Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Sugar daddy - to be, or not to be

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
398 replies to this topic

#1
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Cine nu ar vrea să călătorească împreună cu un partener atractiv, să se distreze, să viziteze expoziţii, să savureze mese cu lumânări, să bea cocktail-ul preferat pe o barcă, sau chiar să se odihnească într-un hotel luxos după o săptămână obositoare la serviciu?  

Discuție deschisă ambelor sexe (știu,  sunt de modă veche,  doar  decât cu două genuri).

O scurtă introducere.

CINE ESTE SUGAR DADDY?
Bărbat sau femeie de succes (Sugar Mommy) care ştie ce vrea în viaţă.
Prin munca sa (ei) şi-a creat o bună existenţă, iar acum aşteaptă să-şi împartă viaţa cu o parteneră Sugary Baby (sau un partener Sugar Boy).

CINE ESTE SUGAR BABY?
Femeie sau bărbat (Sugar Boy) atractiv, care caută fericire și o viață lipsită de griji. Apreciază galanteria și atenția, și este dispus(ă) să înceapă o viață nouă lângă partenerul ei Sugar Daddy (sau partenera lui Sugary Mommy).

CE ÎNSEAMNĂ O RELAȚIE SUGAR?
Sugar înseamnă zahăr, care se referă la viaţa care poate fi dulce. Este o chestiune de decizie de a găsi partenerul ideal cu care vom putea fi fericiţi. Toată lumea are o idee cum vrea să-şi trăiască viaţa, iar visele merită realizate. Dacă viaţa ta poate fi dulce ca zahărul, de ce să nu-ţi găseşti un partener cu experienţă care să-ţi ofere această dulceaţă?

Am citat de pe un site specializat în tipul acesta de combinații.  De lene.
pentru conformitate  

Cum vedeți genul acesta de relație?

El, domn grizonat,  stabil material,  ea tânără și dornică să își trăiască  anii tinereții alături de domni experimentați (îmi place vorba asta,  sună bine).
Ce înseamnă pentru el să plătească niște mici cheltuieli în plus?   Oricum,  o domnișorică nici nu mănâncă mult,  nici nu ocupă o suprafață mare din pat,  este amuzantă,  râde mult,  ai parte de o injecție cu viață. Drept în vena cavă. Iar ea poate să călătorească,  să aibă parte de acele chestii care,  de obicei, vin târziu,  la vârsta bufeurilor și artrozei.  

Și să aibă parte nu doar de artă, cultură, experiențe gourmet,  ci și de un mentor care o poate instrui și educa.  Îi poate deschide ochii pentru a vedea lumea.
Sugar daddy poate fi pentru o tânără cuminte și ascultătoare asemenea unui prieten mai mare.  Unul care îi înțelege nevoile și setea de cunoaștere.   Și care îi oferă ceea ce aproape niciun tânăr nu îi poate oferi.  

Ce părere aveți?

Edited by tomaso, 05 December 2020 - 00:38.


#2
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
To be, Tomassino, to be...

#3
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Mommy!!

#4
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 29.10.2017
Pai, cel mai importanta adaugire la ce ai scris acolo e faptul ca Daddy nu plateste doar cheltuielile calatoriei, biletele de avion, cazarea, mancarea la restaurant etc
pe langa cheltuielile alea care s lesne de inteles ii mai da ****** si o suma de bani grasa pentru fiecare zi care o petrece cu ea, ca aia nu-si pierde timpul de pomana cu un bosorog expirat

Edited by stalker2142, 05 December 2020 - 00:49.


#5
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

 tomaso, on 05 decembrie 2020 - 00:35, said:

Și care îi oferă ceea ce aproape niciun tânăr nu îi poate oferi.

Și îi ia anii de prospețime, de libertate, de făcut greșeli, de făcut foamea și râs pe seama asta, de asimilat pe propriile picioare (nu desfăcute) (nu neapărat).

#6
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 tomaso, on 05 decembrie 2020 - 00:48, said:

Mommy!!
Tu esti impotriva ? Respingi dulceturile ?

Edited by Cr1spy, 05 December 2020 - 01:00.


#7
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 tomaso, on 05 decembrie 2020 - 00:35, said:

Iar ea poate să călătorească,  să aibă parte de acele chestii care,  de obicei, vin târziu,  la vârsta bufeurilor și artrozei.  
Asta e funny,. Pacat de acea EA (nici eu nu sunt in pas cu asa zisa moda) Posted Image

Edited by pasilla, 05 December 2020 - 01:02.


#8
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 08.10.2004
[ https://i.chzbgr.com/full/7757589248/h45A71DF1/why-you-should-study - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by smoke, 05 December 2020 - 01:03.


#9
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,744
  • Înscris: 30.07.2006

 tomaso, on 05 decembrie 2020 - 00:35, said:


Sugar daddy poate fi pentru o tânără cuminte și ascultătoare asemenea unui prieten mai mare.  Unul care îi înțelege nevoile și setea de cunoaștere.  

Pana ajunge prin Ferentari sau in Germania, in vitrina. Atunci sa vezi viata de zahar impreuna cu "taticul".

#10
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
E iarna, e noapte, e weekend..... viseaza si tomaso.

Edited by pasilla, 05 December 2020 - 01:23.


#11
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Tomaso, stii ce ai scris pe calalalt topic ? Cu cat eviti mai mult, cu atat mai tare te atrage...

#12
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
daca e tanara si frumoasa nu inseamna ca mai are si alte calitati. saltea de pat...

#13
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Rezumat, plătești o curvă să sugă pixul.
Ah, da , e o curvă de lux iar tariful e corespunzător.
In principiu nu e nici o diferență față de una de pe centură.

#14
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020

 tomaso, on 05 decembrie 2020 - 00:35, said:

Îi poate deschide ochii pentru a vedea lumea, asemenea unui prieten mai mare.  
Asta se intampla de cand lumea, probabil e o chestie naturala.

Sugaru-baby = pare o treaba foarte corecta, cu rezultate win-win.

 CovertTwo, on 05 decembrie 2020 - 03:09, said:

Rezumat, plătești
Aproape totul se plateste, intr-un fel sau altul.

Edited by Alex432, 05 December 2020 - 06:42.


#15
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Ce părere, dacă poți o faci si gata. Oricum toți te vor vorbi de rău, da cum tu (la modul general) ești pe cașcaval te doare n pix de parerea celorlalți.
Oricum nu cred eu ca vine cineva doar pentru mancare si plimbare, costurile sunt mai mari.


#16
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,991
  • Înscris: 06.09.2008

 silesax, on 05 decembrie 2020 - 06:48, said:

... nu cred eu ca vine cineva doar pentru mancare si plimbare, costurile sunt mai mari.
Evident, daca era Dan Bilzerian atunci veneau doar pe plimbare si mancare fiindca primeau si expunere media.
Dar cand esti un nimeni cu bani trebuie alocatie pt domniușoara Posted Image

[ https://www.thetimes.co.uk/imageserver/image/%2Fmethode%2Ftimes%2Fprod%2Fweb%2Fbin%2F6f0f0c8c-b2cd-11e9-976e-8c6a49598911.jpg?crop=1393%2C784%2C72%2C844 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://media.gq-magazine.co.uk/photos/5d2c557dd9595f0008aa3670/16:9/w_1920,c_limit/20190715-Dan-Bilzerian-03_b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.pinimg.com/originals/c4/31/a0/c431a04aaec0c2f2631286dd8467ea1a.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sirgoofy, 05 December 2020 - 08:42.


#17
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Fiecare face ce vrea. Daca asta te face sa te simti bine, ok.

Apropo de calatorii, eu n-as renunta la senzatia aia de libertate totala cand calatoresti single, nici ptr o femeie foarte atractiva langa mine.

#18
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Pentru mine nu are farmec să călătoresc singur.   Pot să o fac,  am călătorit de multe ori singur, dar nu-i pe sufletul meu.   Nu mă pot bucura de unul singur.

A fi shugar daddy pentru o doamnă poate avea și o conotație nobilă,  lipsită de sordid.   Îi oferi unui om posibilitatea de a trăi și a vedea ceea ce POATE nu va reuși.   Și nu musai la schimb cu sex, sau doar pentru sex.   În cultura lumii avem nenumărate exemple de perechi atipice,  care în pofida multor ani diferență reușesc să trăiască fericiți clipe plăcute.   Nu cred că-i ceva chiar atât de rău.

 sirgoofy, on 05 decembrie 2020 - 08:31, said:

Ce pat mare!   Oau!

Cred că-i cât al lui Iohanis!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate