Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Actrita Ellen Page devine Elliot Page

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#37
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 23.02.2010
Mema asta obosită de pe Facebook - cancer.
Exemplu de derută.
Apropo, „transgen” oricum nu e un gen.

Edited by andreyyshore, 02 December 2020 - 11:58.


#38
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,082
  • Înscris: 09.01.2007

 andreyyshore, on 02 decembrie 2020 - 11:39, said:

Și tu ești intangibil, nu? Deruta asta nu merge doar la „ăilalți”, să știi. Dacă e s-o numim așa.

Nu mah.
Eu am muscat-o pe asta cu heterosexualitatea, evident.

Organizatia pentru care lucrez a implementat in formularele interne urmatoarele categorii:
masculin
feminin
altul
nu spun

Cred ca, daca imi iau un avocat bun, ii pot obliga sa introduca inca o categorie gen: "alien sexual identity & shit".

#39
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 hellmarvel, on 02 decembrie 2020 - 11:38, said:

chestia asta cu LGBTQ-ul are de-a face cu SOCIETATEA, nu cu sexualitatea.

Pai da. Ca tot ma uit la Saved by the Bell 2020 (in amintirea serialului original care mi-a placut la vremea respectiva), e acolo o ciudatenie, ca nu stiu cum sa o numesc, Josie Totah. Zic na, nu arata rau, bine nici o frumusete, dar na,

[ https://dazedimg-dazedgroup.netdna-ssl.com/970/azure/dazed-prod/1290/0/1290017.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cand colo, aflu ca de fapt e fostul Josh Totah.

[ https://timesofindia.indiatimes.com/thumb/msid-65485083,width-1200,height-900,resizemode-4/.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Bleah... Posted Image

#40
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 23.02.2010

 overseas, on 02 decembrie 2020 - 12:06, said:

Eu am muscat-o pe asta cu heterosexualitatea, evident.
Sexualitatea n-are treabă (ține-ți-o la tine acasă, amirite?), aici era vorba de gen și de faptul că ai crescut într-o societate cissexistă.

 overseas, on 02 decembrie 2020 - 12:06, said:

Cred ca, daca imi iau un avocat bun, ii pot obliga sa introduca inca o categorie gen: "alien sexual identity & shit".
Exagerezi.

Edited by andreyyshore, 02 December 2020 - 12:17.


#41
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 20.02.2008

 Dude_2nd, on 02 decembrie 2020 - 08:56, said:

una din realizarile marete a/ale progresizmului... Posted Image

Ehhh, lasati, lasati. Ca si acum 2000 de ani niste cretini au trebuit convinsi ca nevasta unuia din ei a ramas gravida cu sfantu' duh....

Asta e, vremurile se schimba. Si fiecare generatie are idiotii ei. Daca nu am baga in seama toate anomaliile, acestea nu ar avea cum sa iasa in fata.

#42
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Dacă n-o întreabă nimeni de sănătate în tabăra asta, she switched sides. Se fac bani cu nesiguranța asta sexuală. Vrea și ea o felie.

#43
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,897
  • Înscris: 25.06.2007
Habar n-aveam ca exista pe lume, n-am auzit de el/ ea, pana acum...

#44
iuzera

iuzera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 11.01.2004

 Ion_de_la_Raion, on 02 decembrie 2020 - 12:07, said:

Bleah... Posted Image

Iti simti amenintata sexualitatea pentru ca ai fost atras de un viitor barbat? Posted Image

#45
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Cine mai e si Ellen/Elliot Page ?

#46
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Acum, am un amic, am avut. In facultate, omul era mereu nefericit. La un moment dat, dupa sesiune, ne spune ca el nu se simte bine. AM crezut ca moare. de fapt, el nu simtea ca ar iubi o femeie. Am dat-o ca nu a gasit pe cine trebuia, ca nu stiu ce. Anii au trecut. Este in Canada si poate din cauza distantei, nu am mai vorbit. Ideea este ca acum 4 ani, era singur. Pur si simplu, nu s-a simtit cua devarat atras de o femeie. Si culmea, nu-i placeau barbatii, adica, era si asta o rezolvare. Lucrurile au ramas asa, este in continuare nefericit. Eu de atunci ma gandesc ca exista niste erori undeva. Poate in viitor se vor repara. Daca cineva se simte defect. Daca nu...

Felul in care unii fac schimbare de sex este un mod natural prin care natura face curatenie.

#47
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Trebuie sa intelegem ca asta se intampla intr-o societate in care banul este totul si  nu mai conteaza cum ajungi la el.
Oamenii intr-un astfel de environment, pot fi orice atunci cand este vorba de bani.
Chestii de genul religie, familie, sexualitate nu mai au nici un inteles si nici o semnificatie pentru ei.
Oportunitatile intr-o astfel de societate vor exista doar pentru astfel de specimene.
Pregatiti-va sa fiti voi insiva, dar saraci sau sa fiti orice, dar cu bani. Asta este trendul acum.

#48
iuzera

iuzera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 11.01.2004

 menaloty, on 02 decembrie 2020 - 15:05, said:

Chestii de genul religie, familie, sexualitate nu mai au nici un inteles si nici o semnificatie pentru ei.

Cine sunt acesti EI straini si indepartati de care vorbesti?
Americanii? Actorii? Doritorii de bani?

#49
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 09.07.2005

 YOUR_GOD, on 02 decembrie 2020 - 14:49, said:

Acum, am un amic, am avut. In facultate, omul era mereu nefericit. La un moment dat, dupa sesiune, ne spune ca el nu se simte bine. AM crezut ca moare. de fapt, el nu simtea ca ar iubi o femeie. Am dat-o ca nu a gasit pe cine trebuia, ca nu stiu ce. Anii au trecut. Este in Canada si poate din cauza distantei, nu am mai vorbit. Ideea este ca acum 4 ani, era singur. Pur si simplu, nu s-a simtit cua devarat atras de o femeie. Si culmea, nu-i placeau barbatii, adica, era si asta o rezolvare. Lucrurile au ramas asa, este in continuare nefericit. Eu de atunci ma gandesc ca exista niste erori undeva. Poate in viitor se vor repara. Daca cineva se simte defect. Daca nu...

Felul in care unii fac schimbare de sex este un mod natural prin care natura face curatenie.
Un mod mai bun de a face curatenie si mult mai eficace este Covidul.

#50
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,992
  • Înscris: 07.11.2006

 ammaus, on 02 decembrie 2020 - 09:03, said:

Pana la a-si monta o puta de barbat

Puta au copiii.Barbatii,majoritatea lor,au pu...le.

Sincer sa fiu aud acum si aici pentru prima oara de Ellen Page.
Si zau ca nu-mi e rusine cu asta.

#51
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu tot cred ca multi din astia transgenderi, bi, gay, ce-or mai fi sint asa pentru ca e cool, e la moda, etc. Unii obtin si avantaje la angajare, samd. Doar ei imbratiseaza diversitatea.

Edited by Ion_de_la_Raion, 02 December 2020 - 15:27.


#52
iuzera

iuzera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 11.01.2004

 Ion_de_la_Raion, on 02 decembrie 2020 - 15:27, said:

Eu tot cred ca multi din astia transgenderi, bi, gay, ce-or mai fi sint asa pentru ca e cool, e la moda, etc. Unii obtin si avantaje la angajare, samd. Doar ei imbratiseaza diversitatea.

Tu ti-ai taia organele genitale pentru avantaje la angajare?

#53
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

 Tonic Water, on 02 decembrie 2020 - 15:23, said:

Un mod mai bun de a face curatenie si mult mai eficace este Covidul.
Exagerezi. Covidul nu va lasa absolut nicio urma asupra societatii. In 5 ani, vom gasi sa ne plangem de altele. De fapt, frica asta de Covid arata cat de distrusa emotional este societatea actuala. In cazul unui cataclism serios, jumatate din glob, se sinucide preventiv.

#54
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 12.09.2011

 iuzera, on 02 decembrie 2020 - 17:18, said:

Tu ti-ai taia organele genitale pentru avantaje la angajare?

El poate nu, dar sunt unii care si-ar vinde si pe mama si pe tata.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate