Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Solutie pentru eliminat pete tavan (inundatie)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
iridescence

iridescence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.11.2019
Eu am fost inundat prin noiembrie si am lasat peretii patati cu gandul sa renovez prin primavara/vara. Credeti ca mai e nevoie sa iau o solutie speciala pentru pete sau e suficienta o amorsa si o lavabila obisnuita, avand in vedere ca au trecut cateva luni de atunci si peretele s-a uscat?

#20
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Nu conteaza, pigmentul lucreaza.

#21
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 23.12.2015
Eu am folosit amorsa stain block ( https://www.dedeman....r-1-l/p/5017287 ) Nu mai stiu de unde am luat-o (un magazin mare), dar la dedeman era mai scumpa. Dupa ce-am curatat peretele de tot ce se cojea, am gletuit, am aplicat amorsa stain block si am dat cu lavabila. Petele de rugina nu au mai iesit si a trecut deja 1 an. Am folosit-o in 4 locuri cu succes (baie, sufragerie, bucatarie, hol de la intrare) dupa inundatii de la vecinul de sus unele mai "proaspete" (1-2 ani) sau mai vechi (7-9 ani)

#22
mariusyale

mariusyale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 19.12.2011
Confirm cele spuse de Adm .Dupa 2 echipe de zugravi , care au curatat ,gleduit amorsat si
lavabila , pata aparea mai mare dupa 5-6 luni. Am cautat cauza si am gasit pe acoperis doua holsuruburi
cu cap hexagonal care nimerisera in nod si ceva de fier asadar nestrinse.Le-am rezolvat /....
Am curatat gledul patat , am desprafuit , sters cu o cirpa cu amorsa oarecare eventualul praf ,pusa o
aeroterma sa usuce si fuga la magazin , de unde am cumparat 3 spray-uri cu vopsea alba , cele mai ieftine
( nu Aqua Magic sau mai stiu ce ) .Am pulverizat vopseaua in serii ,cu timp de uscare , tras gledurile ,
amorsa si lavabila . Asa am scapat de pete . Asta a fost anul trecut iar un spray a costat 14 lei.

Attached Files


Edited by mariusyale, 09 March 2023 - 07:51.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate