Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Google Photos nu va mai avea storage nelimitat gratis - alternative

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
210 replies to this topic

#163
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Odata ce-ti configurezi contul de Google in telefon, acesta trimite spre servere detalii despre device.
Daca pentru modelul respectiv de device exista oferte pentru spatiul de stocare acestea vor fi aplicate instant.
Detaliile legate de spatiul alocat contului le poti vedea aici: https://one.google.com/storage

Edited by Ciubex, 17 May 2021 - 13:30.


#164
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
Încă nu-s lămurit cu Google Pixel
Conectez un telefon Google Pixel la un cont vechi și automat îl face nelimitat?
Sau doar primul cont legat de Pixel este nelimitat? Deci daca iau un Pixel SH nu fac nicio treabă cu el
Cum aflu ce telefoane Pixel au și Photos nelimitat acum?

#165
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Eu am luat o tableta noua si mi-am atasat-o contului meu de Google mai vechi, automat am primit un spatiu mai mare. Nu stiu daca folosesti un dispozitiv SH se aplica aceeasi regula.

#166
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
Ce tableta, cat ai primit în plus? Perioada limitată?
Și dacă s-a stricat, pierdut, vândut,... cred că îți rămâne spațiul in plus acordat.

Edited by dorin_2k, 17 May 2021 - 14:32.


#167
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Am luat o tableta Asus, prin 2017, si timp de 2 ani am avut 100GB. Tableta o mai am si acum, dar evident spatiul nu mai e disponibil.
Nu stiu daca avea relevanta daca se strica in timpul ofertei, doar daca as fi vandut-o, da' cred ca scria ceva ceva prin termenii si conditiile acordarii spatiului bonus, da' cine mai citeste chestiile astea?
Mai sunt si altii cu asemenea intrebari: https://www.reddit.c...on_about_photo/

Edited by Ciubex, 17 May 2021 - 14:53.


#168
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View Postdorin_2k, on 17 mai 2021 - 13:52, said:

Încă nu-s lămurit cu Google Pixel
Conectez un telefon Google Pixel la un cont vechi și automat îl face nelimitat?
Sau doar primul cont legat de Pixel este nelimitat? Deci daca iau un Pixel SH nu fac nicio treabă cu el
Cum aflu ce telefoane Pixel au și Photos nelimitat acum?
1. Mi-ai citit mesajul de pe pagina anterioara? Ti-am raspuns clar care telefoane au inca Photos nelimitat.

2. Aparent ar trebui sa fie transferabila "oferta" de upload nelimitat chiar de este SH - insa doar fisierele uploadate de pe Pixel vor fi nelimitate.
Asadar nu poti sa ai si un telefon mai rasarit si sa uploadezi de pe ala. Sau de pe PC. Ceea ce este logic.
Poti trece peste asta facand tot felul de artificii, dar nu este comod, placut sau usor.

3. Ai da atatia bani pe un smartphone odata, in loc sa platesti lunar 100-200GB? 1TB? Sau cat ai nevoie? :)

#169
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
Un lucru e sigur; moca și nelimitat nu există nimic pe lumea asta. Toate au un cost și un final...

#170
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001

View Postd4m4g3, on 17 mai 2021 - 15:38, said:

2. Aparent ar trebui sa fie transferabila "oferta" de upload nelimitat chiar de este SH - insa doar fisierele uploadate de pe Pixel vor fi nelimitate.
Mi-ar fi de folos asta.
Chiar ieri am deschis un topic in care cer o recomandare de un telefon doar pt foto si video.
Am nevoie de un telefon cu foto de10 Mpixeli si video HD sa intre intr-un gimball. Maxim 5 toli si 150 gr mi-ar trebui.
Nu pt ceva profi insa pt multe foto si video facute. Si sa le pot trimite prin Whatsapp. Nici macar nu voi pune SIM in el.
Caut un SH din din lsta ta. Ms

#171
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postd4m4g3, on 17 mai 2021 - 15:38, said:


1. Mi-ai citit mesajul de pe pagina anterioara? Ti-am raspuns clar care telefoane au inca Photos nelimitat.

2. Aparent ar trebui sa fie transferabila "oferta" de upload nelimitat chiar de este SH - insa doar fisierele uploadate de pe Pixel vor fi nelimitate.
Asadar nu poti sa ai si un telefon mai rasarit si sa uploadezi de pe ala. Sau de pe PC. Ceea ce este logic.
Poti trece peste asta facand tot felul de artificii, dar nu este comod, placut sau usor.

3. Ai da atatia bani pe un smartphone odata, in loc sa platesti lunar 100-200GB? 1TB? Sau cat ai nevoie? :)
O parte din telefoanele din seria Pixel, nu mai beneficiază sau nu vor mai beneficia, în viitorul apropiat, de oferta de upload nelimitat. De altfel, să-ți iei un Pixel strict pt asta, nu merită. Și la camere, au cam rămas în urmă față de concurență, nu mai sunt ca acum 2-3 ani. Nici nu prinzi 4G+ pe ele, la noi, fiindcă e ceva legat de benzile de frecvență ale operatorilor. Sunt și cam chele, așadar, scumpe pt ce oferă. Serios, Pixel 5 la peste 3000 Ron? Vezi ce oferă competitorii, la banii aia, pe un telefon nu neapărat apărut recent, dar din generația trecută.

Edited by Vlad_22, 18 May 2021 - 13:01.


#172
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
Nu voi pune SIM in telefon. Doar pt upload prin wifi in Google Photos.

#173
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postdorin_2k, on 18 mai 2021 - 13:25, said:

Nu voi pune SIM in telefon. Doar pt upload prin wifi in Google Photos.
Dacă ai cumva abonament sau prepay Orange, vezi că au și ei, Orange Cloud. La vreo 3 euro/lunar, ai stocare nelimitată, cică. Ok, clar nu e G Photos, însă ai unde le stoca.

Edited by Vlad_22, 18 May 2021 - 13:50.


#174
pavelescu

pavelescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 02.02.2005
iDrive Photos
$9.95/year - $0.99 the first year
UNLIMITED storage space
https://www.idrive.com/photos/

#175
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005

View Postd4m4g3, on 17 mai 2021 - 09:55, said:


Unele dintre cele deja lansate, da. Urmatoarele noi care urmeaza, nu.

"Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, Pixel 4a 5G, and Pixel 5 will continue to be able to upload in either high quality after June 1, 2021. The Pixel 1 is out of luck though. For the Pixel 3a and later, you can upload in high quality for free. The Pixel 3 can do original quality for free until January 31, 2022." https://www.androidh...-storage-ending

Acum nu stiu daca e vreo legatura in cazul in care iei SH cu un telefon ce a fost deja legat de alt cont, si chiar si asa, nu e ceva permanent pentru ca nu stii ce se va mai schimba, si nici acel telefon nu il poti tine o viata, ci doar cativa ani.

Wtf, selling pointul Pixel 1 parca era lifetime free upload in calitate originala :(

#176
madasat

madasat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.12.2014

View Postpavelescu, on 11 iunie 2021 - 17:31, said:

iDrive Photos
$9.95/year - $0.99 the first year
UNLIMITED storage space
https://www.idrive.com/photos/

e sigura aplicația?îți poți baga datele cardului?

#177
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
Observ că nu scade spațiul liber din Google Photos cu toate că am făcut +1000 foto după 1 iunie.


#178
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Nu am facut multe, dar si eu am observat. Sa vedem ce inseamna asta, sau daca e un bug.

#179
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Fix azi dupa ce am scris am vazut ca mai salvasem ceva in Photos si a inceput sa ocupe spatiu din cont.

#180
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Salutare! Azi m-am uitat la upload quality in google photos si vad ca a mai aparur o optiune in afara de original si storage saver, mai exact Express (free  fast backup at reduced resolution).

Asta inseamna ca s-au razgandit si avem iar optiune de nelimitat?

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate