Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Probleme in familie. Cum sa gestionez situatia?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
389 replies to this topic

#37
SilviaPP

SilviaPP

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 12.11.2020

View PostCovertTwo, on 13 noiembrie 2020 - 23:32, said:



Adică a fost curviștină din fire, nu văd de ce ai considerat că la inceput de bătrânețe ea își va schimba năravurile. :)

Hai, că poate îmi iau si eu o castană de la @althea, doar așa, că ești tu ..., neînțelegătoare, iar eu slobod la gură :)

Adică a fost curviștină din fire...hai mai...nici chiar asa...
nu am considerat nimic, nu ma intereseaza pe mine ce amanti a avut sau are ea...dar chiar daca stiam ca a avut n amanti, tot nu m-as fi gandit nicio clipa ca iubitul meu va fi unul dintre ei...

#38
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
sfinte cacat! :)
eu atata vreau sa stiu: cat de buna e maica-ta?!?!

#39
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018

View PostSilviaPP, on 13 noiembrie 2020 - 20:52, said:

Tot respectul pt mama mea pt ce??
Ca inca poate si nu asa cu orice talamb ci tocmai cu ginerica .
Adevarul e ca am umblat si eu dupa fete dar mamele lor erau mai bune de 10 ori ....

View PostSilviaPP, on 13 noiembrie 2020 - 23:51, said:

... nu m-as fi gandit nicio clipa ca iubitul meu va fi unul dintre ei...
Rctifica : ala nu mai e iubitul tau din momentul in care ai parasit cuibul. Bucura-te ca mama ta l-a tinut acasa Posted Image

Edited by smddms, 14 November 2020 - 00:37.


#40
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Mde, ochii văd, inima cere...
Tu ai stat in Elveția un an si te a durut la bască iar ăia se ajutau unul pe altul la schimbarea pampersului copilului tău.
Combinat cu ce zicea @honeybee plus nitel alcool ca inhibitor, s au trezit in pat împreună. Apoi..., au continuat, asta e...

Mecanismul aproprierii lor e limpede, la fel soluțiile tale. Cel puțin pt mine.

Să mor dacă am priceput însă cum de nu ai reusit să ajungi acasă un an intreg.
Tu zici că nu e relevant, eu zic că e f relevant.
Și căpșunarii reusesc sa vină acasă 2-3 săptămâni.
Daca tu nu ai reușit, e posibil ca ăștia de acasă să fi considerat că te doare in cur de tot ce ai lăsat în urmă ?  Și să și adapteze si ei comportamentul ?

#41
SilviaPP

SilviaPP

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 12.11.2020

View PostDeathRipple, on 14 noiembrie 2020 - 00:30, said:

sfinte cacat! :)
eu atata vreau sa stiu: cat de buna e maica-ta?!?!

:))
A fost o femeie frumoasa, avea acel ceva ce atragea barbatii, blonda, ochi verzi, zambet larg, picioare lungi, sani impozanti:))
si acum arata bine (ajutata si artificial normal:))) dar nu pot sa spun despre o femeie de aproape 55 de ani ca e buna...:))
la 55 de ani cat de buna poti sa fi?:))

#42
SilviaPP

SilviaPP

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 12.11.2020

View Postsmddms, on 14 noiembrie 2020 - 00:37, said:


Ca inca poate si nu asa cu orice talamb ci tocmai cu ginerica .
Adevarul e ca am umblat si eu dupa fete dar mamele lor erau mai bune de 10 ori ....


Rctifica : ala nu mai e iubitul tau din momentul in care ai parasit cuibul. Bucura-te ca mama ta l-a tinut acasa Posted Image

Ca inca poate si nu asa cu orice talamb ci tocmai cu ginerica... Ahaaa, am inteles...

Pai mamele alea poate aveau in jur de 40 de ani, la 40 poti sa arati mai bine decat fiica ta de 20, nu e ceva ciudat
dar la 55...nu cred...



#43
SilviaPP

SilviaPP

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 12.11.2020

View PostCovertTwo, on 14 noiembrie 2020 - 00:47, said:

Mde, ochii văd, inima cere...
Tu ai stat in Elveția un an si te a durut la bască iar ăia se ajutau unul pe altul la schimbarea pampersului copilului tău.
Combinat cu ce zicea @honeybee plus nitel alcool ca inhibitor, s au trezit in pat împreună. Apoi..., au continuat, asta e...

Mecanismul aproprierii lor e limpede, la fel soluțiile tale. Cel puțin pt mine.

Să mor dacă am priceput însă cum de nu ai reusit să ajungi acasă un an intreg.
Tu zici că nu e relevant, eu zic că e f relevant.
Și căpșunarii reusesc sa vină acasă 2-3 săptămâni.
Daca tu nu ai reușit, e posibil ca ăștia de acasă să fi considerat că te doare in cur de tot ce ai lăsat în urmă ?  Și să și adapteze si ei comportamentul ?

Ahaaa, am inteles mecanismul apropierii lor:))
e na, ei stiu ca nu m-a durut la basca...dar na, el la inceput nu prea a fost de acord sa plec, ca are copilul un an, cum sa plec atat de mult timp de langa copilul meu de un an, copilul are nevoie de afectiunea mamei etc etc
doamne fereste, nu zic ca nu are dreptate, nu zic ca nu mi-am dorit acest copil, imi iubesc fata si mi-e foarte dor de ea, dar el a vrut sa grabim putin lucrurile cu sarcina, eu i am zis ca poate e mai bine sa mai asteptam putin, stiam ca vor aparea niste oportunitati la serviciu, pana la urma a inteles ca e doar un an si o sa ne fie bine mai multi ani
iar mama, na, ce sa zica...a zis sa decid cum consider, si ca daca decid sa plec, sa nu-mi fac griji pt fetita, ca o sa ramana cu ea
ei stiu foarte bine ca mi-e greu fara copil...

#44
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010

View Posthoneybee, on 13 noiembrie 2020 - 18:37, said:



S-or fi gindit la tine anul trecut de sarbatori. Dar daca nu te-ai dus sa-ti vezi fetita de Craciun, au ciocnit paharele cu sampanie inn noaptea de revelion si-au plins de dorul tau fiecare pe umarul celuilalt. Si tot tu te intrebi, cum s-a intimplat ?! :facepalm:
Exista si un proverb care se potriveste la fix: ochii care nu se vad, se uita.
Doar nu erai in Honolulu, doua ore faci cu avionul de la Zurich la Bucuresti. Sa nu-ti vezi copilul un an....mi se pare de neinteles.

Edited by Freddy12, 14 November 2020 - 18:14.


#45
SilviaPP

SilviaPP

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 12.11.2020

View PostFreddy12, on 14 noiembrie 2020 - 18:04, said:


Exista si un proverb care se potriveste la fux: ochii care nu se vad, se uita.
Doar nu erai in Honolulu, doua ore faci cu avionul de la Zurich la Bucuresti. Sa nu-ti vezi copilul un an....mi se pare de neinteles.

Hahaha...adica daca nu-ti vezi fiica un an o uiti si sari pe gineri-tu? Buuun asa
Aoleu, eu nu am scris aici sa se mire lumea ca nu mi-am vazut copilul un an, problema era alta...dar vad ca lumea tot se impiedica de aspectul asta...te pomenesti ca asa or gandi si ei...te pomenesti ca or avea vreo explicatie de genul ce sa-ti fac mai mama, daca nu ai mai venit de un an, era normal sa sar pe barbati-tu...pe bune??
daca poate cineva sa-mi dea o explicatie viabila despre legatura dintre faptul ca eu nu mi-am vazut copilul de un an si faptul ca iubitul meu se...cu mama mea sau si mai rau, ca mama mea se...cu iubitul meu, pe cuvant ca accept...
si nu cu povesti lacrimogene ca vezi doamne nu mai puteau de dorul meu sau ca pregateau impreuna biberonul...sa fim seriosi

#46
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Tu îți dai seama ce aiurea apari cu dispariția asta a ta timp de un an de lângă barbat si mai ales de lângă copil??, ce dracu de așa mari oportunități au aparut la job de ai plecat si nu ai mai dat pe acasă un an...!!! pentru că dacă erau mari câștiguri financiare banuiesc ca îi puteai aduce la tine în Elveția, sau veni si tu pe aici să ti vezi copilul..

#47
SilviaPP

SilviaPP

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 12.11.2020
Si mai e cevaaa...te pomenesti ca el o fi fost impresionat pana la lacrimi de faptul ca mama joaca rolul de mama pt copilul lui, ca-i ofera afectiunea pe care trebuia sa i-o ofer eu, ca o ingrijeste cand e bolnavioara, ca-si sacrifica noptile pt ea si eu ca o nesimtita ce sunt am plecat...si vai vai vai ce emotionant au ajuns ei in pat...i feel sick:))

#48
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Tu am impresia că ai deschis topicul pentru ca toti să i condamnam pe ei si să te compătimim pe tine..!, ei uite că eu nu te compatimesc, ti ai făcut-o cu mana ta. Si mai cred că prietena aia a ta de ciudă ca el a ales-o pe maică ta si nu pe ea ți-a spus. El dacă era baiat deștept, traia cu amândouă si tu nu aflai nimic.

#49
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,998
  • Înscris: 16.09.2014

View Postsilesax, on 14 noiembrie 2020 - 18:34, said:

Tu îți dai seama ce aiurea apari cu dispariția asta a ta timp de un an de lângă barbat si mai ales de lângă copil??, ce dracu de așa mari oportunități au aparut la job de ai plecat si nu ai mai dat pe acasă un an...!!! pentru că dacă erau mari câștiguri financiare banuiesc ca îi puteai aduce la tine în Elveția, sau veni si tu pe aici să ti vezi copilul..

Subiectul topicului este altul, NU copilul.

#50
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

View PostSilviaPP, on 12 noiembrie 2020 - 22:47, said:


Ce as putea sa fac in situatia asta?
Fa sex. Pai tu crezi ca l-ai lasat pe iubitul tau asa pe uscat si ce credeai c-o sa faca? Credeai c-o sa se masturbeze cu gandul la tine? Mama ta iti tine locul cata vreme esti plecata si cand te vei intoarce ti-l preda la cheie nou nout. Dupa aia poate ti-l va mai imprumuta asa, din cand in cand , dar nu fi egoista, nu tine totul doar pt tine!

View PostSilviaPP, on 13 noiembrie 2020 - 20:12, said:


Daca mama avea nevoi putea sa-si gaseasca orice alt amant, parca nu a mai avut amanti, dar nu pe el!!!
Dar probabil ca iubitul tau are morcovul mai gustos, dovada e ca si tie ti-a placut mai mult morcovul lui decat al altora.

#51
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostSilviaPP, on 14 noiembrie 2020 - 18:36, said:

Si mai e cevaaa...te pomenesti ca el o fi fost impresionat pana la lacrimi de faptul ca mama joaca rolul de mama pt copilul lui, ca-i ofera afectiunea pe care trebuia sa i-o ofer eu, ca o ingrijeste cand e bolnavioara, ca-si sacrifica noptile pt ea si eu ca o nesimtita ce sunt am plecat...si vai vai vai ce emotionant au ajuns ei in pat...i feel sick:))

Procesul acesta de apropiere până la a face amor nu se poate întâmpla fără ca ambele părți să-și dorească.   DACĂ chiar a fost să fie cu sex,  atunci mama ta l-a dorit pe bărbatul tău în felul acesta.    Putea să refuze fără nicio problemă dacă intenționa asta.  Chiar dacă dormeau în același pat mai multe nopți și bărbatului tăi i se punea pata, hormonii, pe ea, tot putea să oprească inițiativa lui.    

Nu ai ce să faci.   Am tot meditat la chestiunea asta.    Ce-aș făcea eu în locul tău.  
Întrucât este vorba despre mama ta și tatăl copilului tău,  este limpede că nu ai cum să faci nimic contra lor.  
Atunci când vii în țară îți iei copilul și te muți departe de ei.   Uiți că ei există pe această lume.   Este ca și când ar fi morți.   Nu mai există.  

Apoi încerci să îți refaci viața cu un alt bărbat.    Unul normal la cap,  de preferat.   Să fie și el tot un om muncitor,  la fel ca tine.   Să trageți amâmdoi la căruță.  Nu doar tu.
Îi faci și lui un copil dacă asta vă doriți și viața merge înainte.  

Este bine că ești sănătoasă,  probabil (sigur) că ești și frumoasă (dacă semeni cu mama ...),  stai pe picioarele tale dpdv financiar, așa că nu ești o femeie condamnată la singurătate.

Cu cât mai repede treci la fapte,  cu atât elimini răul din viața ta.   Să rămână ei doi cu amorul lor, să și-l savureze în tihnă.   Tu nu ai timp de pierdut.
Nici nu vei putea trece peste asta.  Niciodată.   Dacă vei alege să rămâi cu el de dragul copilului o să te căiești amarnic peste un timp.   Omul este labil,  pare un bărbat slab.   Dacă era un tip ok,  un om care nu se poate stăpâni și îi iese slobozu pe nas ca la pinguini,   poate utiliza serviciile unor prostituate.  Cu doar 100 lei primește aproape orice ar vrea,   Cu 200 lei primește orice își poate imagina în materie de sex.   Iar sexul cu prostituate este mult mai puțin condamnabil față de sexul cu mama femeii lui.    Deci,  dacă ar fi fost normali la cap ambii puteau să evite o asemenea apropiere nepotrivită și atât de distructivă.      

Modul acesta de gândire  “eu mai înainte de orice”    este o constantă a firii unor oameni.    Nu se pot opri.  Așa vor muri.
Iar tu nu vei putea schimba starea aceasta de fapt.    Indiferent de ceea ce vei face și la ce sacrificii ești gata să te angajezi.  

Pune un punct și preia controlul asupra vieții tale.  Așa cum este,  e viața ta.    Ai de crescut un copil și nu are rost să pierzi anii cei mai frumoși din viață cu resentimente reprimate.  
Dacă tai răul acum,  într-un an  te-ai vindecat suficient de mult pentru a putea să privești către alți potențiali parteneri.    Iar viața merge înainte atât timp cât rămâi sănătoasă și pozitivă.

#52
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

View PostSilviaPP, on 13 noiembrie 2020 - 17:55, said:



Cum sa fie doar el de vina si mama nu? Daca el trebuia sa se gandeasca la copilul lui si ea trebuia sa se gandeasca la copilul ei, nu? Adica la mine!

Mai nu mai fi asa egoista. Da putin si mamei tale din ceea ce ai tu. Este morcov pt toata lumea. Te temi ca nu mai ramane si pt tine? Ramane si pt tine, stai linistita.

#53
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostAlbastruIndigo, on 14 noiembrie 2020 - 18:51, said:


Subiectul topicului este altul, NU copilul.

corect! eu vreau s-o vad pe bunica!!

#54
SilviaPP

SilviaPP

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 12.11.2020

View PostAlbastruIndigo, on 14 noiembrie 2020 - 18:51, said:



Subiectul topicului este altul, NU copilul.

In sfarsit, cineva care a inteles:) Multumeeesc:) hug:)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate