Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

iPhone 13 (zvonuri)

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
264 replies to this topic

#37
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006

 boy4ever, on 13 decembrie 2020 - 14:04, said:

Cred ca iPhone 12s/13 vor avea acelasi design si ecran/rezolutie ca si seria 12, mai mult ca sigur. Ca plusuri vor avea probabil display de 120 Hz, o camera principala cu rezolutie mai mare, filmare 8K, fast charging de 25-30W, senzor amprenta in butonul lateral si procesor mai bun (evident).  Voi ce credeti ca ar mai putea avea in plus?
esti singurul care te am auzit ca inca mai crezi in seria S...ai mai vorbit de 11 S si 12 S prin alte posturi 9daca nu cumva fac o confuzie)....nu au mai fost serii S de pe la iphone 6 ,daca imi aduc bine aminte. care e faza cu S ul asta de tot aduceti aminte de el? A ramas pe retina? sau cum

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
ecran de 120 Hz si eu cred ca va avea dar impreuna cu o alta baterie; stiu foarte multi posesori de samsung care efectiv nu folosesc ecranul la 120 Hz deoarece consuma simtitor mai multa baterie
si cum la apple bateria a fost aproape mai mereu un subiect delicat...nu stiu, vom vedea
in legatura cu fast charging mai mare nustiu ce sa zic, mie mise pare ca si acum se incarca destul de rapid, parca nu as mai umbla la capitolul asta cel putin 1 an
crezi ca va fi un 12s ?
Daca vor rezolva rapid, printr-un viitor update, problema descarcarii bateriei peste noapte, seria iphone 12 mi se pare un telefon excelent din foarte multe puncte de vedere

Edited by MembruAnonim, 13 December 2020 - 14:22.


#39
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005
senzor de amprenta asta e problema , da sau nu

#40
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011

 boy4ever, on 13 decembrie 2020 - 14:04, said:

Cred ca iPhone 12s/13 vor avea acelasi design si ecran/rezolutie ca si seria 12, mai mult ca sigur. Ca plusuri vor avea probabil display de 120 Hz, o camera principala cu rezolutie mai mare, filmare 8K, fast charging de 25-30W, senzor amprenta in butonul lateral si procesor mai bun (evident).  Voi ce credeti ca ar mai putea avea in plus?

O partea le va avea, restul vin la 14, nu face apple atatea schimbari in doar un an.

#41
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,003
  • Înscris: 05.12.2016
În plus va avea portul lightning în minus

#42
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

 cuculea, on 13 decembrie 2020 - 14:14, said:


esti singurul care te am auzit ca inca mai crezi in seria S...ai mai vorbit de 11 S si 12 S prin alte posturi 9daca nu cumva fac o confuzie)....nu au mai fost serii S de pe la iphone 6 ,daca imi aduc bine aminte. care e faza cu S ul asta de tot aduceti aminte de el? A ramas pe retina? sau cum
10s, sau Xs ce este??

 MembruAnonim, on 13 decembrie 2020 - 14:19, said:

in legatura cu fast charging mai mare nustiu ce sa zic, mie mise pare ca si acum se incarca destul de rapid, parca nu as mai umbla la capitolul asta cel putin 1 an
Ei abia au incarcare la 20W pe cand concurenta ofera chiar si 120W. Nu zic ca vor sari direct la 120, dar o fac treptat. Poate vor permite 35W, apoi 65, apoi 90, 120 etc. Adica sa vina, chipurile, cu ceva nou an de an. Vor mai scoate ceva bani si din incarcatoare, ca cei care au chargere de 20-30W vor avea nevoie de unele mai puternice apoi.

Cu ceva nou trebuie sa vina, asa cum au venit de la 11 la 12. Au bagat OLED, night mode, wireless fast charging (15W), magsafe, rezistenta mai mare la apa, design nou etc. La anul cel mai probabil nu vor umbla la design, asadar trebuie sa compenseze cu altceva. Plus ca la multe aspecte sunt in urma bine fata de concurenta (fast charging, zoom la camera, refresh rate, senzor amprenta, notch mare, baterie, storage etc.).

Edited by boy4ever, 13 December 2020 - 17:23.


#43
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
Primul OLED a fost implementat pe X.
Nu mai au ce să aduc nou, stagneaza de mult toți..

#44
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Iar night mode exista si pe seria 11.
La design cred ca 2-3 ani nu umbla.

Edited by silviu03, 13 December 2020 - 18:59.


#45
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006

 boy4ever, on 13 decembrie 2020 - 17:17, said:


10s, sau Xs ce este??).
Ala se refera la dimensiune si nu la etapa lamsarii...la 5s, 6s, alea au fost lansate la aprox un an diferenta de 5 , 6...xs a fost cu totul altceva, nu anfoat o gama de lansare, ci o definitie a dimenisiunii, cum e acum 12 pro, 12 pro max

Eu cel putin asa le am inteles.

La 7, 8 ...nu a. Mai fost o lamsare uletrioara de 7 s 8 s...eu asa tin minte. Ma rog, mu am mai avut iphone de la 5s si nu am mai urmarit in de aprope iphonul, dar din cate stiu, cam asa au stat treburile. Tin mine ca la un koment dat, apple a si facut o declaratie oficiala ca vor renunta la gama s ca si lansare de produse separate.

Edited by cuculea, 13 December 2020 - 20:55.


#46
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Cand a anuntat asta Apple? Este posibil, ca si strategie de marketing. Omul cand aude de iPhone 13 crede ca este total diferit fata de 12, ca daca i-ar spune 12s poate nu ar mai fi atat de tentat sa faca upgrade. Insa Xs este urmasul lui X, ca astea au aceeasi dimensiune. Nu are treaba cu marimea, ca atunci nu stiu ce logica are denumirea de Xr, care a aparut concomitent cu Xs si Xs Max.

#47
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,003
  • Înscris: 05.12.2016
Băiatul nu știe că au existat Xs și Xs Max. Acolo, la Max. e diferența de dimensiuni. Nu la s

Edited by diva_hipsterova, 13 December 2020 - 21:47.


#48
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

 Poll77, on 13 decembrie 2020 - 18:23, said:

Primul OLED a fost implementat pe X.
Nu mai au ce să aduc nou, stagneaza de mult toți..

Telefonul pliabil!

[si firmele cu OS Android se bazeaza pe asta].

Edited by breitner, 14 December 2020 - 12:37.


#49
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Ma refeream ca 11 nu avea OLED, nu 11 Pro (Max).

#50
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Unele modele de 13 (sau cum le-or denumi) vor avea ecran OLED LTPO (tehnologie care reduce consumul cu 20%) de la Samsung.
Putine ecrane (la telefoanele mai ieftine mai ieftine) vor fi de la LG sau BOE (daca nu e in regula ecranul atunci stiti de unde este).

Probabil doar modelele de varf vor avea senzor de amprenta pe ecran, FaceID si TouchID.

#51
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 24.12.2020

 breitner, on 14 decembrie 2020 - 12:35, said:

Telefonul pliabil!

Apple nu o să introducă niciodată așa ceva, pentru ei primeaza calitatea în primul rând.
Nu o să permită ecranul pliabil până nu rezolva Samsung și restul ecranele, să nu se zgârie așa ușor,să fie cel puțin sentiment de sticlă și să nu se vadă îndoitura.
Cu ce o să vină, o să vedem atunci nu are ca de încă acum să-i îngropăm sau să-i ridicăm în slavi, să ne bucurăm de telefoane/jucării zic eu.

#52
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Hm, nu tine de calitate, pentru Apple, dar si pentru alti producatori nu calitatea primeaza ci ratiunile ce tin de profit, furnizori si altele, ce tin strict de business.
Mai toti producatorii au avut modele mai putin reusite, inclusiv Apple cu generatia de iPhone 6, cand erau usor de deformat telefoanele: https://www.cnet.com...-to-the-newton/

#53
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 24.12.2020
Da, sunt conștient.
Dar nici o dată n-a făcut Apple ceva de capul lui care să nu funcționeze în parametrii optimi. Când au introdus Touch ID, mergea super bine și era prima generație. Ecrane OLED doar pe X și alea cumpărate de la Samsung după 10 ani de vechime în ceea ce ține de procedeul de prelucrare al ecranelor OLED.
Într-adevăr seria 12 are inovație și Apple a fost primul care a introdus o stabilizare mai bună ceea ce privește camerele. FaceID introdus pe X etc.
Nici o dată n-au lansat sau nu au pus ceva nou pe iPhone/iPad care să nu funcționeze optim, acum că o mai dau în bară la producție aia e deja altă treabă.


#54
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Eu cred ca designul acesta patratzos va ramane la fel 2-3 ani. Sper sa nu dureze atata, insa nu au cum sa se schimbe liniile de productie in fiecare an. 120 Hz la ecran va consuma foarte multa baterie, de aceea s-a si amanat introducerea lui. Camere mai bune, cred ca doar cu 2-3 generatii ca si diferenta se pot simti de catre ochiul uman. Prin iulie-august vom avea zvonuri suficiente ca sa ne facem o idee concreta despre urmatorul model...

Edited by 2Unlimited, 11 January 2021 - 14:27.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate