Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Case insiruite Straulesti

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
andreimazz23

andreimazz23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 17.01.2018

View Postragnar2020, on 17 noiembrie 2020 - 21:13, said:

Se construieste ceva noua in Cecilia, ti-am dat si un pm. Poate stie cineva numele constructorului (celalalt, nu emsia)

https://www.storia.r...eie-IDhZ68.html


Asta e in anuntul asta https://www.imobilia...R?lista=3183868
Dezvoltatorul e SC Schele Metalice SRL. Preturile le-au ridicat deja si mai au disponibile foarte putine.
Pozele din anuntul ala de pe storia par a fi de la prima faza construita, acum sunt la a treia.

#38
ragnar2020

ragnar2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 22.06.2020

View Postandreimazz23, on 17 noiembrie 2020 - 22:39, said:



Asta e in anuntul asta https://www.imobilia...R?lista=3183868
Dezvoltatorul e SC Schele Metalice SRL. Preturile le-au ridicat deja si mai au disponibile foarte putine.
Pozele din anuntul ala de pe storia par a fi de la prima faza construita, acum sunt la a treia.

Mersi mult

Stii detalii despre ei? Cat de seriosi sunt? Mai au alte proiecte ridicate?

#39
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.03.2019
in Străulești miroase adesea a hidrogen sulfurat de la groapa de gunoi. ți-am zis sa știi, miar fi plăcut sa știu înainte de a ma muta în zona. bafta.

#40
ragnar2020

ragnar2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 22.06.2020

View PostWebbbob, on 17 noiembrie 2020 - 23:29, said:

in Străulești miroase adesea a hidrogen sulfurat de la groapa de gunoi. ți-am zis sa știi, miar fi plăcut sa știu înainte de a ma muta în zona. bafta.

Stiu ca a fost un proces timp de 2 ani, in august s a dat si o hotarare prin care groapa de gunoi de la Rudeni a devenit ilegala.

Ma gandesc ca nu mai dureaza mult si o sa se construiasca blocuri peste ea

#41
andreimazz23

andreimazz23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 17.01.2018
Nu stiu sa mai aiba altceva construit, dar in complexul ala au 30 si ceva de case insiruite locuite deja, intreaba oamenii de acolo.

Este in capatul strazii unde e si complexul din prima postare.

#42
ragnar2020

ragnar2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 22.06.2020
O sa merg in cartier sa discut cu oamenii.

Legat de groapa de la Rudeni, stiti cumva cand o sa se inchida de tot?  Pana acum am gasit doar ca a intrat in ilegalitate.

#43
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Sfatul meu dezinteresat e sa nu te bazezi pe chestii ce urmeaza sa fie realizate, cum au facut aia din Greenfield.

Groapa de gunoi de langa mine trebuia sa se mute in urma cu 10 ani, iar acum functioneaza in continuare fara autorizatie.

#44
ragnar2020

ragnar2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 22.06.2020
Despre ce groapa de vorba?

In martie anul asta se pare ca se nivela terenu, posibil sa sa pregateasca pentru constructii, asta pana sa se dea verdictu de ilegalitate.

https://cornelzainea...au-noi-blocuri/

#45
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006

View Postgooroo, on 16 noiembrie 2020 - 20:12, said:

Ai vazut tu vreo casa la care se vinde doar terenul de sub casa iar curtea nu?
Pana si la blocuri se vinde curtea din jurul blocului celor de la parter.


Cu mentiunea ca eu nu am afirmat niciunde de terenul de sub casa.
Eu am zis de terenul DIN FATA casei,ala care acum este parcarea amenajata.
Si da,am vazut si vad zilnic situatia asta,in care sarlatanul a promis marea cu sarea si acum construieste garaje contra cost fix in fata blocului,fix in curtea din jurul blocului si fix pe terenul pe care ignorantii ca tine si ca multi altii au facut imrpudenta sa-l considere proprietatea lor la momentul cumpararii locuintei.
Nu e vorba de mine,ci de cineva din familie.
Si tu si inteligentul de initiator considerati ca eu fac bascalie,dar gresiti amarnic.N-am intrebat sa ma aflu in treaba de curtea aia de 15 mp,care-i pur si simplu bataie de joc.N-am comentat sa ma aflu in treaba in legatura cu casele alea stil ghetou.
Vreau doar ca potentialii cumparatori de asemenea mizerii sa deschida bine de tot ochii ca sa nu se pacaleasca,orbiti de bucuria achizitiei "casei mult si demult visate" care la momentul adevarului,cand se vor trezi la realitate vor plange cu lacrimi de sange de prostia pe care au facut-o.Dar in acel moment totul va fi prea tarziu,iar jigodia sarlatana de "dezvoltator" va rade in pumni.
Am vazut prea multe cazuri similare ca sa-mi permit sa avertizez pe cine se poate.
In fond nu sunt banii mei.Dar voi vorbiti totusi de sume care se invart in jurul a 140.000 de euro.
Dar eu consider ca viata la casa inseamna intimitate,placere de a savura o tigara,o cafea,un pahar de vin pe propria terasa fara sa fii inconjurat de ochii holbati ai vecinilor si tot asa.
Cu asta participarea mea pe acest topic s-a incheiat.
Stimate initiator,sa ai norocul ca nimic din ce am amintit mai sus sa nu ti se intample.Si stai linistit amice,eu nu sunt deloc frustrat de viata.In primul rand pentru ca eu nu am facut inconstienta pe care tu te pregatesti sa o faci.
Pace.

#46
ragnar2020

ragnar2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 22.06.2020

View Postadisz, on 18 noiembrie 2020 - 17:18, said:


Cu mentiunea ca eu nu am afirmat niciunde de terenul de sub casa.
Eu am zis de terenul DIN FATA casei,ala care acum este parcarea amenajata.
Si da,am vazut si vad zilnic situatia asta,in care sarlatanul a promis marea cu sarea si acum construieste garaje contra cost fix in fata blocului,fix in curtea din jurul blocului si fix pe terenul pe care ignorantii ca tine si ca multi altii au facut imrpudenta sa-l considere proprietatea lor la momentul cumpararii locuintei.
Nu e vorba de mine,ci de cineva din familie.
Si tu si inteligentul de initiator considerati ca eu fac bascalie,dar gresiti amarnic.N-am intrebat sa ma aflu in treaba de curtea aia de 15 mp,care-i pur si simplu bataie de joc.N-am comentat sa ma aflu in treaba in legatura cu casele alea stil ghetou.
Vreau doar ca potentialii cumparatori de asemenea mizerii sa deschida bine de tot ochii ca sa nu se pacaleasca,orbiti de bucuria achizitiei "casei mult si demult visate" care la momentul adevarului,cand se vor trezi la realitate vor plange cu lacrimi de sange de prostia pe care au facut-o.Dar in acel moment totul va fi prea tarziu,iar jigodia sarlatana de "dezvoltator" va rade in pumni.
Am vazut prea multe cazuri similare ca sa-mi permit sa avertizez pe cine se poate.
In fond nu sunt banii mei.Dar voi vorbiti totusi de sume care se invart in jurul a 140.000 de euro.
Dar eu consider ca viata la casa inseamna intimitate,placere de a savura o tigara,o cafea,un pahar de vin pe propria terasa fara sa fii inconjurat de ochii holbati ai vecinilor si tot asa.
Cu asta participarea mea pe acest topic s-a incheiat.
Stimate initiator,sa ai norocul ca nimic din ce am amintit mai sus sa nu ti se intample.Si stai linistit amice,eu nu sunt deloc frustrat de viata.In primul rand pentru ca eu nu am facut inconstienta pe care tu te pregatesti sa o faci.
Pace.

Casa de care vorbesti are alt pret in Bucuresti, unul mult peste buget. Apartamentul intr o zona mai buna ca aici este iarasi peste (cel putin 180k)

Chiar daca nu pun curtea la socoteala am 120mp la 1km de metrou si nordul bucurestiului.

Daca e sa ma iau dupa tine nu mai cumpar nimic, astea sunt preturile ce vrei sa fac...

#47
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
groapa de gunoi de la rudeni va fi închisă la paștele cailor

unde crezi că se duce tot gunoiul din bucurești?
colecționarii de fer unde crezi că locuiesc?

groapa mai are 2 celule perfect noi gata să preia gunoi încă jde mii de ani de acu încolo. oricum nu se respectă nici o normă și acolo sunt munți de gunoaie.
efectiv munți. dacă te duci pe lacul morii partea dinspre vest ai să vezi în zare acel pisc de gunoaie fumegând și survolat de mii de ciori (și de data asta nu mă refer la vecinii din străulești, ci la păsări)

#48
minx

minx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 30.04.2007

View Postandreimazz23, on 17 noiembrie 2020 - 22:39, said:

Asta e in anuntul asta https://www.imobilia...R?lista=3183868
Dezvoltatorul e SC Schele Metalice SRL. Preturile le-au ridicat deja si mai au disponibile foarte putine.
Pozele din anuntul ala de pe storia par a fi de la prima faza construita, acum sunt la a treia.
O chestie nasoala care am observat-o de pe planuri. Din cauza ca modulele de locuit nu sunt in oglinda ca la un duplex ci unul dupa altul apar niste probleme. De exemplu jos la parter, din plan, locul in care stai tu pe canapea e langa peretele pe care vecinul isi pune televizorul => o sa auzi mai bine televizorul lui decat pe al tau. Sus la etaj alta problema in dormitorul mic, unul dintre peretii dormitorului tau este comun cu baia vecinului,o sa il auzi de fiecare data cand se duce la baie. Nu cred ca peretele despartitor e izolat cu ceva special (cred ca e facut cel mult din caramida poroterm de 25 care nu izoleaza fonic prea bine).

Edited by minx, 19 November 2020 - 15:30.


#49
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,973
  • Înscris: 08.06.2005
Am mai spus-o de nenumarate ori. Casele duplex trebuie facute cu doi pereti intre vecini. Asa este legal. Daca are doar unul terenul de sub casa apartine celor doi cu casele lipite.

Sau face dezvoltatorul o smecherie si spune ca sunt doi peretiPosted Image

Nu mai vorbesc de ce spune colegul deasupra mea...

Edited by mircea812, 19 November 2020 - 17:01.


#50
ragnar2020

ragnar2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 22.06.2020

View Postminx, on 19 noiembrie 2020 - 15:29, said:

O chestie nasoala care am observat-o de pe planuri. Din cauza ca modulele de locuit nu sunt in oglinda ca la un duplex ci unul dupa altul apar niste probleme. De exemplu jos la parter, din plan, locul in care stai tu pe canapea e langa peretele pe care vecinul isi pune televizorul => o sa auzi mai bine televizorul lui decat pe al tau. Sus la etaj alta problema in dormitorul mic, unul dintre peretii dormitorului tau este comun cu baia vecinului,o sa il auzi de fiecare data cand se duce la baie. Nu cred ca peretele despartitor e izolat cu ceva special (cred ca e facut cel mult din caramida poroterm de 25 care nu izoleaza fonic prea bine).


Aveti dreptate amandoi

Dar daca scoatem zona din calcul intre un apartament si o insiruita cred ca toti sunteti de acord ca e mai bine la insiruita.

Edited by ragnar2020, 19 November 2020 - 19:18.


#51
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,973
  • Înscris: 08.06.2005
Ai aflat daca are zid dublu intre tine si vecin?

#52
andreimazz23

andreimazz23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 17.01.2018
Va pot spune eu ca cele din capatul acelei strazi nu au zid dublu intre case. Au caramida de 25 intre ele.

#53
PaulVanDyk

PaulVanDyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.08.2006
Salut,

Cei care ati mai fost prin zona / stati prin zona sau aveti informatii noi, cum mai este cu groapa de gunoi? Inca mai functioneaza? Nu gasesc nimic online despre asta.

#54
Thoring

Thoring

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.01.2014
Buna ziua, mai aveti detalii despre Magnolia Urban residence? Observ ca nu scrie nimeni nimic despre ei. Multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate