilata ?

#6
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
Imprimanta e noua luata de pa Amazon. Nu locuiesc in Romania, dar nu conteaza asta. Mai incerc astazi odata, sa vedem.
Am urmat pasii din manualul cu care a fost livrata.

Edited by Moldoveanul, 06 December 2020 - 22:42.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate