Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Amazfit Band 5

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

AndySoft

AndySoft

Senior Member

• Grup: Senior Members
A apărut deja modelul îmbunătățit pentru Xiaomi Miband 5 aproape identic dar cu Suport Alexa și  măsurare SPO2.

https://www.amazfit.com/en/band5.html

Eu am comandat-o aștept sa vină

Attached Files

• Attached File  03.jpg   109.92K   41 downloads
  • Attached File  02-1.jpg   115.33K   43 downloads

Edited by AndySoft, 11 November 2020 - 10:57.

hunab

hunab

Active Member

• Grup: Members
Mai asteptam. Sigur le integreaza la 6. Am 4. Pentru Alexa nu ma agit, iar pt oxigen nu merita sa mai dau 45 de dolari sau euro.

AndySoft

AndySoft

Senior Member

Pai am dat 178 RON fata de 160 ron cat este Miband 5 la emag sau pe alte site-uri chiar mai scump.

Am avut de la Miband 2 pana la Miband 4 , dar Miband 5 nu-l vad ca un upgrade care merita sa fie bagat in seama , in schimb Amazfit Band 5 merita mult mai mult fata de Miband 5

foxtian

foxtian

Member

nu are  NFC  ,   nu merita

AndySoft

AndySoft

Senior Member

View Postfoxtian, on 11 noiembrie 2020 - 13:27, said:

nu are  NFC  ,   nu merita
Nici Miband 5 nu are deci este irelevanta concluzia ta.

Lectura: https://www.wareable...fit-band-5-8110

The Amazfit Band 5 feels like the tracker that the Mi Band 5 should've been.

Edited by AndySoft, 11 November 2020 - 14:15.

AndySoft

AndySoft

Senior Member

Ma declar f încântat de brățara , Alexa funcționează impecabil, imi pot controla becurile si termostatul smart . Totul este funcțional 100%. Sa vedem la noapte la somn cum monitorizeaza.

Attached Files

AndySoft

AndySoft

Senior Member

Miband5 versus Amazfit Band 5 , analiza somn mult mai detaliată  pe Amazfit inclusiv HR pe fiecare etapa de somn si analiza respirație datorita senzorului pt SPO2.

Attached Files

Tudor75

Tudor75

peRFect

View PostAndySoft, on 11 noiembrie 2020 - 10:56, said:

Eu am comandat-o aștept sa vină
Salut Andy!
Tocmai mă pregăteam să achiziționez Mi Band 5, am avut și 3 și 4, dar am văzut ieri topicul tău. Aș vrea să te întreb dacă Amazfit va primi și ea limba română la un moment dat și dacă să vede numele apelantului pe ea? Se va găsi și-n magazinele din România? Thx.

AndySoft

AndySoft

Senior Member

View PostTudor75, on 12 noiembrie 2020 - 12:10, said:

Salut Andy!
Tocmai mă pregăteam să achiziționez Mi Band 5, am avut și 3 și 4, dar am văzut ieri topicul tău. Aș vrea să te întreb dacă Amazfit va primi și ea limba română la un moment dat și dacă să vede numele apelantului pe ea? Se va găsi și-n magazinele din România? Thx.
Functioneaza f bine , eu o am in engleza pe ea si pe telefon nu ma intereseaza romana si nu stiu , oricum notificarile apar cu diacritice si numele apelantului este afisat , este totul din setari daca se fac corect si sunt date permisiunile cerute.
Eu am luat-o din Romania nu de  pe amazon , se gaseste deja.

cris2d2

cris2d2

Senior Member

Știți cumva în ce mod înregistrează pașii? E suficient să fie parcurși câțiva pași sau e nevoie de o plimbare serioasa?
Îl am doar de ieri, l-am "plimbat" doar prin casă dar arată 0 pași.

andreicopaci

andreicopaci

New Member

• Grup: Junior Members

View PostAndySoft, on 11 noiembrie 2020 - 21:14, said:

Ma declar f încântat de brățara , Alexa funcționează impecabil, imi pot controla becurile si termostatul smart . Totul este funcțional 100%. Sa vedem la noapte la somn cum monitorizeaza.

Cum ai facut ca sa iti functioneze Alexa pe band, fiindca nu este oficial disponibila in Romania, cum spune si pe site-ul Amazfit.

AndySoft

AndySoft

Senior Member

Nu am făcut nimic special,  in Zepp am dat add accounts, am bagat user si parola si a mers totul direct fără nici o alta setare.

clabr

clabr

New Member

• Grup: Junior Members
Poti sa-mi zici te rog AndySoft sau oricine altcineva care mai are band si vede intrebarea aceasta:
aveti Pace, Cadence, Stride odata cu Workouts (la Outside Running sau Walking)

Fiindca astea 2 le-am incercat si nu vad decat Heart Rate . Iar cand incerc sa dau Overlay ale acestora nimic nu pare sa se fi inregistrat
Am crezut ca ar avea chiar altitude.
Nu  inteleg cum pace si cele de mai sus nu apar la mine cand dau overlay? Sau e asa toata lumea?
Defapt si scrie in workout mai jos ca nu s-au inregistrat (pace, cadence, etc)

Eu mi-am cumparat de cateva zile Amazfit Band 5. Pe Huawei band 4 pe care incerc sa las in urma aveam pace si cadence odata cu workouturile mai sus mentionate .

Mersi.

Sheng

Sheng

Junior Member

Merge folosita si pentru weight training? Are acest program implementat? De asemenea e accurate in pasi si distanta la alergare? Nu am avut niciodata un fitness band si nu stiu la ce sa ma astept

boy4ever

boy4ever

Senior Member

Cati aveti bratara aceasta? Vad ca are reviewuri bune. A comparat-o cineva cu Honor Band 5? Care ar fi mai ok dintre cele doua?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate