Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Probleme cu stomacul

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Konitsi

Konitsi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.10.2020
Bună dimineața! Din luna iunie ma confrunt cu senzații ciudate. Știu ca majoritatea s-au datorat stării mele psihice din momentul acela, însă am trecut în mare peste.. M-am trezit cu bolboroseli pe la 5 dimineața, am fugit la toaleta apoi m-a luat o stare de rău general.. Am fost la dr de familie, mi-a dat antidiareice, etc. Mai rău a fost. Am ajuns pe la urgenta, mi s-au făcut perfuzii, radiografie toracica, nu a ieșit nimic. Am făcut analize de sânge, scaun, totul ok. Am fost la medic internist, am făcut ecografii, am fost la gastro la București la Medlife la centrul de excelenta în gastroenterologie unde, în urma unei PALPĂRI, în valoare de 280 lei, dr mi-a dat o rețetă pe 3 luni în valoare de 600 lei.. Spunând ca am gaze! Nu știam că gazele dau senzații de rău.. Ma rog. Stau de vorba cu un psihoterapeut, care zice ca am anxietate generalizata și atacuri de panica. Nu iau tratament deoarece consider ca tratamentul alopat ascunde simptomele, apoi dacă îl întrerupi, revin în forță. M-am luptat groaznic cu chestia asta, la un moment dat atât de tare m-am saturat de dureri încât nu mai voiam sa ies din casa de frica ca îmi va fi și mai rău. Știu exact de ce s-au declanșat dar momentan nu am ce face în privința asta. Mai vreau doar sa îmi fac endoscopie ca să vad dacă am ceva cu adevărat, însă cu pandemia e cam greu, deoarece la privat se exagerează la preturi, plus ca cer test covid iar la stat nici nu te baga în seama. Ce pot face pana ajung la endoscopie? Va rog, un sfat. Am renunțat la cafea, beau doar ceai de menta și sunătoare, mănânc puțin și des, am ținut regim, am slăbit vreo 11 kg, arat ca un ogar.. Orice mănânc, îmi cade greu. Adorm devreme și ma trezesc de nenumărate ori, apoi la 4,5 dimineața, nu mai pot dormi deoarece stomacul meu zici ca e tren. Nu îmi mai permite buzunarul prea multe. Dar nici asa nu vreau sa rămân pt ca îmi afectează viata, nu pot munci în starea asta. E greu. Aștept afaturi, soluții, va roggg.

#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,989
  • Înscris: 18.12.2007
Spui ca nu vrei tratament alopat dar ai postat pe aria de homeopatie...

Pentru helicobacter ti s-au facut analize?

#3
Konitsi

Konitsi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.10.2020
Da, bineînțeles. Nu mi-a ieșit helicobacter. Am postat aici în speranța că există un tratament homeopat pentru asa ceva.

#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,989
  • Înscris: 18.12.2007
Daca nu stii care este ceva-ul nici nu ai cum sa iei un tratament.
Daca problema este psihologica te duci frumos inapoi la psiholog si incerci tratamentul alopat pe care l-ai refuzat anterior.

#5
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 26.02.2010
Ai putea avea probleme cu bila, din cauza stresului și anxietății prelungite, simptomele așa par sa indice. O bila strĂąnsă, Ăźncărcată și leneșă. O ecografie la bilă și ficat ar putea să fie mai edificatoare, apoi poți căuta un consult homeopat pe această direcție.

Edited by aris86, 12 November 2020 - 08:45.


#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

 Konitsi, on 12 noiembrie 2020 - 08:06, said:

Da, bineînțeles. Nu mi-a ieșit helicobacter. Am postat aici în speranța că există un tratament homeopat pentru asa ceva.
Adica unul fara efect... de ce ai cauta asa ceva pentru o problema reala.

Edited by andreic, 12 November 2020 - 09:00.


#7
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,685
  • Înscris: 21.06.2016

 Konitsi, on 12 noiembrie 2020 - 08:06, said:

Da, bineînțeles. Nu mi-a ieșit helicobacter. Am postat aici în speranța că există un tratament homeopat pentru asa ceva.

Nu exista tratament homeopat pentru NIMIC.

#8
EugenCernat

EugenCernat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 31.05.2016

 andreic, on 12 noiembrie 2020 - 08:59, said:

Adica unul fara efect... de ce ai cauta asa ceva pentru o problema reala.

Homeopatia este o sarlatanie dovedita, nu are niciun efect si nicio baza stiintifica dovedita. Nu mai dati banii pe prostii si iluzii.

#9
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,920
  • Înscris: 25.06.2007

 Konitsi, on 12 noiembrie 2020 - 06:33, said:

...
Daca zici ca toate examenele de laborator sunt ok, s-ar parea sa fie o IBS.
Nu ti-a propus Librax si/ sau Amitriptilin?
As zice sa incearci un regim alimentar FODMAP

 aris86, on 12 noiembrie 2020 - 08:44, said:

Ai putea avea probleme cu bila...
O ecografie la bilă și ficat...

Initiatorul a precizat ca a facut si ex. de laborator si echo si ca au iesit bine.

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate