Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Dupa 14 zile de carantina

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,067
  • Înscris: 17.01.2012
du-te mey și imunizează și fata!!!
egoistule!!!

#20
gammadark81

gammadark81

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 655
  • Înscris: 29.05.2020
Daca scopul intalnirii cu prietena este sa faceti sex, mai bine apelezi la metoda mai simpla.
Oricate zile stai tu in izolare, e greu sa stii daca mai esti infectios. Eu iti recomand sa stai minim 21 de zile la distanta de orice persoana. Nu te juca cu focul.

View Postdan1980_25, on 27 noiembrie 2020 - 20:01, said:

Dupa 14 zile esti inca pozitiv in proportie de 99% cu sau fara anticorpi
Eu am cunoscut persoane cu test negativ dimineata care au murit in timpul zilei...

Edited by gammadark81, 27 November 2020 - 23:27.


#21
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020
E ok. Mergi si strange-o in brate repede. Si mai fa-i ce-i trebuie facut. Nu mai astepta!

#22
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018

View Postgammadark81, on 27 noiembrie 2020 - 23:25, said:


Eu am cunoscut persoane cu test negativ dimineata care au murit in timpul zilei...
i-ai lovit în cap.tu erai?

#23
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003
Recomandarea ar trebui sa vina din partea medicului de familie sau a DSP-ului, nu din partea unor anonimi speriati si uneori isterizati.

Romanul se pricepea pana acum la masini si fotbal, de curand a devenit cercetator de boli infectioase si raspandeste cu buna stiinta teroarea.

#24
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,236
  • Înscris: 27.10.2007

View Postrichi_e, on 27 noiembrie 2020 - 19:23, said:

acel test va fi pozitiv, cel mai probabil! ce va rezolva? nimic!
dupa infectare, sau in cazul lui- contact direct cu un infectat, testele pcr raman pozitive chiar si 3 luni!

aberezi la greu. am vazut mii de analize - practic toate analizele dintr-un judet, de la inceputul nebuniei. in nici un caz nu a fost cineva pozitiv 3 luni. cel mai mult a fost pozitiv unul, timp de 5 saptamani.
sunt lucruri diferite:
persoana bolnava poate fi pozitiva dupa 2 saptamani pentru ca RT PCR mai detecteaza resturi de virus. daca mai are simptome, e posibil chiar sa mai fie activ- ar fi bine sa mai stea in izolare.
daca a fost o forma usoara sau asimptomatic, dupa 2 sapatamani sigur nu mai este contagios.

contactul, daca sta cu cineva in aceeasi locuinta, chiar daca nu e infectat, poate fi contaminat si poate transmite virsului. de baza este ca, in cazul in care esti in izolare cu o persoana confirmata, sa te separi totusi de ea (camere diferite, evantual bai diferite. distanta de cel putin 2 metri cand stati de vorba in aceeasi camera, curatat suprafete).
daca un contact sta in aceeasi camera cu o persoana infectata, aproape sigur ca este contaminat si la test sunt sanse mari sa iasa pozitiv, desi nu este infectat.
stand in aceeasi camera, este plin de virusi, are sanse mari sa iasa ceva la test.

Edited by strongsss, 28 November 2020 - 09:19.


#25
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,236
  • Înscris: 27.10.2007
si ca sa-i raspund initiatorului, as fi prudent sa ma intalnesc cu cineva, in spatiu inchis, timp de 4-6 zile, timp in care mi-as monitoriza situatia.

#26
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,747
  • Înscris: 30.08.2006
Daca mama ta nu se mai afla in izolare atunci si tu esti scos automat din izolare.

#27
ChickenMeister

ChickenMeister

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 06.11.2017
O sa mai astept ceva pana ma intalnesc cu ea :))

View Postterratec, on 28 noiembrie 2020 - 09:08, said:

Recomandarea ar trebui sa vina din partea medicului de familie sau a DSP-ului, nu din partea unor anonimi speriati si uneori isterizati.

Romanul se pricepea pana acum la masini si fotbal, de curand a devenit cercetator de boli infectioase si raspandeste cu buna stiinta teroarea.
Posted Image Posted Image

View Postgammadark81, on 27 noiembrie 2020 - 23:25, said:

Daca scopul intalnirii cu prietena este sa faceti sex, mai bine apelezi la metoda mai simpla.
Oricate zile stai tu in izolare, e greu sa stii daca mai esti infectios. Eu iti recomand sa stai minim 21 de zile la distanta de orice persoana. Nu te juca cu focul.

Eu am cunoscut persoane cu test negativ dimineata care au murit in timpul zilei...
Neah nu e asta, am inteles riscurile, multumesc de raspunsuri

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate