Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Raspberry pi și magic mirror 2

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
sony8943

sony8943

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 25.05.2007
Salutare grup am reușit să fac un proiect magic mirror dar il folosesc pentru fotograma e super îmi merge dar vreau sa pun webcam Romania de la Digi sau linkurile de la YouTube.
Știe cineva ?

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Pai explică ce ai făcut că nu putem ghici...

#3
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009

View Postsony8943, on 15 noiembrie 2020 - 23:09, said:

Știe cineva ?
Vezi ce protocol are feed-ul respectiv, apoi cauta un modul pentru protocolul cu pricina sau scrie unul de la 0 .. nu e mare lucru daca sapi un pic in documentatie.

Aici e un repo pentru un feed RTSP de exemplu: https://github.com/s.../MMM-RTSPStream
Pentru feed youtube: https://forum.magicm...537/mmm-youtube


Off-topic: Eu am facut un test cu smart mirror in trecut, a mers bine ..acum vreau sa fac unul adevarat, pentru folosit in holul de intrare .. cu "Face recognition" si afisare de informatii relevante pentru persoana care e in fata oglinzii Posted Image ... si ceva generic in rest.

Edited by ro_explorer, 16 November 2020 - 01:26.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate