Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

Romania irlanda de nord

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
meciul s-a terminat , scor 1-1 , coroborat cu alte rezultate, rezulta ca?  ne-am calificat sau nu?

pe net zice ca ne-am calificat in urna a doua, asta ce inseamna?  Urna din care se extrag echipele ce vor fi in grupele campionatului?

#2
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
E vorba de preliminarii pt viitorul campionat mondial. Am ajuns, sa mor io daca stiu cum, in grupa a doua valorica.
Oricum, in afara de faza golului, cascadorii rasului suntem de ani buni. Sare mingea din noi ca din gard. Daca nici cu descultii de irlandezi, atunci cu cine?

#3
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
altadata se mai auzea golll si stiam ca-i un meci.azi nimic si acum am aflat de meci

#4
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

View Postdenky, on 18 noiembrie 2020 - 23:52, said:

E vorba de preliminarii pt viitorul campionat mondial. Am ajuns, sa mor io daca stiu cum, in grupa a doua valorica.
Oricum, in afara de faza golului, cascadorii rasului suntem de ani buni. Sare mingea din noi ca din gard. Daca nici cu descultii de irlandezi, atunci cu cine?
Cam acelasi lucru il cred si irlandezii despre noi, sincer...

#5
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,156
  • Înscris: 12.09.2013
Santem de tot ca...ul!Vai de steaua noastra!Nu am jucat fotbal....egal cu ultima clasata, depindem de alt rezultat....ce sa vezi?

#6
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostVlad_22, on 18 noiembrie 2020 - 23:57, said:

Cam acelasi lucru il cred si irlandezii despre noi, sincer...

Pe buna dreptate.

#7
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Rusia si-a luat-o de la sarbi, de asta noua ne-a ajuns egalul.
Cum poate sa sara mingea aia din romani, nici din peretele din scoala generala nu sarea in halul ala. Efectiv te dor ochii cand te uiti la ei cum se chinuie sa lege ceva ce ar vrea sa semene a joc de fotbal. Parca mi-e dor de vremurile cand faceam misto de Nicolita ca fugea mai repede decat mingea, de trebuia sa se opreasca s-o astepte :D

#8
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
deci ne-am calificat pentru preliminariile campionatului , nu la campionat

e ca si cum joci etapa 1 de calificare in grupele champions league , cu slovan liberec sau ceva de genul , sau cu vreo echipe de pe locul 4 de la moldoveni

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ce penibili am ajuns. Demult ma saturam sa aud comentatorii tipand GOOL GOOOOL GOOOOL  , acuma nimic. Posted Image

#10
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Economia de piata.
Cand toti jucatorii activeaza pe bani buni la x cluburi , nu prea le vine sa puna osul la treaba in favoarea tarii.

#11
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011

View PostTruculMagic, on 19 noiembrie 2020 - 00:30, said:

Ce penibili am ajuns. Demult ma saturam sa aud comentatorii tipand GOOL GOOOOL GOOOOL  , acuma nimic. Posted Image

Nu mai sunt oameni pe terase, de aceea nu mai auzi nimic ��. Fotbalul e același de ani buni, la naționala României.

#12
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,378
  • Înscris: 20.02.2008

View PostTruculMagic, on 19 noiembrie 2020 - 00:30, said:

Ce penibili am ajuns. Demult ma saturam sa aud comentatorii tipand GOOL GOOOOL GOOOOL  , acuma nimic. Posted Image

NU am excelat niciodata la goluri marcate pe meci, sa nu exageram.

View Postkarax, on 18 noiembrie 2020 - 23:49, said:

meciul s-a terminat , scor 1-1 , coroborat cu alte rezultate, rezulta ca?  ne-am calificat sau nu?

pe net zice ca ne-am calificat in urna a doua, asta ce inseamna?  Urna din care se extrag echipele ce vor fi in grupele campionatului?

Meciul de aseara (si mai ales faptul ca Rusia si-a luat bataie) ne-a ajutat sa ajungem in urna a 2-a, noi fiind in a 3-a.
Asta inseamna echipe mai accesibile la tragerea la sorti pentru preliminariile CM 2022.

#13
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
e corect ca cei ce au bani  sa fie considerati ca fiind niste producatori excelenti si toti  jucatorii  sa mearga la ei sau consideram ca au avere creata pe noroc?   Ca si cu Romania, credem sau nu in capitalism, ca nici  dupa 30 de ani lumea nu a dezbatut corect chestiile astea?

e capitalismul corect , nu ne  plangem ca de ce real, barca, inter etc etc au bani

#14
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,878
  • Înscris: 30.07.2006
Daca nu poti trece in doua meciuri de niste amarati cum sunt cei din Irlanda de Nord- echipa batuta de toti aialalti- ce pretentii sa ai de calificare la mondiale si europene?

#15
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,152
  • Înscris: 29.12.2006

View Postkarax, on 18 noiembrie 2020 - 23:49, said:

meciul s-a terminat , scor 1-1 , coroborat cu alte rezultate, rezulta ca?  ne-am calificat sau nu?

Karaxe, meciul ăsta a fost precum arată topicul: Romania irlanda de nord.  

Nici tu liniuţă între România şi Irlanda de Nord, nici tu majuscula I la începutul numelui Irlanda, nici tu Irlanda de Nord înainte de România (că s-a jucat în Irlanda de Nord, nu în România).

#16
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019

View Postdenky, on 18 noiembrie 2020 - 23:52, said:

E vorba de preliminarii pt viitorul campionat mondial. Am ajuns, sa mor io daca stiu cum, in grupa a doua valorica.
Mda. Nici eu nu-mi dau seama cum am ajuns in urna a doua, cand noi eram mai aproape de a patra.
Oricum, sunt mai multe echipe din Europa care ajung la EURO decat la mondial. Deci o sa ne fie greu. Al naibii de greu!

#17
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,466
  • Înscris: 01.08.2006
Cica am ajuns pe locul 20 in clasamentul mondial al echipelor nationale si de aia suntem in urna a 2-a valorica. Dupa infrangerile din octombrie, eram pe locul 25, iar acum cu egalul de aseara si 3-0 cu Norvegia (cred ca si cu victoria cu Belarus), am urcat pe locul 20. Bineinteles, coroborat cu infrangerea Rusiei.
Noi oricum jucam in preliminariile campionatului mondial, doar ca Liga Natiunilor e un prilej de acumulat puncte pentru clasamentul natioanelor de fotbal. Clasament dupa care se incadreaza echipele in urnele la diferite trageri la sorti.
In principiu, Liga Natiunilor a inlocuit meciurile amicale ce se jucau toamna in anii trecuti. Acum au inventat o competitie, ca sa fie mai atractive meciurile astea, cu o oarecare miza, ca aduc mai multi bani din drepturile de televizare daca e o miza in joc, nu doar plimba jucatorii mingea pe teren, ca in amicale.

Edited by bai3tzash, 19 November 2020 - 13:16.


#18
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
rezultatul din ultimii ani e rodul politicii proaste din sportul românesc, care au dus la decăderea unor unor sporturi la care dominam categoric. cel mai mare dușman al fotbalului românesc se numește cfr cluj care a introdus moda păguboasă a importului masiv de străini. tot mai multe echipe au copiat acest model și s-a renunțat la creșterea jucătorilor proprii. acest model l-au implementat ungurii la sfârșitul anilor 90 cu rezultate păguboase ptr ei. lor le-a venit mintea la cap la timp. îmi aduc aminte că o generație extrem de talentată de la lps banatul timișoara, care bătea la scoruri de neprezentare academiile lui gică hagi și popescu, nu și-au găsit locul la echipele noastre. la csm reșița erau in selecționate 98 ( cu ianis hagi)  3 jucători f. buni care acum evoluează prin ligile inferioare din germania. dar cel mai important aspect e că fotbalul a evoluat ,nu mai e de ajuns numai talent și alergări , acum cluburile din vest încep de la copii cu medicație de susținere efort, cu exerciții pe aparate ,hrană adecvată etc. la noi vin copiii după școală, unii nu mai au timp nici să mănânce de prânz. acum ceva ani a venit din franța o echipă de juniori, intr-un schimb de orașe înfrățite. juniorii noștri de aceeași vârstă erau jumate față de ei. comparați-l pe ianis cu haaland la fizic și încheiem discuția.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate