Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Franciza Hrana pentru animale de companie

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#91
florentinadaniela

florentinadaniela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.02.2011

View Postciobotarmira90, on 28 ianuarie 2021 - 15:50, said:

Am cerut in privat un video de la VirgilMocovei , am acelasi utilaj, dansul pare a fi primit rezultatul si inceput dar cum ca ar fi in dubii si a ales sa produca doar 8 tone de teama ca nu va fi platit pentru tot , acum astept sa vad daca apare rezultatul si pot recupera banii sau chiar profit daca pot visa , in fine vedem curand...

Va rugam postati filmarea, sa ne lamurim si noi. Nu poate sa livreze mai putin de 22 tone, daca pe aceasta cantitate a facut contract, se poate rezilia. Rugati-l sa va trimita contractul facut cu firma din afara, careia ii trimite productia, si rezultatul analizei

#92
scintei92

scintei92

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.01.2021
Salut.
Am vb si eu cu ei
Am cerut poze cu echipamentele.
M.am apucat sa fac hala....
Acum astept sa vad ce mai posteaza domnii care au inceput si au primit si analizele testelor.


#93
David2007David

David2007David

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.12.2020

View PostFloryoan, on 28 ianuarie 2021 - 19:55, said:

Buna seara
Mai aveți o veste ceva?


Am refacut testul si deocamdata astept raspunsul. Ar trebui sa am raspunsul saptamana viitoare.

#94
Nbn097

Nbn097

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.01.2021
Vad că deja au apărut oameni noi care au investit bani, și așteaptă testele, că cei de la inceput au dispărut...

Îmi puteți trimite și mie, va rog, un filmuleț in privat, și un nume de Facebook, al vecinului, al fiului/ficși, daca dumneavoastră nu aveti? Cineva care există, cu poze mai vechi de un an, sa nu fie dubii că e fake acel.cont?

Vă mulțumesc!

Sau puteți să puneți și pe public, daca permite forumul, sau un link de la clip încărcat le YouTube.

Sunt atâtea variante sa se zica "da bai sărmanilor! Uitați ce și cum! Merge! Aveți banii, hai, daca nu, gura!"

Insa, in afara de cele 3/4templateuri de email pe care le are cel care teapa, nimic concret.

App, eu postez aici unul din emailurile primite. Cei care l-au primit  sa confirme, va rog, daca sunt identice:

Buna ziua, momentan nu sunt in tara dar va pot relata pe scurt experienta mea cu franciza PETSIL :

In primavara anului trecut am semnat un contract de furnizare utilaje de productie in acest domeniu cu domnii de la bistrita. Dupa livrarea si punerea in functiune a liniei de 300kg/ora mi-a fost trimis un recipient cu 20kg de materie prima pentru a proceda la testul de calitate pe care fiecare trebuie sa-l faca inainte de inceperea colaborarii.

la vreo saptamana dupa ce am trimis sacul cu granule pe care le-am facut pentru quality control am fost contactat si am semnat contractul pe 24 luni la 1.38 lei / kg pret fara tva.

Dupa primele 2 luni a trebuit sa schimb piesele de uzura la masina de facut granule si acum 2 luni aproximativ a trebuit sa schimb ceva angrenaj care s-a stricat din cauza ca un angajat de-al meu nu a fost atent si a fortat cateva minute masina asa ca s-a stricat ceva la reductor sau nustiu ce. In rest nu pot sa zic ca am avut probleme foarte mari, in mare parte totul a decurs aproximativ cam cum m-am inteles cu ei la inceput.

Plata o incasez la maxim o saptamana jumate dupa ce emit factura.

Daca vreti sa va apucati as avea cateva recomandari :

1. Asigurati-va ca in hala nu patrunde umiditate si temperatura sa nu scada sub 1-2 grade (am avut niste probleme pentru ca in hala s-a oprit centrala intr-un weekend si s-au deteriorat vreo 4 tone)

2. Va recomand o liza electrica sau o liza care sa ridice paletii la 1.5m, eu n-am avut si prima incarcare amf acut-o manual...

3. nu primiti persoane straine la hala in perioada aceasta deoarece daca intrati 14 zile in carantina ar avea un impact foarte mare asupra afacerii.

Daca va pot ajuta cu alte informatii spuneti-mi si o voi face cu mare drag !



Va doresc o zi buna si mult succes in afaceri !


Astept replyuri


#95
Dutuvictoria

Dutuvictoria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.01.2021
Eu nu am primit acel mail dar am altele, o sa le pun și eu aici.

Va salut ! da, avem o afacere in colaborare cu dansii si pana la momentul de fata nu pot sa ma plang.

Lucrez de aproximativ 7-8 luni cu aceasta franciza de productie si desi am intampinat cateva probleme pe parcursul procesului, nu am avut probleme majore.

Noi am cumparat franciza 1 dar planuim sa facem upgrade

daca va pot fi de folos si cu alte informatii va rog sa-mi spuneti.



Buna ziua, nu vreau nicio vizita de la cine nu cunosc deoarece cu toata problema cu pandemia nu este o idee buna sa primim straini la hala.

Dar va pot furniza informatiile privind colaborarea mea in corelatie cu ei :  va pot spune ca am scos un cost de productie de 45-50 bani/kg (cand imi vin toti muncitorii si nu isi iau liber aiurea)

nu va pot spune cu cat o vand, din motive logice, dar va pot spune ca mie imi convine suficient de mult incat sa vreau sa comand inca 2 masini de facut granule de cate 300kg bucata la terminarea contractului adica prin luna iulie anul viitor. de asemenea am vorbit cu firma pentru care livrez, probabil aceasi la care o sa livrati si dvs daca face contractul prin firma de la Bistrita, si au spus ca imi pot oferi un 15% mai mult daca ating 150 tone/ luna [cu 4 retete]

Cu plata nu am avut nicio problema pana acuma exceptand mici intarzieri de 1-2 maxim 3 zile de la data emiterii facturii pentru produsele livrate.

Eu am un spatiu inchiriat in ceva hala Ceausista din beton de 115mp si ma descurc binicel pentru productia pe care o manevrez..  

Sibiu






Buna ziua,

totul merge bine conform contractului, nu au fost probleme nici de plata nici de livrare inafara de mici intarzieri de 1-2 zile dar pana acuma alea au fost cele mai mari probleme (si un pinion in reductor pe care mi l-au schimbat intr-un timp foarte util fara sa afecteze prea mult productia circa 1-2 ore s-a rezolvat)

O sa vorbesc cu sotul daca este deacord sa va facem o prezentare a procesului tehnologic.

In rest totul a fost ok si transparent, sincer daca prindeti inca contrtacte pe PETSIL (cel cu reteta preparata ) va recomand, este un venit ok pentru vremurile de acum sincer :)

O zi buna va dores

Alba iulia





Buna ziua ,

Colaboram de 5 luni cu dansi suntem multumiti am inceput cu franzica 2 si acuma am inceput demersurile pentru franciza 3. Singura problema a fost la dansi ca au livrat echipamentele dupa 4 saptamani si ne-au spus trei  saptamani .
Suntem in izolare , sotia e confirmata  pozitiv   e in stare grava la spital ... reveniti in doua saptamnai si o sa stabilim atunci o posibila intalnire ... sau o sa va trimit o filmare cand o sa am posibilitatea sa ajung la fabricuta .  

Sanatate sa ne auzim cu bine

București.

Ultimul msj de la cei din Bistrița cu franciza, mi sa părut cam neprofesiona, le-am cerut un oraș o adresa unde pot vedea fabrica

Buna ziua ,


Daca nu aveti incredere in noi nu sunteti oligata sa incheiati un
contract cu noi , mai avem doua contracte si o sa le dam la cei care
doresc cu adevarat o colaborare cu noi . Daca in continuare nu aveti
incredere in noi nu ne mai cauatati .... timpul pentru noi e pretios
..... sa aveti o zi buna

Toate mail-urile astea le-am primit în data de 09.12.2020, la aceeași ora.



#96
scintei92

scintei92

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.01.2021
Buna seara.
Daca se poate as dori si eu emai.ul domnului din bucuresti in privat.
As dori sa iau legatura cu dumnealui.
Va multumesc

#97
VirgilMocovei

VirgilMocovei

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.01.2021
tocmai am primit vestea ca in data de 4 primesc banii pe 8 tone cat am facut...cam tarziu dar totusi sunt curios o sa vad banii aia ?

#98
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostVirgilMocovei, on 02 februarie 2021 - 11:01, said:

tocmai am primit vestea ca in data de 4 primesc banii pe 8 tone cat am facut...cam tarziu dar totusi sunt curios o sa vad banii aia ?

Deci ar trebuie sa fie 12.000 de euro aproximativ dintrun sut.

#99
Dutuvictoria

Dutuvictoria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.01.2021
Kean ce calcule ai făcut?!  Domnul zicea ca are franciza 1  adică 1,22 lei ×8000 kg =9760 RON.

#100
Dutuvictoria

Dutuvictoria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.01.2021
Gata?! Liniște totala?! Sau toată lumea aștepta să vadă dacă domnul Virgil ne mai scrie?! A mai văzut cineva ca băieții de la Bistrița au sters pagina web "fabricastartup" sau "franciza Petsil"?! Și nici anunțurile pe olx nu mai sunt active de ceva vreme.
Și am mai văzut ca au făcut alta pagina de unde putem cumpăra, doar ca asta nu mai are logo-ul de la TripAdvisor :))))))

Rog prima pers de aici care a cumpărat franciza, ca atunci când se îmbogățește sa îmi trimită și mie o poza din vacanta!!!

#101
VirgilMocovei

VirgilMocovei

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.01.2021
bun am primit plata pe 8 tone , cam cu intarziere nu au fost 7 zile au fost mai multe, infine acum urmeaza adevaratul test, 25 tone cum zic ei https://imgur.com/a/x1fuzCI
mie imi merge site-ul lor , ma cam speriati cand ziceti ca e inchis si toate alea , fabricastartup.ro asta nu ?

#102
Dutuvictoria

Dutuvictoria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.01.2021
Da site - ul ala... Chiar acum am încercat sa îl caut.. Nu mai e.. In fine.. Domnul Virgil sa folosiți cu placere banii aceia... Dar va mai întreb o data aici ca la msj privat vad ca nu ne răspundeți... Ne dați și noua Facebook-ul, sa vedem ca existați?! Și de ce toți care ați pus aici facturi ne direcționează pe site-uri de facut/ editat poze/ video?!

#103
FLORINSOCIU

FLORINSOCIU

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.01.2021
pe factura este elis house si la firma i se spune elishar house,care-i treaba

#104
VirgilMocovei

VirgilMocovei

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.01.2021
am vazut si eu treaba aia pe factura, nu stiu since da mi-am luat banii pe 8 tone , sper sa vad bani si pe 25 de tone , macar sa ajung sa imi scot 5000 euro, o sa ii spun sotiei sa va cate pe facebook eu nu v-am gasit atunci , nu sunt o persoana care traieste pe facebook si alte site-uri de socializare , trebuie sa imi rezolv treaba asta cu petsil , am si o echipa in constructii, o sotie cu 3 copii frumosi de care sa am grija

#105
Dutuvictoria

Dutuvictoria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.01.2021
Am înțeles domnul Virgil,  socializati  doar aici!  Mai am o întrebare pt dvs. În contract scrie ca dacă se întârzie cu plata se va plăti ulterior 0,01 %, sau ceva de genul asta. Ați primit și bani aia?! Aaa și cred ca v-am întrebat și de câteva oți de unde sunteți... Si din păcate nu ați rasp.

Și pt ceilalți utilizatori.. Cred ca degeaba cerem facturi... Va pot tr și eu câte vreți... Pana la urma cred ca cel mai bine era dacă băieții de la Bistrița ne-ar fi dat ei adrese unde sa mergem sa vedem sa vb fizic.

#106
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019

View PostDavid2007David, on 30 ianuarie 2021 - 11:18, said:




Am refacut testul si deocamdata astept raspunsul. Ar trebui sa am raspunsul saptamana viitoare.

Se face și contraexpertiză ? :)

View PostVirgilMocovei, on 04 februarie 2021 - 18:50, said:

bun am primit plata pe 8 tone , cam cu intarziere nu au fost 7 zile au fost mai multe, infine acum urmeaza adevaratul test, 25 tone cum zic ei https://imgur.com/a/x1fuzCI
mie imi merge site-ul lor , ma cam speriati cand ziceti ca e inchis si toate alea , fabricastartup.ro asta nu ?

Foarte interesantă metoda dvs de a posta poze, intai scanați documentul, apoi faceti poză cu telefonul ecranului de la laptop. Mde...

In fine, nu e vb de tehnologii secrete, din toți asta care ați comandat utilaje nu e unul măcar care să facă o poză la utilajele alea ?
Să zică, uite bă prostilor, ăsta e malaxorul, asta e presa, asta e aparatul de dezumidificare, ăsta e ala de sigilat saci, ăsta e dracu sa l ia.

N are nici pic de logică toată treaba asta, unuia ii da bonus dacă face producție multă, pe altul îl trimite la plimbare că n are încredere în ei...

Edited by CovertTwo, 05 February 2021 - 20:52.


#107
Iancu1970

Iancu1970

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.02.2021
Am vrut si eu sa colaborez cu ei si miau trimis aceleasi adrese de mail cu acelasi test,de parca ar lucra pt NASA.E o mare teapa.

#108
VirgilMocovei

VirgilMocovei

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.01.2021
am postat video cu utilajele dutuvictoria, fi mai atenta , va cauta sotia pe facebok si nu va gaseste

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate