Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Ingerii pamanteni

* - - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
gammadark81

gammadark81

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 655
  • Înscris: 29.05.2020
Ingerii pamanteni sunt diferiti de restul oamenilor prin faptul ca nu sunt dependenti de locatia si timpul in care traiesc.

Sunt acei oameni care se pot intelege bine cu orice om, din orice loc din lume si din orice secventa temporala.

Au capacitatea sa inteleaga maretia creatiei Lui Dumnezeu in toata profunzimea ei.

Au o gandire universala, din cauza asta sunt considerati ingeri.

Nu au nevoie de o harta ca sa-si gaseaca fericirea in viata, nici macar nu cred in asa ceva.

Cunosc faptul ca pilonii acestei lumi sunt mintile noastre. Sunt eliberati de tortura mintii. Nu cred in granite, nu cred in rasism, nu cred in religii. Niciun nou nascut din lumea asta nu se naste de vreo nationalitate, culoare sau religie. Noi ii f*tem mintea cu prostiile astea, iar el mai departe o sa f*ta mintile altora, ca o boala psihica transmisa din minte in minte si continuam sa o facem pentru ca habar nu avem cum functioneaza lumea in care traim.

Astfel, ingerii pamanteni nu sunt altceva decat oameni eliberati din tortura mintii. Mintea lor este conectata la inima, nu mai rataceste la ce a vazut in jur. Sunt oameni ai caror curaj ii sperie pe cei din jur, care nu ezita sa cucereasca spatiul si viata si care au o putere mentala de neclintit.



Pentru ca ma astept sa primesc comentarii ca acesti oameni sunt niste fraieri, lasi si ca lumea e plina de rau, o sa scriu si urmatorul lucru.

Mintea -etape de evolutie

In prima faza, mintea este naiva, nu stie ce e raul si nu-si da seama ca face rau.

Dupa ce descopera existenta raului, mintea isi va pierde inocenta la un moment dat. Incepe sa prinda gustul raului si trece la actiune pentru ca omul este un "animal", iar viata e o "jungla". Trebuie sa dai la ficat ca sa prosperi, iar toti din jur iti sunt dusmani, pentru ca vad lumea cum o vezi tu.

Cei mai multi traim in starile astea doua de constiinta.


Oameni sunt aceia care cunosc bine raul de care sunt capabili, dar aleg sa traiasca in smerenie. Si nu confundati smerenia cu lasitatea. Posted Image

#2
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,610
  • Înscris: 12.06.2010

 gammadark81, on 27 noiembrie 2020 - 17:03, said:

Cei mai multi traim in starile astea doua de constiinta.[/i]
Gresit, cei mai multi traiesc intre starile astea. Grosul nu traieste la limite. Intre alb si negru sunt miliarde de tonuri de gri.

#3
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 gammadark81, on 27 noiembrie 2020 - 17:03, said:

Ingerii pamanteni sunt diferiti de restul oamenilor prin faptul ca nu sunt dependenti de locatia si timpul in care traiesc.

Sunt acei oameni care se pot intelege bine cu orice om, din orice loc din lume si din orice secventa temporala.

Au capacitatea sa inteleaga maretia creatiei Lui Dumnezeu in toata profunzimea ei.

Au o gandire universala, din cauza asta sunt considerati ingeri.

Nu au nevoie de o harta ca sa-si gaseaca fericirea in viata, nici macar nu cred in asa ceva.

Cum de m-ai recunoscut? Posted Image

#4
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,514
  • Înscris: 30.08.2017

 gammadark81, on 27 noiembrie 2020 - 17:03, said:


Nu au nevoie de o harta ca sa-si gaseaca fericirea in viata, nici macar nu cred in asa ceva.


Eu recunosc, mai folosesc Waze ca sa gasesc o scurtatura cand e aglomerat pe strada catre fericire :)

#5
escher

escher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 17.05.2014
Nu știam până acum că sunt înger. Dar nu-mi convine că mintea mea este conectată la inimă, adică la o pompă.Dacă sunt un înger damnat???Posted Image

#6
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004
fara sa-ti dai seama, ai descris diferenta dintre oameni si animale, ingerii tai sunt lipsiti fix de caracteristicile care ne diferentiaza de animale si ne-au condus evolutia. animalele se nasc fara granite, fara nationalitati si fara culoare, si nu cunosc religie sau rasism.

animalele nu cred in fericire pt ca nu o cunosc. isi traiesc viata dupa instincte.

si aici apare fractura logica - animalele tot se lupta intre ele pt dominatie, pentru suprematie, pentru supravietuire. deci nu sunt chiar asa ingeri cum le descrii tu.

#7
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Am fost inger pana la varsta de 3-4 ani.
Dupa, mi-a trecut.

#8
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 09.09.2010
Initiator, ai putea da niste exemple de persoane care sunt ingeri pamanteni?
Ca sa pricep mai bine, nu de alta

#9
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015
''Astfel, ingerii pamanteni nu sunt altceva decat oameni eliberati din tortura mintii.''.Inca un topic fenomenal,dovada ca imaginatia nu are limite,pacat de timpul pierdut...

#10
gammadark81

gammadark81

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 655
  • Înscris: 29.05.2020

 nico99900, on 27 noiembrie 2020 - 19:32, said:

Initiator, ai putea da niste exemple de persoane care sunt ingeri pamanteni?
Ca sa pricep mai bine, nu de alta
JFK

 PiticVerde, on 27 noiembrie 2020 - 22:02, said:

''Astfel, ingerii pamanteni nu sunt altceva decat oameni eliberati din tortura mintii.''.Inca un topic fenomenal,dovada ca imaginatia nu are limite,pacat de timpul pierdut...
Da, puteai sa-ti consumi timpul pretios pe 9gag. Era mai folositor. Ghinion. Poate maine ai mai mult noroc. Fii optimist.

Edited by gammadark81, 27 November 2020 - 22:13.


#11
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
JFK, yeah right... Mai "ingerasa" era dumneaei:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EqolSvoWNck?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Posted Image

#12
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

 lucianburjuiul, on 27 noiembrie 2020 - 17:14, said:


Gresit, cei mai multi traiesc intre starile astea. Grosul nu traieste la limite. Intre alb si negru sunt miliarde de tonuri de gri.
Religia nu acceptă tonuri de gri.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate