Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Recomandari camera pentru detalii de aproape

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
LaurentiuSerban2002

LaurentiuSerban2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 29.08.2020
Da,. un fel, am comandat 4 cabluri si toate nu s-au potrivit, erau ca pe fisa de la olympus "usb type C 8 pin" insa cred ca are alta denumire , nu stiu cum sa caut.....

#56
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Nu stai intr-un oras?...sa mergi ca aparatele la magazin (altex, emag, piese electronice, etc), i le arati vanzatorului si stie el ce sa-ti dea...
La cel negru (din dreapta) ai mini usb (nu micro usb!), care e o mufa banala, foarte raspandita.
https://www.emag.ro/...2/pd/DGNYSZBBM/
La Olympus, ai o mufa mai speciala, care are si usb si iesire AV pentru conectare la TV, sa vezi direct din camera pe TV. O foloseste si Nikon la unele modele, dar sunt cabluri diferite pentru usb si pentru TV. Mufa ce se baga in camera e la fel, dar celalalt capat sunt diferite...Nu stiu cum se numeste acea mufa, dar eu am cabluri din alea (am un Nikon cu acea mufa).

#57
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Uite un exemplu de cablu USB pentru Olympus, dar asta e cam scump, sigur se gaseste si mai ieftin...
Cred ca asta e:
https://www.emag.ro/...5/pd/D946GSBBM/
Si asta ar fi pentru AV (conectare la TV):
https://www.tehnoele...pus_e_510_1_3_m

Edited by danpet, 19 December 2020 - 10:07.


#58
LaurentiuSerban2002

LaurentiuSerban2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 29.08.2020
Mersi, de mare utilitate era daca aveau creier si le si denumeau intr-un fel, sa nu mai caute omu cablu "olympus" ci cablu tip xyz ,mortii ei

#59
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Pai le-au denumit: CB-USB5 sau CB-USB6...nu stiu daca e vreo diferenta intre cele doua.

#60
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
Nu folosi cablu, este transfer lent si daca ti se intrerupe conexiunea in timpul transferului sau se transfera prost, vei avea probleme. Cablul ala e folosit mai degraba pentru teathering si alte chestii, daca nu ma insel.

Cumpara un card de calitate, un Extreme Pro si foloseste un card reader de calitate de la Lexar, Sandisk

Nu are rost sa mai spun dar salveaza pozele in MINIM 2 locuri diferite, preferabil pe un device local si unul extern care sta tot timpul deconectat exceptie cand faci backup redundant pe el.

Degeaba cheltuim sume pe aparatura daca atunci cand vine sa transferam si sa stocam pozele nu suntem atenti, putem pierde tot.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate