Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Duba 3.5 comunitate pareri ?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Amazon1307

Amazon1307

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.11.2020
Salut !

As dori sa aflu cateva detalii despre cum mai merge acum transportul pe comunitate cu o duba de 3.5tone .

Am gasit o firma ( maricica, cateva sute de masini ) care ofera colaborare si plateste 0.31 / km . Media lunara la km undeva la 14-15000 km , au luni cu 19-20K si luni cu 11-12K , dupa spusele lor , deci am facut o medie asa in mare .

Personal nu sunt in domeniu , tatal meu este sofer totusi de ff multi ani ( pe comunitate de vreo 5 ani , pe tir ) si el m a si pus sa ma interesez , ca el a auzit cativa soferi zicand ca merge ok si cu dubele si au confirmat numarul de km mentionat mai sus , dar fiind sceptic am zis ca e mai bine sa mai cerem pareri inainte .

Masina ma gandeam la una de prin ~2018 , inca ma documentez legat de ce modele ar fi cele mai ok .

Mentionez ca as dori sa incep cu 2 dube si sa am sofer pe ele . Cel putin primele luni . Daca as vedea ca merge si ca poti sa ramai minim cu cat ramane la tir , s-ar muta si tata pe una din ele , sau am mai achizitiona inca una .

Ce parere aveti ?

Nici de actele necesare nu am gasit destule informatii , deci ar fi perfect daca imi poate explica cineva si aici cum sta treaba .

*** Accept critici si sfaturi constructive , dar va rog sa tineti cont ca eu nu sunt domeniu si tocmai de aceea caut niste pareri . Multumesc frumos !

#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Euzic ca nu e momentul. Tirurile pot circula, dubele dau cu virgula, te paste carantina...

#3
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,813
  • Înscris: 15.08.2014
Si care stat impiedica dubele sa circule?
@initiator : iti dai seama ca vrei sfaturi moca pt o activitate comerciala ? Tu ai impartasi secretele din domeniul tau de activitate ?

#4
Amazon1307

Amazon1307

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.11.2020
@rumegus
Doresc sa incep undeva prin primavara . S-o termina candva si cu virusul asta , sper . Posted Image

@petit_christian
Mai mult voiam sa aflu niste pareri despre cum merge in ultimii ani  . Mie pe hartie totul imi da bine , dar nu sunt venit de pe luna , imi imaginez ca nu e chiar asa de roz , stiind in linii mari cum e la tir . Dar consider ca o parere sincera / un sfat util nu o sa il saraceasca pe cel care mi-l da si clar nu ma va imbogati pe mine peste noapte  . Doresc sa intru cu 2-3 dube , nu cu 200 .  Posted Image  

Legat de intrebare , nu as impartasi detalii pe care eu le-am aflat abia dupa ce m-am ars , poate , dar o parere as impartasi .

#5
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,813
  • Înscris: 15.08.2014
De mers, merge,m. Azi, miine nu stim.

#6
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Pai fa si tu calcule ca babele.
Nici eu nu am habar,da in mare, o socoata pot s-o fac. 15.000 km x 0.31 centi iti da un venit lunar de 4650 de euro. Din care scazi:
1.- 1500 de euro motorina
2.- 500-1000 amortizarea masinii. Aici depinde daca vrei s-o arzi cu Mercedes sau Fiat.
3.-2-3 sute, un schimb de ulei,uzura gume etc.
Mai raman maxim 2000, din care platesti sofer. N-am idee cat. Banuiesc ca sub 1000-1200 nu pleaca nimeni d-acasa de nebun.
Mai scade vignete si autostrazi. Si neprevazutul.
Aaaa..si dispecer daca vrei..platesti. Eu zic ca iti raman un 500 de euro de duba. Deci...mare scofala nu faci.

Acu am vazut ca dispecer nu-ti trebuie, Te inchiriaza o firma.
Greu de gasit un sofer serios,descurcaret si care tine la tavaleala si dormit in duba.

Edited by mariovrs, 23 November 2020 - 17:19.


#7
pimi

pimi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 15.01.2007
https://forum.softpe.../page__st__1872

citeste postul lui catalinoprescu  1886 mai complet de atat nu exista.


#8
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018
mai pune ca-ti da si masina de-un stalp

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate