Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Noua telecomanda Horizon nu functioneaza la mediaboxul Pace

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
carlito01

carlito01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.01.2011
Mi s-a inlocuit lo telecomanda care nu mai functiona, la un magazin Vodafone.
Am primit noua telecomanda Horizon.
Am constatat ca nu functioneaza cu mediaboxul meu PACE DCR 7111/06. A recunoscut si a functionat din prima la televizorul de tip Samsung.
Stie cineva daca este normal sa nu recunoasca mediaboxuri de tip PACE? Sau este necesara o setare cu o combinatie de taste?
Oricum, la magazinul Vodafone nu aveau alte modele de telecomanda.

#2
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007

 carlito01, on 01 decembrie 2020 - 09:35, said:

Mi s-a inlocuit lo telecomanda care nu mai functiona, la un magazin Vodafone.
Am primit noua telecomanda Horizon.
Am constatat ca nu functioneaza cu mediaboxul meu PACE DCR 7111/06. A recunoscut si a functionat din prima la televizorul de tip Samsung.
poate e probleme cu senzoru receptorului
incearca telecomanda la cineva care are receptor ca al tau, sau te duci cu telecomanda intr-un magazin upc/voda si o probezi pe echipamentul de acolo

Edited by STARTREK1, 01 December 2020 - 10:46.


#3
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,527
  • Înscris: 08.03.2017
Telecomanda o poate verifica acasa cu telefonul mobil - pui pe poza si apesi pe butoane , daca lumineaza ledul rosu e ok sau cu un aparat de radio pe AM inafara postului de emisie , pe unda "alba" , incepe si paraie la apasare buton daca functioneaza .

#4
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007

 ldpe, on 01 decembrie 2020 - 11:02, said:

Telecomanda o poate verifica acasa cu telefonul mobil
telecomanda ii functioneaza - A recunoscut si a functionat din prima la televizorul de tip Samsung.

ori receptoru are probleme , ori telecomanda nu se imperecheaza cu receptorul - d'aia i-am recomandat sa sa duca la cineva cu un receptor ca al sau cu telecomanda, sau intr-un magazin UPC/Voda

#5
carlito01

carlito01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.01.2011
Am 2 mediaboxuri PACE 7111/06 si unul 8485DVB Mediabox HD DVR. Pe nici unul dintre ele nu functioneaza. Mai am 2 telecomenzi vechi care functioneaza pe toate 3 mediaboxurile.
Am facut si testul cu camera foto a telefonului, indreptand spre ea telecomanda. La fiecare tasta apasata de la telecomanda se vede pe ecranul telefonului ca se emite semnal.
Eu banuiesc ca noua telecomanda Horizon nu este compatibila cu mediaboxurile vechi de la UPC.
La magazinele Vadofone nimeni nu m-a putut lamuri, iar la emailul trimis la Suport Tehnic de la Vodafone nu mi s-a raspuns de cateva zile.

#6
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
Normal ca nu merge. Telecomanda aia, chit ca arata aproape la fel cu cea pentru decodoarele vechi (Pace/Thompson/Cisco), functioneaza doar pentru Horizon - Kaon.

Din pacate nu cred ca mai au in stoc telecomanda pe care tu o ceri - pt decodoarele vechi. Va trebui sa iti schimbi decodoarele.... sau cauta pe OLX telecomanda pentru acele decodoare vechi. Cea pentru decodoarele vechi o recunosti prin semnul "? help" in loc de acel play cu sageata in jurul lui. Functioneaza si cea gri butucanoasa.

Daca schimbi decodorul, iti recomand sa treci direct la cel Vodafone - Sagemcom. Horizonul e praf.

Edited by ronuquet, 02 December 2020 - 03:23.


#7
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006
Eu zic sa scapi de mizeria aia de Horizon, urgent...e o mare mizerie de decodor, cu o telecomanda execrabil de proasta. La net sa lega doar prin cablu de date, si nu prin Wi Fi, o prostie in 20202 sa mai stai cu cabluri intinse prin casa , mai ales pt un decodor tv

L am avut si eu aprox 3 sau 4 luni...l am returnat val vartej.

#8
Alberto4

Alberto4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 12.05.2017
El nici nu are mediabox Horizon. Are 2 mediaboxuri vechi și o telecomanda de Horizon.

#9
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

 ronuquet, on 02 decembrie 2020 - 03:15, said:

Daca schimbi decodorul, iti recomand sa treci direct la cel Vodafone - Sagemcom. Horizonul e praf.
O fi Horizonul praf, dar macar ii poti atasa un hard disk; la noul decodor Vodafone depinzi doar de serverele lor pe care nu sunt inregistrate toate canalele...

 cuculea, on 14 decembrie 2020 - 14:23, said:

Eu zic sa scapi de mizeria aia de Horizon, urgent...e o mare mizerie de decodor, cu o telecomanda execrabil de proasta. La net sa lega doar prin cablu de date, si nu prin Wi Fi, o prostie in 2020 sa mai stai cu cabluri intinse prin casa , mai ales pt un decodor tv

L am avut si eu aprox 3 sau 4 luni...l am returnat val vartej.
Nici noul decodor Vodafone nu are WiFi si mai e si laudat in reclame... "televiziunea viitorului"...

Edited by cristi712, 14 December 2020 - 19:28.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate