Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Introducere in World of Warcraft

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
RedDisciple

RedDisciple

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 23.04.2017
Salut!

Pentru a juca jocul am nevoie doar de subscriptia lunara sau trebuie sa mai cumpar si alte lucruri?

#2
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
joaca-te si tu jocuri care se termina :)

#3
RedDisciple

RedDisciple

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 23.04.2017

View Postjimi91, on 16 noiembrie 2020 - 12:15, said:

joaca-te si tu jocuri care se termina Posted Image

Prea plictisitoare.

#4
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 07.08.2007
abonament lunar + kitul de instalare

#5
RedDisciple

RedDisciple

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 23.04.2017

View Postmercur68, on 16 noiembrie 2020 - 12:29, said:

abonament lunar + kitul de instalare

O estimare de pret cu tot ce trebuie pentru a juca linistit?

#6
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
parca 60 de euro costa ultimul expansion pack de fiecare data, asta poate tine intre 1 an si cateva luni pana la 2 ani si cateva luni daca nu ma insel, variaza, in rest e costul subscriptiei 15 euro/luna
care se poate lua si in bulk de cate 3 luni, si atunci costa 12 euro/luna
cam scump la ce ofera, mai ales in ultima perioada, de cand leul a pierdut atat de mult teren in fata euroului

#7
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 06.03.2016
https://eu.shop.batt...ft-subscription
Primul rezultat de pe Google.

#8
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 28.04.2006
Vreo 100 de euro adica jocul si abonament pe 6 luni.

#9
RedDisciple

RedDisciple

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 23.04.2017

View Poston64, on 16 noiembrie 2020 - 12:49, said:

parca 60 de euro costa ultimul expansion pack de fiecare data, asta poate tine intre 1 an si cateva luni pana la 2 ani si cateva luni daca nu ma insel, variaza, in rest e costul subscriptiei 15 euro/luna
care se poate lua si in bulk de cate 3 luni, si atunci costa 12 euro/luna
cam scump la ce ofera, mai ales in ultima perioada, de cand leul a pierdut atat de mult teren in fata euroului

Am inteles, mersi frumos.

EDIT: Deci daca cumpar ultimul expansion, primesc tot jocul full pana la acel moment sa inteleg.

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
De ceva vreme parca asa e, ultimul expansion contine si originalul plus celelalte expansion-uri aparute. Parca inca poti sa instalezi jocul si sa joci free timp de cateva zile sau pana la nivelul 10. Cel mai simplu in schimb e sa faci cont pe battle.net sau cum se mai numeste acum (parca acum 2 ani au anuntat ca vor sa schimbe numele) apoi instalezi clientul lor pe PC / laptop si dupa ce te loghezi in client vezi acolo detaliile pentru WoW.

#11
RedDisciple

RedDisciple

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 23.04.2017

View PostMembruAnonim, on 16 noiembrie 2020 - 14:12, said:

De ceva vreme parca asa e, ultimul expansion contine si originalul plus celelalte expansion-uri aparute. Parca inca poti sa instalezi jocul si sa joci free timp de cateva zile sau pana la nivelul 10. Cel mai simplu in schimb e sa faci cont pe battle.net sau cum se mai numeste acum (parca acum 2 ani au anuntat ca vor sa schimbe numele) apoi instalezi clientul lor pe PC / laptop si dupa ce te loghezi in client vezi acolo detaliile pentru WoW.

Perfect, chiar asta faceam acum. Mersi frumos.

#12
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,353
  • Înscris: 28.09.2008

View PostRedDisciple, on 16 noiembrie 2020 - 12:32, said:



O estimare de pret cu tot ce trebuie pentru a juca linistit?
Pana la legion inclusiv poti descarca jocul gratuit de pe blizzard si iti trebuie doar abonament lunar de 60 lei.
Dupa legion urmeaza bfa si pt a juca bfa trebuie sa cumperi jocul. Costa cred vreo 300 lei...
Dupa bfa urmeaza shadowlands si la fel trebuie cumparat jocul.

#13
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018
Nu am mai vazut BfA de cumparat, doar Shadowlands care-i 39eu. Daca-ti iei abonament pe 6 luni iesi mai ieftin, cam la 55lei/luna si in plus ai acces si la WoW Classic. Practic ai abonament pentru doua jocuri WoW Shadowlands(plus expansions) si WoW Classic care va deveni Burning Crusade Classic(?) de anul urmator.

#14
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,353
  • Înscris: 28.09.2008
Imi inchipui cat de enervant a inceput sa devina jocul pt cei care s-au apucat de wow de la inceput.
Ajungeai la lvl maxim 60 si apoi dungeonuri si raiduri la greu pt iteme. Cand in sfarsit erai full echipat cu cele mai bune iteme hop si alt expansion si iar o luai de la 0. Ajungeai la lvl maxim 70 si idem aceeasi poveste... lvl 80...lvl 90 ..lvl 100...lvl 110...lvl 120.
Trageai linie si realizai ca de cand te-ai apucat de wow te-ai ingrasat cu vreo 30 kg si vederea praf.


#15
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018
De aia au redus nivelul maxim la 60. In pre-patch de la Shadowlands nivelul maxim era 50 si nu cred ca dura mai mult de 10 ore de joc sa faci un caracter de la lv1 pana la 50 si sa-l echipezi pentru ultimul raid.

Poate ca in Classic/TBA lumea tinea mai mult la echipament dar in ziua nimeni nu-si bate capul ca trebuie sa schimbe echipamentul. Daca apare content nou nu e nici o problema sa faca lvup si sa se reechipeze. Practic in ziua de azi WoW iti spune o poveste si pana termini quest-urile ai deja gear pentru heroic-dungeos si raids.

Toata decizia este daca joci un expansion de la inceput sau iei subscription o luna pe la sfarsit de expansion ca sa vezi povestea si raids.

#16
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,353
  • Înscris: 28.09.2008
@tar1901nu prea am inteles ce vrei sa spui cu lvl maxim 60 pana ieri cand am descarcat jocul de pe blizzard.
Eu credeam ca shadowlands fiind un exp ca se va mari lvl maxim cu inca 10 si se va ajunge la 130 si vor niste zone in plus.

Mai descarcasem jocul in urma cu vreo 3 luni si creasem un warrior lvl 20 maxim cat era posibil pt trial.
Ieri mi-a aparut mesaj ca s-a redus lvl maxim la 60 si warrul avea lvl 10.
Am creat un alt caracter si am vazut ca pot alege sa joc intr-o zona din shadowlands.
Deci sa inteleg ca ce am descarcat de pe blizz gratuit contine si exp shadowlands?

Cu alte cuvinte shadowlands transforma jocul in ceva asemanator cu varianta originala pana la lvl 60.
S-a produs un fel de denominare ca la bani.
Cred ca si la profesii a scazut lvl maxim.
Dupa shadowlands va urma un exp care va adauga inca 10 lvl si tot asa la urmatorul exp.



#17
Hanodoku

Hanodoku

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.05.2021
Bună, m-am oprit să joc jocul pe Lich King. Îmi puteți da sfatul? Este atât de interesant ca BC sau Lich King?

#18
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005
Apare TBC pe 2 iunie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate