Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ronald Bell, cofondatorul trupei Kool and the Gang, a murit la 68 de ani

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Cu cateva minute stirea de la formatia Blue m-a intristat foarte tare...

Cântărețul Ronald Bell, cofondator al trupei muzicale Kool and the Gang, celebră pentru hituri precum "Celebration", "Jungle Boogie" și "Ladies' Night", a decedat miercuri, la vârsta de 68 de ani. Muzicianul a murit la domiciliul său din Insulele Virgine americane, a declarat pentru AFP Angelo Ellerbee, un apropiat al grupului, fără să precizeze cauzele decesului. Ronald Bell a înființat Kool and the Gang, o trupă de jazz-funk și de funk, împreună cu fratele său, Robert, și prietenii săi, Dennis Thomas, Robert Mickens, Charles Smith, George Brown și Ricky West, la începutul anilor 1960, conform Agerpres. Trupa a fost recompensată cu un premiu Grammy în 1978 pentru contribuția sa la coloana sonoră a filmului "Saturday Night Fever", cu John Travolta în distribuție. Kool and the Gang a fost inclusă în Songwriters Hall of Fame în 2018. Născut la Youngstown, în Ohio, în 1951, Ronald Bell era cunoscut și după numele său musulman, Khalis Bayyan. Muzician autodidact, el a compus principalele hituri ale grupului, dintre care cel mai de succes rămâne „Celebration".

Sursa: https://adevarul.ro/...b3b7/index.html

Kool & The Gang - Fresh ('84) Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sTJ1XwGDcA4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Kool & The Gang - Get Down On It ('81) Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qchPLaiKocI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Kool & The Gang - Celebration ('80) Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3GwjfUFyY6M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

RIP Ronald Bell! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Posted Image

Attached Files



#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Să fie sănătos.

#3
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Blue - Get Down On It (2005) Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J9z9mujofcg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 18.06.2009
Stirea e cam veche deja.

Edited by Rainwish, 22 November 2020 - 15:22.


#5
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007
Nu am auzit pana acum de gang bang... whatever, dar RIP.

#6
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Bravo că insulţi o trupă bună fără să-i fi ascultat vreo piesă.

Ce veste pentru o zi de Duminică. Chiar ieri am ascultat Kool and The Gang. Îmi plac multe piese de-a lor. Disco, Jazz, Pop... Videoclipul de la "Fresh" e inspirat de Cenuşăreaşa.

Edited by djl, 22 November 2020 - 17:03.


#7
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007
Nu e nici o veste pentru o zi de duminica. De fapt poate sa fie pentru tine ca acum ai aflat.
Daca erai fan, ai fi stiut ca a murit pe 9 septembrie deci acum vreo 2 luni si o saptamana.
Am ascultat piese(astazi) dar pana azi nu am auzit nici de trupa nici de vreo melodie de-a lor. Si nici nu m-au dat pe spate.

#8
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014

View Postericmario, on 22 noiembrie 2020 - 15:07, said:

Să fie sănătos.
Un mort sanatos

#9
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

View Postdan1980_25, on 22 noiembrie 2020 - 17:13, said:

Nu e nici o veste pentru o zi de duminica. De fapt poate sa fie pentru tine ca acum ai aflat.
Daca erai fan, ai fi stiut ca a murit pe 9 septembrie deci acum vreo 2 luni si o saptamana.
Am ascultat piese(astazi) dar pana azi nu am auzit nici de trupa nici de vreo melodie de-a lor. Si nici nu m-au dat pe spate.
Daca a murit in urma cu 2 luni si o saptamana crezi ca durerea pentru fani nu e la fel de mare? Nu schimba cu nimic situatia de fata. E foarte trist. E o veste foarte trista.

Edited by IcecreamAlex, 22 November 2020 - 21:52.


#10
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011

View Postdjl, on 22 noiembrie 2020 - 17:03, said:

Bravo că insulţi o trupă bună fără să-i fi ascultat vreo piesă.

Ce veste pentru o zi de Duminică. Chiar ieri am ascultat Kool and The Gang. Îmi plac multe piese de-a lor. Disco, Jazz, Pop... Videoclipul de la "Fresh" e inspirat de Cenuşăreaşa.
O formatie de muzica, Kool and the Gang.

Cel mai mult, ceream - televideofilii, din anii 80, sec. trecut, ca inainte de a pune filmul video pe VHS Tape, piesa Cherish, a celor de la KaG. Evident, dupa aparitiei ei.
Mi se pare cea mai de succes piesa a lor.
Cadrul cu scanteiutele aprinse in maini si ridicate-n aer, e unul absolut original:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_EI3sQtUSlo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/s09LuDYX12g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Timpurile, cand adevarata calitate a muzicii era pretuita corect, voce + decenta. Eh! Ne-au ramas amintirile frumoase, pe care Youtube, inca ni le mai propune sa le rememoram.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate