Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Alegere parfum/apa de toaleta

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Inca nu m-am decis.

Pentru vremurile toride dintre "Armani Stronger with You" si "Terre d'Hermès Eau Intense Vétiver" care ar fi mai potrivit?
Armani e mai dulceag cu un miros puternic iar Hermes mai puternic si "inchis".

Vreau un parfum/apa de parfum care sa persiste si sa nu isi schimbe mirosul in timp.

#20
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Ce alte parfumuri aromatice, lemnoase mai stiti? Mai exact ceva cu miros dulce dar care sa nu fie ca un aftershave, gel de dus... etc sper ca ati prins ideea.

Dulce dar cu un miros puternic(lemnos ii zice?). Sau ceva aromatic care sa persiste pe vreme rece, sa se simta parfumul de la cel putin 2 metri.

Cred ca as fi multumit cu ceva de la Armani, Terre d'Hermes sau Yves Saint Laurent pentru ca astea ar avea persistenta mai buna pe ph-ul pielii mele.Ce s-ar incadra in aceasta categorie si sa testez direct pe piele?

#21
liviustefan89

liviustefan89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 20.10.2010
eu de la un timp am renuntat la parfumurile de top, si am inceput sa cumpar parfumuri arabesti gen Lattafa, sincer iti spun, mergi si testeaza ca nu o sa. ti para rau iar pretul este si de 4-5 ori mai mic, la un parfum de 50 de lei persista cat unul 3-400. Legat de ceea ce cauti tu ti. ar trebui un parfum dulceag pentru sezon rece. TDH este un parfum strident, intepator, lemnos cu persistenta de peste 7 ore, ceva similar lemnos-dulgeag ar fi azzaro wanted. Ceva persistent si dulce-rafinat, versace eros, jpg le beau, a men.... si lista poate continua. Tu alegi!

#22
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
De la JPG ce as putea testa sa nu ma incurc cu prea multe variante de la acelasi nume(clasic, ultra male, male, le beau...)?

O fi bune si cele arabesti doar ca nu am testat vreo unul prin Douglas si nu stiu daca sunt parfumuri arabesti.

Azzaro Wanted am citit ca ar fi (picant/lemnos) nu lemnos-dulceag.Daca ar fi sa testez parfumuri ceva mai ieftine dintre Hugo Boss No.6 Bottled, Salvatore Ferragamo F by Ferragamo Black, Azzaro Wanted.

Parfumurile pieloase persista la fel de mult precum cele lemnoase?Dupa mine cele lemnoase imi plac ca is mai intepatoare si persista mult.

#23
liviustefan89

liviustefan89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 20.10.2010
jpg le beau am si persista peste 8 ore fiind pe tot parcursul dulce, insa ultra male in deschide are o tenta de fresh apoi devine dulceag dupa 2 ore. Legat de parfumurile arabesti cauta opulent musk il gasesti pe emag, eu l. am luat fara sa il testez si jur ca nu. mi pare rau, bate la proiectie/persistenta parfumuri de top! Daca doresti din parfumuri consacrate sfatul meu sa te orientezi pentru :
Tdh sau azzaro wanted - pt cele lemnoase
jpg male, le beau, eros, a men- daca vrei cv dulceag

#24
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
De Opulent Oud ce poti sa zici, l-ai testat?

Tdh imi place, am testat doar varianta Eau Intense Vétiver si am ramas impresionat.As testa si apa de toaleta, am inteles ca au parfumuri misto.
Apoi nu stiu care l-am mai testat pe piele ca era dulceag si persista si dupa ce m-am spalat pe mana, era Armani Stronger with You sau YSL La Nuit :-?

JPG am inteles ca ar mirosi fain cel Ultra Male doar ca nu ar persista pe vreme rece ca ar fi pudrat.Voi testa Le Beau si voi ramane la unul.

Sa nu am prea multe teste de facut ca o sa ma "zapacesc" in mirosuri, YSL La Nuit merita incercat? L-am testat si pe acesta in Douglas dar pe hartie la proiectie nu m-a dat pe spate, cred ca mirosea a alcool sau vanilie ca majoritatea parfumurilor(parca face parte din categoria blue). Cred ca va trebui sa las cateva minute si sa testez pe piele sa vad cum se comporta dar nu pot testa prea multe undeva la 4 pufuri, doua la incheieturi si doua deasupra.

De la Armani sigur as testa ceva(Stronger with You, Code poate) au parfumuri persistente mai spre dulce, iar TdH m-a impresionat insa parca nu ar fi un parfum "semnatura" pentru ca ramane remarcat doar prin mirosul puternic de vetiver... ceva mai aromatic/dulce cred ca mi s-ar potrivi iar cele fresh nu prea persista mai ales pe vreme rece.

Versace Dylan Blue nu imi place, l-am testat si e slabut adica mirosul nu iese in evidenta e ceva prea fresh(duce cu gandul la gel de dus, sapun). Versace Eros e prea comun, mai degraba unul ieftin care sa persiste cat de cat si sa ies cu el in evidenta.

Edited by smiley2, 22 November 2020 - 15:03.


#25
krnl

krnl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 05.06.2011
E canalul astade youtube cu o caruta de review-uri daca ai prea mult timp liber

#26
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Acum as vrea un parfum de vara, Paco Rabanne Invictus si Bvlgari Aqua Pour Homme sunt ok dar nu proiecteaza, se simt doar la nivelul pielii. As vrea sa proiecteze macar la 1.5 metri, sa mearga seara pentru un date, o nunta dar care sa nu sufoce.
Ceva recomandari?

#27
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,152
  • Înscris: 24.05.2006
Boss the scent

#28
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,572
  • Înscris: 12.06.2010

 smiley2, on 17 noiembrie 2020 - 00:02, said:

Vreau un parfum/apa de parfum care sa persiste si sa nu isi schimbe mirosul in timp.
Nasomatto Black Afgano sau Miller Harris Feuilles de Tabac.

Edited by lucianburjuiul, 03 May 2021 - 10:31.


#29
adigalateanuu

adigalateanuu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 11.01.2021
Boss acum câteva zile am dat o tura prin magazine la mall și la lcw waikiki am găsit niște parfumuri superbe. Eau de parfum, proiecție 2-3ore în funcție de persoana, tine mirosul cam 4_5 ore așa cu succes. Preț între 12 și 70 lei.

#30
SevrinDantus

SevrinDantus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 25.10.2020
Roja Parfums Enigma
Roja Parfums Amber Aoud
Roja Parfums Diaghilev
Initio Side Effect
Fragrance du Bois Sahraa Oud

Eu la astea am ajuns sa ma rezum dupa multi ani. Daca preferi doar natural si alcool ,  0 sintetic

Edited by SevrinDantus, 18 March 2022 - 20:36.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate