Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Constiinta colectiva si simbolismul

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
gammadark81

gammadark81

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 655
  • Înscris: 29.05.2020

View Postasiodf, on 15 noiembrie 2020 - 18:26, said:

Super imaginara, deja 1+1=14.... vreau si eu ce fumezi tu
1+1 = 14 in baza 12.
Te rog frumos nu mai posta aiurea aici daca ai daddy's issues. Nu pari sa fii sincronizat cu subiectul.

View Postasiodf, on 15 noiembrie 2020 - 18:26, said:

Stai sa vezi cand intri in viata, sa vezi atunci ce inseamna agresivitate.

Am inteles. O dai cu experienta multa de viata si superioritate. Masca a masculinitatii. Te inteleg, toti trecem prin etapa asta pana ajungem sa fim oameni.

View Postcriztu, on 15 noiembrie 2020 - 10:08, said:

Da, la multi li se pare aroganta, e sindromul ignorantului, care pus brusc fata in fata cu adevarul - ca habar n-are pe ce lume traieste - isi pierde cumpatul si se inerveaza.
Prin mine nu vorbeste altcineva. Prin gura de carne a corpului meu vorbesc eu, nu altcineva.
Ia si citeste despre golem, dai pe wikipedia macar. Golemul este o copie a ta, dar nu este tu. este o masina creata de alti Dumnezei, in care tu esti facut prizonier.
Acest golem primeste ordine: stai in casa arata ca iti pasa. bea zilnic minim doi litri de apa. enjoy coca coca. cauta sticlele coca coca cu capac alb, introdu codul de sub capac pe veveve slesh coca coca si vezi daca ai castigat un vaucer promotional. evitati excesul de sare zahar si grasimi. scapa de durerile de cap folosind furajidazol. faceti miscare cel putin 30 de minute in fiecare zi. uniti punctele si colorati.

Vei observa de ex. la fotbalisti, vorbitul in meme-uri. "dornici de victorie", "adversar de calibru", "ne-am indeplinit obiectivul", "am pierdut nemeritat", "vom da tot ce avem mai bun".
Acest limbaj meme, e acea constructie de care vorbesti tu, matricea in care individul e dizolvat, nava borg.

Limitarea de limbaj prin cuvant e ok. Tu daca vei studia conceptul de 'infinit' vei descoperi ca infinitul nu poate fi demonstrat: nu te poti duce pana la capatul unei chestii, ca sa poti constata ca nu are capat, ca sa poti declara ca e infinita. Tu deci discuti folosind concepte pe care nu le intelegi, si de aici ma faci pe mine sa fiu arogant cu tine.

daca ai chef, cauta pe youtube "Symbols of an Alien Sky" - pe grupul thunderbolts.
Hai sa-ti zic minciuna despre infinit, ca zici ca esti fully degolemonizat Posted Image.

Sumerienii cand au inventat matematica au facut-o in baza 60 si foloseau un cerc. practic cand ajungeai la 60 de intorceai de fapt la 1, nici macar 0 nu aveau. Probabil ei nici nu aveau problema asta cu infinit in gandire s.a.m.d si lucrau foarte usor cu numere cu virgula cu sistemul asta matematic. Deci nu numai lingvistica influenteaza golemul.Posted Image .

Daca pui un average Joe in ziua de azi sa faca operatii cu virgula se panicheaza tot, insa un average sumerian nu avea problema asta. Posted Image

Acum ca ti-am zis de cerc, te poti juca pe cerc cu punctele si liniutele despre care vorbesti si nu le poti intelege pe deplin cu sistemul matematic actual, lucru normal de altfel, inclusiv conceptul de infinit.

#20
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 12.09.2011

View Postgammadark81, on 15 noiembrie 2020 - 19:00, said:

Nu pari sa fii sincronizat cu subiectul.

Absolut corect. Este din cauza ca sunt normal la cap.

View Postgammadark81, on 15 noiembrie 2020 - 19:00, said:

daca ai daddy's issues.

O dai cu experienta multa de viata si superioritate. Masca a masculinitatii.

Erm, ce treaba are masculinitatea cu ce-am zis eu ?!?!? Femeile sunt si mai agresive decat barbatii. N-am inteles de unde pana unde pana la ultima fraza. Imi pare sincer rau pt tine, fara gluma. Daca tatal tau a fost intr-un anume fel, nu inseamna ca tu trebuie sa fii diametral opusul, ci doar altfel. Daca ai un model masculin defectuos in familie, nu inseamna ca tu trebuie sa fii efeminat doar ca sa nu "ajungi ca ala".

#21
gammadark81

gammadark81

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 655
  • Înscris: 29.05.2020

View Postasiodf, on 15 noiembrie 2020 - 19:20, said:

Absolut corect. Este din cauza ca sunt normal la cap.
Erm, ce treaba are masculinitatea cu ce-am zis eu ?!?!? Femeile sunt si mai agresive decat barbatii. N-am inteles de unde pana unde pana la ultima fraza. Imi pare sincer rau pt tine, fara gluma. Daca tatal tau a fost intr-un anume fel, nu inseamna ca tu trebuie sa fii diametral opusul, ci doar altfel. Daca ai un model masculin defectuos in familie, nu inseamna ca tu trebuie sa fii efeminat doar ca sa nu "ajungi ca ala".
Vad ca ti-au murit si laudatorii Posted Image, dar esti simpatic ca esti reactiv la orice scriu. Posted Image

Imi aduci aminte de capra asta din video
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rXhdQkNDT40?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gammadark81, 15 November 2020 - 19:29.


#22
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postgammadark81, on 15 noiembrie 2020 - 19:18, said:

Daca pui un average Joe in ziua de azi sa faca operatii cu virgula

Daca te pun sa agati o gagica pe strada, plangi. Viata e despre agatat gagici, nu despre facut operatii cu virgula.
Ca tu cauti consolare in ca average Joe nu stie sa faca operatii cu virgula, vorbeste despre tragedia in care te afli tu.
Ai pierdut demult controlul, in locul tau a fost programat un robot sa serveasca niste stapani care cauta viata fara de moarte, in aceasta lume.

Edited by criztu, 15 November 2020 - 20:04.


#23
gammadark81

gammadark81

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 655
  • Înscris: 29.05.2020

View Postcriztu, on 15 noiembrie 2020 - 19:54, said:

Daca te pun sa agati o gagica pe strada, plangi. Viata e despre agatat gagici, nu despre facut operatii cu virgula.
Ca tu cauti consolare in ca average Joe nu stie sa faca operatii cu virgula, vorbeste despre tragedia in care te afli tu.
Ai pierdut demult controlul, in locul tau a fost programat un robot sa serveasca niste stapani care cauta viata fara de moarte, in aceasta lume.
Ai vazlit cu mare haz, impins de autolatrie. Posted Image Ai ajuns de la

"Nu ma depaseste, nu e in preocuparile mele. Ca sa iti arat ce retardata e toata matematica, iti voi descrie doua chestii simple:
1. punctul, linia, suprafata, trei concepte din geometrie, sunt fantezii. Punctul e "ceva" non-dimensional, nu are lungime, latime, inaltime.
Intr-o sfera de 2mm, intra o infinitate de puncte. Intr-o sfera de 2km intra o infinitate de punctie. La fel, intr-o linie de 2mm o infinitate puncte, o linie de 2km o infinitate."

La "Daca te pun sa agati o gagica pe strada, plangi. Viata e despre agatat gagici, nu despre facut operatii cu virgula."

Du-te si ia cercul, uita-te pe el. Uita-te la ceas, la luna, la soare, la viata ta, la orice lucru care are ciclicitate, ca tot venisei sa-mi vorbesti eroic despre "geometrie sacra" in https://forum.softpe.../#entry27134078 . Iti zic ca nu cunosti nimic. Posted Image Revino pe unda, nu te da batut!

Eu speram s-o dai in mintea cuantica, forte statistice aplicate la nivel de societate, dar na... Posted Image

Edited by gammadark81, 16 November 2020 - 01:05.


#24
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postgammadark81, on 16 noiembrie 2020 - 01:07, said:

Eu speram s-o dai in mintea cuantica

Cea mai complexa chestie care o vei putea vreodata studia, e femeia. Astea cu cuantica e pt inepti care ii pui sa stea de vorba cu o femeie, le da cu ecran albastru.

#25
gammadark81

gammadark81

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 655
  • Înscris: 29.05.2020

View Postcriztu, on 16 noiembrie 2020 - 14:40, said:

Cea mai complexa chestie care o vei putea vreodata studia, e femeia. Astea cu cuantica e pt inepti care ii pui sa stea de vorba cu o femeie, le da cu ecran albastru.
Dramatismul egocentric si atacul la persoana. Posted Image
Asta ai invatat din atata studiu?

#26
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002
Cum ti-am zis mai devreme, matematica e cretina. Nu e vorba de tine. Pur si simplu ideea ca ai 2 dovlecei si ii scazi pe unu din celalalt si ramai cu 0 dovlecei, e cretina.
La fel cu cuantica. Nu-ti mai intru in detalii, daca te simti jignit. E pur si simplu cretinie pura "cuantica".

Te incurajez din toata inima sa stai de vorba cu femei. O sa vezi ce greu e. Calculelelele matematice cu virgula sunt derizorii, pe langa complexitatea interactiunii umane.

#27
gammadark81

gammadark81

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 655
  • Înscris: 29.05.2020
Multumesc pentru o portie noua de ras. Esti unic. Posted Image

Se vede ca esti necasatorit, btw. Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate