Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Extrasistole

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Nagatros

Nagatros

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.09.2020
Salut, am o problema deja de 2 ani. La început aveam palpitații, îmi simțeam mereu cum bate inima, aveam amețeli, transpiram, și câteodată începea brusc sa bata inima repede. Acum am extrasistole și îmi simt inima cum bate nici nu pot sa dorm din cauza asta. Am fost de multe ori la cardiolog, am trecut de vreo 4 ori EKG pe 24 de ore. toate analizele bune, glanda tiroida e sănătoasă. Nu fumez, nu beau, nu mă droghez. Am inceput sa merg la sală și după o zi de sală noaptea mă simt și mai rău. A mai avut cineva așa ceva? Ce ați făcut? Ce sa fac eu ? Am fost și în Germania la doctori, 3 luni am stat acolo și tot degeaba. Am 22 de ani.

#2
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Extrasistole au majoritatea oamenilor. Unii le simt, altii nu. In general, daca nu exista alte cauze, extrasistolele sunt benigne. Mai rau e cu cercul vicios (dpdv psihiatric) in care intri daca le dai prea multa atentie. Pune un holter si vezi numarul lor. Daca numarul lor este FOARTE mare, mergi la un consult la un ELECTROFIZIOLOG. Acela va decide daca e cazul sa se faca ceva (ablatie) sau nu. Daca numarul este mic, vezi-ti de viata si nu cadea in capcana cercului vicios.

#3
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,536
  • Înscris: 03.04.2013
Eu sfaturi nu pot sa-ti dau ca nu sunt medic si, asa cum s-a spus de multe ori pe aici, vindecarea nu o gasesti pe forum.
Eu pot sa impartasesc din experienta si restul vezi tu ce faci.
Deci, operat pe inima, inima deschisa, circulatie extracorporeala... La mai putin de 24 de ore, inca in "reanimare", imi amintesc cum trecea o asistenta pe langa mine si chiar in momentul ala am simtit extrasistolele. Eram evident conectat la monitoare. Am remarcat cum i-au sarit ochii brusc in monitorul meu si a privit cateva secunde, apoi si-a continuat drumul fara comentarii. Am intrebat-o daca e totul in regula si mi-a zis ca da, ca nu am de ce sa imi fac griji.
Acum, ce descrii tu acolo, ai si alte chestii poate nu neaparat legate de extrasistole... si se pare ca de acele chestii trebuie sa te cauti.
De acord cu colegul @ursamajor.

Sanatate multa, si bafta!

#4
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
extrasistolele in 90% din cazuri sunt de la cap daca inima e sanatoasa, vezi de cauta problema pe sistem nervos, anxietate, depresie, etc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate