Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

'' Paypoint si-a lansat propria aplicatie de plati cu mobilul – in parteneriat cu Visa ''

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
noname44

noname44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 875
  • Înscris: 02.12.2012
'' Paypoint si-a lansat propria aplicatie de plati cu mobilul – in parteneriat cu Visa ''

sursa :  https://nocash.ro/pa...neriat-cu-visa/

competitia creste ...  pe acest segment al platilor de facturi si nu numai

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Se face plata instant, sau dupa o saptamana ca la Zebra ?

#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
Este o veste foarte buna! Posted Image

 pasilla, on 03 decembrie 2020 - 21:02, said:

Se face plata instant, sau dupa o saptamana ca la Zebra ?

*Plata este facuta instant in cont...am platit o asigurare si imediat am primit polita.Posted Image

#4
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,141
  • Înscris: 15.05.2008
si totusi care este schema,de ce sa nu platesc direct pe site-ul furnizorului,care este avantajul sa o fac pe ocolite?

Edited by ceanu1980, 03 December 2020 - 21:23.


#5
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
E utila sa nu uiti sa platesti facturile la timp. Si probabil poti salva cadrul si sa nu introduci datele de fiecare data.
E buna cand ai multe facturi de platit, cu scadente diferite. Si vad ca exista si un istoric al tranzactiilor, asa ca e mai usor de vazut cat ai platit pentru curent acum X luni, daca ai avut aplicatia instalata si plata prin ea.
Daca isi ia singura facturile de la furnizori, atunci merita. Dar sa stau sa scanez factura sau sa import eu PDF-ul, mi se pare o pierdere de vreme.

Edited by bai3tzash, 04 December 2020 - 11:08.


#6
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
LE: Am instalat-o si, cel putin deocamdata, nu ia facturile direct de la furnizor, ci trebuie sa ii dai factura PDF sau sa introduci datele manual. Deci o pierdere de vreme. Mai bine intru pe aplicatia fiecarui furnizor, doar selectez factura, bag cardul (daca nu e salvat deja) si gata.

#7
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,342
  • Înscris: 23.05.2003
Nu stiu cum functioneaza asta dar la Pago isi ia direct facturile si ma trage de mineca cind am de plata ceva. :)

#8
Angelitto

Angelitto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 10.03.2005
Va ca nu apare Digi in lista de furnizori. Probabil ca asa e la inceput. Dar cu timpul se va imbunatati aplicatia.

#9
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,691
  • Înscris: 28.02.2010

 bai3tzash, on 04 decembrie 2020 - 11:23, said:

LE: Am instalat-o si, cel putin deocamdata, nu ia facturile direct de la furnizor, ci trebuie sa ii dai factura PDF sau sa introduci datele manual. Deci o pierdere de vreme. Mai bine intru pe aplicatia fiecarui furnizor, doar selectez factura, bag cardul (daca nu e salvat deja) si gata.
Sau scanezi codul de bare si gata. E chiar bună aplicația si simpla.

#10
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
Fiecare cu obiceiurile lui. Primesc toate facturile doar electronic. Ar fi culmea sa le listez ca sa scanez codul de bare :)).
Sau sa descarc PDF-urile din email/aplicatie ca sa le urc in paypoint. E o pierdere de vreme, pentru mine, aplicatia in stadiul asta.

Conceptul aplicatiei mi se pare o struto-camila. In principiu, cine plateste cu cardul on-line prefera confortul de a nu umbla cu hartii din stanga in dreapta. Eu nu vad o persoana digitalizata sa umble cu factura pe hartie sau sa mute PDF-uri dintr-o parte in alta, sa bage manual de fiecare data datele cardului, cand e mai simplu sa platesti prin Pago sau din aplicatia fiecarui furnizor.

#11
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010
Nu merge sa pui manual codul de bare sau codul de utilizator , îmi dă eroare.E bine că se pot cumpăra coduri Paysafecard online acum cu cardul.

Edited by andupustiu, 10 December 2020 - 14:57.


#12
noname44

noname44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 875
  • Înscris: 02.12.2012
Astazi
cei de la app Paypoint
au anuntat
ca se poate adauga in aplicatia PAYPOINT
orice card emis de o banca, inclusiv cele internationale .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate