Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

cerere necontencioasã restituire taxa timbru - PERIMARE

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
Salut,
Pe scurt, am platit o taxa de timbru(100lei) in 2018 sa fac contestatie la o firma d-asta de recupereza datorii de la banca.
Ulterior,mi s-a recomandat sa platesc banii la banca si nu am mai facut nimic cu taxa de timbru.
Am facut cerere de restituire bani de pe taxa de timbru si pe urma sunt chemat in instanta pentru motivul ca si cum nu s-a inteles mesaju din cerere .
Azi primesc ditamai hartia de la judecatorie.

Puteti vedea aici dosarul > http://portal.just.r...065&id_inst=212

Ce e de facut ? eu am vrut sa iau 100 lei inapoi si astia ma cheama in instanta .. acu am foaie acasa da nu inteleg nimic,nu se poate opri cererea asta? ma fwt in 100 lei aia

Pareri?

Ps: cererea e pe numele mamei care nu e in tara

Edited by FREESH, 10 November 2020 - 22:43.


#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
daca nu vrei sa ai de-a face cu instanta, atunci nu e nimic de facut :)

din ce scrie in linkul dat de tine, in 2018 s-a suspendat judecata (din cauza ca mama ta n-a facut tot ce trebuia), iar acum instanta a descoperit ca cererea de restituire este perimata (a trecut prea mult timp de la suspendare).
daca vrei sa continui procesul, poti face recurs. daca nu faci recurs, nu se mai intampla nimic in continuare, iti poti vedea linistit de viata.

#3
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
Mersi frumos,nu se inchide de la sine dupa o perioada anume?

#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
pai tocmai asta s-a intamplat :)
dar te-au anuntat si pe tine ca s-a "inchis" (perimat) de la sine cauza, in caz ca vrei totusi sa faci ceva (ai posibilitatea sa faci recurs, daca nu esti multumit de faptul ca s-a inchis cazul)

#5
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
mersi tare mult,ma speriasem :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate