Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Nintendo Switch si Nintendo Switch lite

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#55
mateis

mateis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.05.2004
Salutari.
Avem si noi switch de ceva vreme, am luat varianta cu mario kart 8 deluxe si am mai cumparat ulterior cateva jocuri - mario odyssey si mario 3d world bowser's fury.
Evident ca a fost luat pentru copil (7 ani) care a insistat si pentru cele doua jocuri pe care le-a platit din banii lui (un joc din pusculita, un joc a primit cadou de la cineva de ziua lui, returnat la altex si luat joc online :) ).
Parental controls merge foarte bine la switch, apropo de probleme cu copiii care fac foarte urat cand ii iei consola. Fix aceleasi probleme le aveam si noi. Am inceput sa impunem limita de timp si nu o respecta urmand iar scandal. Asa ca am apelat la parental control, 45 de minute/zi cand in timpul scolii, 1h:30 vineri-duminica. Setat si gata, atata merge consola in acea zi. Mai facem si exceptii, atunci cand ne jucam toti 3 impreuna mario kart, suspendam limita, dar spunem de la inceput - o cupa, 2 cupe, dupa care inchidem direct. La noi functioneaza.
Anyway, chiar e consola fun pentru toata familia, dupa ce culcam pustiul, eu cu sotia ne intrecem pe mario kart o gramada :))

#56
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Pe vremea mea, cand eram eu tanar, ne jucam pe PC cu orele si ui ce frumos am crescut :lol:

Erau momente cand eram "pedepsiti", gen ne luau cablul de la PC, facusem rost de altul de rezerva. Iar apoi stateam unul la joaca si altul la priza, daca auzeam usa il scoteam cu totul din priza si ne prefaceam ca stergem praful + ala de se juca scotea repede o carte :lol:

pre 2005 was fun. Ne-au dezvoltat abilitati strategice :lol:

#57
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

View PostLex404, on 16 noiembrie 2022 - 12:12, said:

Pe vremea mea, cand eram eu tanar, ne jucam pe PC cu orele
Pai si acum cine te opreste sa joci? Eu bag zlnic sesiuni de gaming pe PC Posted Image ... cateodata 1 ora, alteori cate 5-6 ore, dupa cum e timpul liber. Si nu mai sunt chiar tanar - pot numara pe degetele de la o singura mana cat mai am pana la 50 ...
Acum sunt in focuri cu overwatch 2 :)

Edited by ro_explorer, 16 November 2022 - 12:43.


#58
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Pai ma joc și acum. Câteodată 30 de minute.
Weekendul asta mi s-o pus pata și Nostalgia pe… sims :)) am stat cred vreo 5-8 ore pe zi :lol:

Sau când am băgat sprint o săptămâna la BOTW :)

Alteori nu am timp nici 30 de minute intr-o săptămâna. Csf. Viata de adult :lol:

#59
lupul_alb85

lupul_alb85

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.11.2022
Sunt deținător de Nintendo Switch Oled. Ca și idee, consola se mișca bine. Recunosc a fost înlocuită după ce prima din nu știu ce motive nu se mai conectaa wifi. Încercat toți pașii, dar nimic. Revenind, consola se mișca bine, grafica este super ok. Ca și jocuri pe ea : Super Mario Deluxe, Super Mario Maker 2, dar trebuie sa ai și ceva timp liber și o alta capodopera as putea spune Luigi's Mansion 3.

În rest, consola mi se pare super tare și perfecta și pentru copii dar și pentru adulți.

#60
alexutzu_boo

alexutzu_boo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.02.2006
Salutare. Am o pereche de casti Razer Barracuda X (2022) - sunt multiplatforma. Se pot conecta fie prin bundle usb fie prin bluetooth direct. Ca si sunet merg chiar si cu Switch-ul in dock. Singura problema ar fi ca in Fortnite nu merge microfonul. Aveti idee de unde se poate testa din setarile Switch-ului microfonul?
Castile si microfonul merg perfect si pe telefon si pe PC si pe PS5. Doar pe Switch fac figura asta.
Am gasit pe net:

Quote

How do I test the microphone on a Nintendo Switch?
To perform a microphone test on your Nintendo Switch, go to the Home menu > open System Settings > tap Other Settings > go to page two > select Mic Test > speak into the microphone. If you see colored volume bars, your mic is working.
Problema e ca nu gasesc "Other Settings" in System Settings. A mai intampinat cineva vreo problema similara? Si daca da, aveti vreo sugestie/rezolvare?
Multumesc anticipat pentru raspuns.

#61
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003
Am cumparat Switch OLED. Merita toti banii. Acum in vacanta al mic s-a jucat online cu varu-su Luigi Mansion. Al meu de pe consola lui, varul de pe consola lui.

Am luat si jocul nintendo Switch Sport, se poate face si un pic de miscare sau se poate juca impreuna.

#62
alexutzu_boo

alexutzu_boo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.02.2006

View Postalexutzu_boo, on 11 ianuarie 2023 - 18:25, said:

Salutare. Am o pereche de casti Razer Barracuda X (2022) - sunt multiplatforma. Se pot conecta fie prin bundle usb fie prin bluetooth direct. Ca si sunet merg chiar si cu Switch-ul in dock. Singura problema ar fi ca in Fortnite nu merge microfonul. Aveti idee de unde se poate testa din setarile Switch-ului microfonul?
Castile si microfonul merg perfect si pe telefon si pe PC si pe PS5. Doar pe Switch fac figura asta.
Am gasit pe net:

Problema e ca nu gasesc "Other Settings" in System Settings. A mai intampinat cineva vreo problema similara? Si daca da, aveti vreo sugestie/rezolvare?
Multumesc anticipat pentru raspuns.
Am rezolvat. Merge microfonul atat prin fir cat si prin adaptorul castilor. Nu merge pe BT in schimb.

#63
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
citisem pe undeva ca se pot folosit controlare de ps4, a folosit cineva?

#64
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

View PostLex404, on 19 decembrie 2020 - 11:27, said:

....
acum au iar reduceri.

#65
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Apai reduceri sunt mereu, dar sa fie la ce trebuie :lol:

#66
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
nu-s de ce nu-mi apar reducerile pe nintendo.de, ca vreau sa iau cateva pe card cu livrare in germania.
(ca din cate stiu nu livreaza gratis in Romania)

#67
alexutzu_boo

alexutzu_boo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.02.2006
https://www.g4media....-in-europa.html la noi nu stiu cum va functiona treaba asta pentru ca nu au magazin oficial.

#68
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Eu unul am inlocuit singur anul trecut deja toate cele 4 joystickuri de la controllerele de la switch (caci o luasera razna) si coolerul de altfel (incepuse sa baraie). Am luat toate componentele de schimb de pe amazon. Nu a fost greu deloc si nici scump.

#69
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
pentru ca sunt gandite sa fie schimbate usor.

#70
alexutzu_boo

alexutzu_boo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.02.2006

View Postro_explorer, on 06 aprilie 2023 - 14:52, said:

Eu unul am inlocuit singur anul trecut deja toate cele 4 joystickuri de la controllerele de la switch (caci o luasera razna) si coolerul de altfel (incepuse sa baraie). Am luat toate componentele de schimb de pe amazon. Nu a fost greu deloc si nici scump.
Stiu, am inlocuit si eu. Dar ideea e sa fie reparate pe moca. + ca nu toti au skill-urile sau uneltele necesare.

Edited by alexutzu_boo, 07 April 2023 - 16:02.


#71
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 16.01.2010
Joacă cineva The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ? E super tare jocul.

#72
liviutatarus

liviutatarus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 01.12.2009
Am jucat ieri vreo doua ore, mai bag si azi ceva! Da, se misca mai bine decat Zelda BOTW si daca ai un tv OLED, exista un truc pentru a dubla framerate-ul! [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/w6qRPLcAec0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by liviutatarus, 13 May 2023 - 12:22.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate