Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

MOSUL

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,453
  • Înscris: 15.06.2007
Incep sa apara si filmele cu actiune  mai contemporana,

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Z9bw8MGkB-A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu-i rau, destul de sangeros, seamana si cu alte filme pe tema asta.  De data asta vedem dinperspectiva localnicilor, fapt care face filmul sa se deosebeasca din duzina de filme americane de razboi.
Sunt curios cum se fac subtitrarile, limba latrata in film fiind ceva araba.

#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Pare interesant.

#3
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
L-am vazut pe Netflix.E destul de bun.Si e filmat la fata locului in Irak.Nu stiu cum au reusit, stiind ca acolo peste tot e un "mess" total si oricand poate sa-ti suiere un glont pe la tample.

#4
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,453
  • Înscris: 15.06.2007

 Kean, on 29 noiembrie 2020 - 15:45, said:

L-am vazut pe Netflix.E destul de bun.Si e filmat la fata locului in Irak.Nu stiu cum au reusit, stiind ca acolo peste tot e un "mess" total si oricand poate sa-ti suiere un glont pe la tample.
pai la aia ma uitam si eu: cat de greu au organizat "setup"up- ruinele, mizeria, gunoaiele.  Cred ca a fost cel mai practic sa filmeze direct la sursa .
Cel mai tare mi se parea faza cand s-au intalnit cu iranieinii sa faca troc, gloante pentru tigari, cand li s-a zis ca au o tara desenata pe harta  de un britanic beat si un birocrat francez, iar ei sunt in continuare organizati in triburi.

#5
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
De ce e toata lumea obsedata de Netflix? HBO scot filme si seriale net superioare.

#6
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,453
  • Înscris: 15.06.2007

 RangerBoy, on 29 noiembrie 2020 - 16:01, said:



De ce e toata lumea obsedata de Netflix? HBO scot filme si seriale net superioare.
plm nu stiu, poate ca o fi mai ieftin? Tu le ai pe toate? Hbo, amazon , apple tv?

Nu a pomenit nimeni despre netflix , niciunde.

Am avut trial mode amazon vreo 6 luni, adica gratis. Dupa ce a expirat, nu mi-a lipsit.

Edited by tfmercedez, 29 November 2020 - 16:51.


#7
rodion22

rodion22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 07.11.2020
L-am vazut aseara
Destul de ok

#8
rodion22

rodion22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 07.11.2020

 RangerBoy, on 29 noiembrie 2020 - 16:01, said:

De ce e toata lumea obsedata de Netflix? HBO scot filme si seriale net superioare.
Zice cine? Eu le am pe ambele , si chiar si asa ma trag filme si de pe torenti
Totul depinde de gust
Stii ca mai e si amazon prime?

#9
pedros_2005

pedros_2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 03.12.2007
Cel putin pe seriale, HBO GO e net superior. Le am pe amindoua. In timp ce aproape fiecare serial produs de HBO e o mica bijuterie, serialele de pe Netflix, cu vreo 2 exceptii (Breaking Bad e cea mai notabila), sint pt baieti de clasa a saptea, a opta. Pe bune, nu v-ati saturat de toti uicerii si zombii de pe acolo?

#10
gammadark81

gammadark81

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 655
  • Înscris: 29.05.2020
Cam slabut filmul pentru hype. Nu e rau, e bine facut, dar totusi...

Pare propaganda putin. De ce? O tara bombardata de americani in prealabil, nu a fost ajutata cu nimeni pentru a opri aceste masacre. A fost nevoie de niste rebeli traumatizati sa ia atitudine si sa se bata cu teroristii ca in vestul salbatic... Arata bine pe ecran, dar...

Partea trista e ca 'capitalistii cu gasit modalitate sa faca bani pana si din daramaturi. Posted Image

Oamenii aia, in realitate, au trait o trauma care va ramane adanc si in vechiile generatii. Mi-a fost foarte greu sa ma uit la film fara sa nu ma doara cat rahat este inca in lumea in care traim si ce invatam noi din crimele astea impotriva umanitatii. Posted Image

Astept film realist si cu batalia din Palestina. Posted Image

Edited by gammadark81, 30 November 2020 - 01:05.


#11
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,744
  • Înscris: 30.07.2006
Credeam ca e vorba de Mos Craciun in topicul asta cand am vazut titlul.

#12
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020

 tfmercedez, on 29 noiembrie 2020 - 16:49, said:

plm nu stiu, poate ca o fi mai ieftin? Tu le ai pe toate? Hbo, amazon , apple tv?

Nu a pomenit nimeni despre netflix , niciunde.

Am avut trial mode amazon vreo 6 luni, adica gratis. Dupa ce a expirat, nu mi-a lipsit.
Am vazut mai multe filme si seriale produse de Netflix, nu m-au prins deloc, in loc sa se focuseze pe scenariu, poveste, actori, etc. se focuseaza doar pe corectitudinea asta politica vestica.
La HBO e alta poveste, pana si umbre care e romanesc le da clasa la majoritatea serialelor moderne, e cu mult peste.
Asta e doar parerea mea, fiecare cu parerea lui, mie nu imi plac deloc astea noi, in special cele de pe Netlfix.

 pedros_2005, on 30 noiembrie 2020 - 00:37, said:

Cel putin pe seriale, HBO GO e net superior. Le am pe amindoua. In timp ce aproape fiecare serial produs de HBO e o mica bijuterie, serialele de pe Netflix, cu vreo 2 exceptii (Breaking Bad e cea mai notabila), sint pt baieti de clasa a saptea, a opta. Pe bune, nu v-ati saturat de toti uicerii si zombii de pe acolo?
Exact!

#13
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,453
  • Înscris: 15.06.2007

 pedros_2005, on 30 noiembrie 2020 - 00:37, said:

Cel putin pe seriale, HBO GO e net superior. Le am pe amindoua. In timp ce aproape fiecare serial produs de HBO e o mica bijuterie, serialele de pe Netflix, cu vreo 2 exceptii (Breaking Bad e cea mai notabila), sint pt baieti de clasa a saptea, a opta. Pe bune, nu v-ati saturat de toti uicerii si zombii de pe acolo?
Mosul e un film "artistic" si tu ne povestesti despre seriale.  Eu nu sunt fan seriale, pentru ca ma uit la tv destul de rar, si daca e sa ma uit la serial, prefer un documentar.  
Daca netflix era de kkt, poate ca dadea faliment.

Edited by tfmercedez, 30 November 2020 - 17:01.


#14
rodion22

rodion22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 07.11.2020

 gammadark81, on 30 noiembrie 2020 - 00:56, said:

Cam slabut filmul pentru hype. Nu e rau, e bine facut, dar totusi...

Pare propaganda putin. De ce? O tara bombardata de americani in prealabil, nu a fost ajutata cu nimeni pentru a opri aceste masacre. A fost nevoie de niste rebeli traumatizati sa ia atitudine si sa se bata cu teroristii ca in vestul salbatic... Arata bine pe ecran, dar...

Partea trista e ca 'capitalistii cu gasit modalitate sa faca bani pana si din daramaturi. Posted Image

Oamenii aia, in realitate, au trait o trauma care va ramane adanc si in vechiile generatii. Mi-a fost foarte greu sa ma uit la film fara sa nu ma doara cat rahat este inca in lumea in care traim si ce invatam noi din crimele astea impotriva umanitatii. Posted Image

Astept film realist si cu batalia din Palestina. Posted Image
Mai usor cu pianul pe scari
Ii dotarseara americanii destul de bine, cand au incxeput sa dea navala ISIS pe acolo armata iarkiana au fugit mancand pamantul fara sa traga un glont lasand in urma toata tehnica militara primita
cu ce e vina americanilor? ca nu au stat mai mult pe acolo?pai urla mapamondul ca sua e tara de ocupatie in irak
asa ca i-au lasat independenti si s-a vazut rezultatul

#15
pedros_2005

pedros_2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 03.12.2007
M-am uitat putin la Mosul. Se pare ca si filmele artistice Netflix s-au molipsit de la seriale. Garbage... Bine, e doar opinia mea, nu trebuie sa se supere nimeni daca nu il consider filmul mileniului...

#16
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,998
  • Înscris: 16.09.2014
Tocmai ce l-am terminat.

E destul de ok, sa zic. Parerea mea este ca ar fi trebuit sa se axeze mai mult pe scopul final, care nu a fost acela de a distruge Daesh. Doar cateva minute la sfarsitul filmului au aratat ce voiau de fapt, cel putin asta am inteles eu. Nu voi spune ce, pentru ca spoiler.

In rest, Netfilx au niste cameramani de tot rasul. Se vad imaginile de parca se misca si alearga cei care filmeaza, nu actorii. Nu e primul film la care observ asta, e deranjant si ametitor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate