Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

EURO 2020 - Discutii si pronosticuri

- - - - -
  • Please log in to reply
1056 replies to this topic

Poll: EURO 2020 - Discutii si pronosticuri (101 member(s) have cast votes)

Ce echipa credeti ca va castiga EURO 2020?

  1. Anglia (10 votes [9.90%] - View)

    Percentage of vote: 9.90%

  2. Austria (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  3. Belgia (8 votes [7.92%] - View)

    Percentage of vote: 7.92%

  4. Cehia (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. Croatia (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. Danemarca (2 votes [1.98%] - View)

    Percentage of vote: 1.98%

  7. Elvetia (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  8. Finlanda (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  9. Franta (16 votes [15.84%] - View)

    Percentage of vote: 15.84%

  10. Germania (17 votes [16.83%] - View)

    Percentage of vote: 16.83%

  11. Italia (31 votes [30.69%] - View)

    Percentage of vote: 30.69%

  12. Macedonia de Nord (3 votes [2.97%] - View)

    Percentage of vote: 2.97%

  13. Olanda (3 votes [2.97%] - View)

    Percentage of vote: 2.97%

  14. Polonia (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  15. Portugalia (3 votes [2.97%] - View)

    Percentage of vote: 2.97%

  16. Rusia (1 votes [0.99%] - View)

    Percentage of vote: 0.99%

  17. Scotia (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  18. Slovacia (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  19. Spania (5 votes [4.95%] - View)

    Percentage of vote: 4.95%

  20. Suedia (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  21. Tara Galilor (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  22. Turcia (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  23. Ucraina (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  24. Ungaria (2 votes [1.98%] - View)

    Percentage of vote: 1.98%

Vote Guests cannot vote

#1045
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,449
  • Înscris: 30.10.2003
Felicitari castigatorului sau castigatorilor! Posted Image Posted Image

Toata stima si mandria lui lupini care a depus un efort sa faca concursul mai prezentabil si mai usor de urmarit! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#1046
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 01.04.2021
Felicitãri tuturor...

#1047
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 07.05.2018
O sa avem predictii si la anu'?

#1048
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Clasamentul REAL

          .............................................................1. nAckatoMy (8 rezultate)
          .............................................................2. carturarulobosit (8 rezultate)
          .............................................................3. lost_in_a_dream (5 rezultate)
          .............................................................4. Sidorin (5 rezultate)
          .............................................................5. bikermanro (5 rezultate)
          .............................................................6. AidenIrish (4 rezultate)
          .............................................................7. oxig3n (4 rezultate)
          .............................................................8. chicharito (4 rezultate)
          .............................................................9. Karhu (4 rezultate)
          .............................................................10. Marin2514 (3 rezultate)
          .............................................................11. Bursul (3 rezultate)
          .............................................................12. Machmaldus (3 rezultate)
          .............................................................13. ioppo (2 rezultate)
          .............................................................14. dotunderground (2 rezultate)
          .............................................................15. george_alexandru (2 rezultate)
          .............................................................16. Skiuc (2 rezultate)
          .............................................................17. westYmate (2 rezultate)
          .............................................................18. FValeriu (1 rezultat)
          .............................................................19. mirel3003 (1 rezultat)
          .............................................................20. eddy_teer (1 rezultat)
La anul, la World Cup, o sa ma ocup personal de top. Ca sa nu mai fie magarii.
Multumesc tuturor celor care au scris pe topic-ul meu. Acum, se poate inchide!

#1049
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,224
  • Înscris: 29.12.2006

View PostBursul, on 13 iulie 2021 - 08:26, said:

Felicitari castigatorului sau castigatorilor!

Toata stima si mandria lui lupini care a depus un efort sa faca concursul mai prezentabil si mai usor de urmarit!

Mulţumesc Bursul ! Mulţumesc încă odată tuturor care aţi scris zilnic pronosticuri, fie că au fost exacte fie că nu. A fost o plăcere să le citesc în fiecare noapte, de câte trei ori, pentru a nu greşi.

Apropos de greşit: Duminică noaptea, în euforie fiind pentru că a câştigat favorita mea titlul european, dar mai ales..."obosit" de la atâtea beri din timpul meciului, mă pun eu pe la 4:30 noaptea/dimineaţa să scriu articolul cu "Finalul de meci". Pun eu imagini cu logo-ul EURO 2020, pun eu imaginea Cupei, pun eu steaguri care flutură în vând, scriu marcatorii, dar mai ales scriu eu textul, pun melodia oficială pe care o asemuiesc cu logo-ul TV de la Campionatul Mondial din 1990, şi, când sunt gata...pe la ora 7, mă gândesc să copiez textul în caz că...se întâmplă să...orice, să cadă curentul de exemplu. Vreau să dau pe "_" ca să pun pagina cu forumul pe bara de jos, pentru a deschide Microsoft Word unde să pun textul, dar...berea îşi spune cuvântul şi...dau click pe..."x" şi dispare tot ce făcusem în două ore şi jumătate ! Posted Image Am rămas "crăcănat" de ceea ce făcusem. Eu nu mă enervez prea des, dar...dacă mi s-ar fi luat tensiunea cred că aveam 200. Ieri toată ziua n-am fost bun de nimic din cauza asta.

Bun ! Mă gândesc că refac totul după amiază. Şi încep să refac ! Pun logo-ul EURO 2020, pun imaginea Cupei, pun steagurile fluturând, scriu textul, pun imaginile cu italienii victorioşi, şi mai pun eu ce mai pun. OK, totul e bine după două ore de muncă. Îmi zic, "hai să nu păţesc că azi-noapte" şi copiez totul înainte de a deschide Word-ul. Dar, o fi intrat "Dracu"-n mine, că în loc să copiez...dau pe "Refresh"...şi dispare tot ce scrisesem cale de două ore ! Posted Image

În momentul ăla mi-aş fi dorit să mă autodublez şi să-mi dau nişte pumni-n cur şi picioare-n în gură de să mă las lat !

Am reluat procesul şi...până la urmă am reuşit, colo spre seară.


În ceea ce priveşte clasamentul şi verificarea, a fost mai uşor pentru că aveam în Word scris clasamentul făcut cu o seară înainte, şi verificam, verificam şi reverificam toate pronosticurile scrise de participanţi.



Vă mulţumesc încă odată tuturor ! A fost o plăcere să "lucrez" cu voi ! De asta îmi doresc să ne reîntâlnim iar pentru pronosticuri şi discuţii în 2024, cu ocazia EURO-ul din Germania. Însă până atunci e şi Cupa Mondială din Qatar, de anul viitor din...iarnă. Numa' mâine nu-i poimâine !





View Postlost_in_a_dream, on 13 iulie 2021 - 17:25, said:

La anul, la World Cup, o sa ma ocup personal de top. Ca sa nu mai fie magarii.

Care au fost măgăriile ?





View Postcarturarulobosit, on 13 iulie 2021 - 17:08, said:

O sa avem predictii si la anu'?

Sigur. Noi ce de aici am început o "tradiţie" a pronosticurilor urmate de un clasament, în 2014, de la Cupa Mondială din Brazilia. Of, of, îmi amintesc iar de păţania Braziliei din meciul cu Germania, în Semifinală: 1-7. Eu fiind un "fan" al Braziliei. Posted Image



.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .




Mă gândesc acum că aseară m-am uitat la meciul din preliminariile Ligii Campionilor, dintre Borac Banja Luka şi CFR Cluj, 2-1. Apăi dom'le, după ce o lună de zile am urmărit meciuri la EURO 2020, cu jucători de la cel mai înalt nivel...mai bine nu comentez care a fost senzaţia mea din timpul meciului de aseară ! Posted Image

Edited by lupini, 14 July 2021 - 00:36.


#1050
oxig3n

oxig3n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 07.09.2016
@lupini, mai corect zic eu ca ar arata clasamentul asa:

View Postlupini, on 13 iulie 2021 - 01:28, said:

....

Clasamentul final al celor care au dat pronosticuri exacte, în ordinea numărului de puncte, apoi cronologică:


  .............................................................1. nAckatoMy (8 rezultate)
  ................................................................ carturarulobosit (8 rezultate)
  .............................................................3. Sidorin (5 rezultate)
  ................................................................ bikermanro (5 rezultate)
  ................................................................ lupini (5 rezultate)
   ............................................................6. AidenIrish (4 rezultate)
  ................................................................ oxig3n (4 rezultate)
.............................................................. chicharito (4 rezultate)
  ............................................................ Karhu (4 rezultate)
  .......................................................10. Marin2514 (3 rezultate)
  ............................................................ Bursul (3 rezultate)
  ............................................................ Machmaldus (3 rezultate)
  ..................................................... .13. ioppo (2 rezultate)
  ............................................................ dotunderground (2 rezultate)
  ............................................................ george_alexandru (2 rezultate)
  ............................................................ Skiuc (2 rezultate)
  ............................................................ westYmate (2 rezultate)
  .......................................................18. lost_in_a_dream (1 rezultat)
  ............................................................ FValeriu (1 rezultat)
  ............................................................ mirel3003 (1 rezultat)
  ............................................................ eddy_teer (1 rezultat)




....

Unde avem egalitate perfecta toti vor ocupa acelasi loc, ca in sport, sa nu fie discriminare, iar locurile dintre acestia se anuleaza.

Asta trebuie stabilit inainte de a incepe.

Felicitari pentru munca depusa si felicitari tuturor participantilor!

Edited by oxig3n, 14 July 2021 - 09:45.


#1051
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,425
  • Înscris: 30.08.2017
Corect ar fi fost asa :D

Quote


1.  george_alexandru ● ● ● ● ● ● ● ● (toate rezultatele corecte)
  ................................................................ ● restul (irelevanti)



#1052
dotunderground

dotunderground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 06.01.2007
lupini, multumesc mult pt. munca depusa! Sper sa nu te superi, dar eu am dat "pronosticurile" mai mult in functie de ceea ce as fi vrut eu sa iasa, nu in functie de valoarea echipelor! 😁
Sper ca, totusi, la CM 2022 sa se califice si Romania!

#1053
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,449
  • Înscris: 30.10.2003
Data viitoare dau copy paste dupa nAckatoMy, ce puii mei. :D

#1054
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 20.02.2008

View PostKarhu, on 11 iulie 2021 - 23:56, said:

Ce chestie, de la englezi au ratat doar jucătorii de culoare…
Mai degraba putem remarca rasismul portarului Italiei... a aparat doar penalty-urile negrilor...

Urat... tare urat. :)

#1055
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 07.05.2018

View Postdotunderground, on 14 iulie 2021 - 14:33, said:


Sper ca, totusi, la CM 2022 sa se califice si Romania!
Daca se califica, propun  sa organizam o deplasare in Qatar.

#1056
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,224
  • Înscris: 29.12.2006

View Postoxig3n, on 14 iulie 2021 - 09:44, said:

Unde avem egalitate perfecta toti vor ocupa acelasi loc, ca in sport

Eu am făcut clasamentul să arate cât mai...a clasament. Am considerat că toţi care au acelaşi număr de rezultate sunt egali. Ceea ce am considerat că "îi desparte pe fiecare", a fost momentul în care s-a scris aici pe forum pronosticul, adică cine a ajuns primul la acel rezultat corect. Motivul a fost...de dragul esteticii clasamentului, că în opinia mea, nu arată prea bine un clasament în care mai mai mulţi sunt pe acelaşi loc. O departajare tot trebuie să existe şi între egali. Dar, sigur, orice sugestie e binevenită.

#1057
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,224
  • Înscris: 29.12.2006

View Postoxig3n, on 14 iulie 2021 - 09:44, said:

Felicitari pentru munca depusa

Mulţumesc oxig3n !

Pentru mine mai întâi de toate a fost corectitudinea: să nu cumva să omit rezultatul scris al cuiva. Înainte de toate asta a fost ! Dacă aş fi omis pe cineva, aş fi intrat în pământ de ruşine.




View Postdotunderground, on 14 iulie 2021 - 14:33, said:

lupini, multumesc mult pt. munca depusa! Sper sa nu te superi, dar eu am dat "pronosticurile" mai mult in functie de ceea ce as fi vrut eu sa iasa, nu in functie de valoarea echipelor!

Mulţumesc dotunderground ! La fel şi eu şi mulţi dintre cei de aici, au dat pronosticuri în funcţie de preferatele fiecăruia. Eu iniţial am tot ţinut-o cu 2-2-ul, până am remarcat că în niciun meci nu e scorul ăsta, şi am renunţat la el. Posted Image

Edited by lupini, 14 July 2021 - 23:53.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate