Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

SAMSUNG GALAXY NOTE 20 ULTRA 5G - Snapdragon 865+

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#19
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
De luni de zile ne-ai frecat la cap cu toate prostiile din lume, acum ți-ai făcut topic singur, mai scrii și cu majuscule titlul topicului și tot tu ești ăla supăratul.
Repet, nu uita, am același procesor pe care îl ai tu în telefon în cea mai bună tabletă Samsung. Nu te mai arunca în afirmații nefondate. Eu nu exagerez și nu mint cu nimic, chiar ți-l descarc de nu o să-ți vină să crezi.
Zile în șir nu a scris nimeni nimic aici. Ai postat doar tu. Drept dovadă că este o idee greșită topicul în sine, dar asta decid moderatorii ariei și eu chiar nu comentez alegerea lor, dar totul e aiurea. După cum vezi, totul e mult mai relax pe topicul de drept și nu se mai ceartă nimeni. Nu mai are cine să ne bată la cap cu dragoni și alte alintături.

Apropos. Nu văd nicio agitație cum faci tu nici pe forumurile dedicate (mă refer la cele internaționale). Nu zice nimeni că Snapdragon face și drege.
Nu mai exagera aiurea. Induci colegii în eroare.
Ia totul prietenește.

#20
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Eu cred ca ai temperatura,asta e parerea mea.Nu dezvolt ca nu am cu cine.Ma bucur ca esti multumit de exynos,dar nu-mi jigni inteligenta. 😉

Am creat acest topic pentru posesorii de snapdragon ca sa nu mai facem versus pe topucul exynos.Acum intri aici si ma faci ca exagerez aiurea?

Asa voi proceda si pe viitor,am sa fac si un topic pentru dnapdragon fiindca exynos nu voi mai cumpara in veci.

#21
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Fraierii astia europeni,folosesc in review.urile lor doar varianta snapdragon,ca vorba aia au si exynos,dar o au la sertar.Si sunt multi ca ei.Exynos e bun,dar pentru cei care fac upgrade la nu stiu cate generatii.

Attached Files


Edited by lawrence74, 15 November 2020 - 18:37.


#22
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008

View Postlawrence74, on 15 noiembrie 2020 - 18:37, said:

Fraierii astia europeni,folosesc in review.urile lor doar varianta snapdragon,ca vorba aia au si exynos,dar o au la sertar.Si sunt multi ca ei.Exynos e bun,dar pentru cei care fac upgrade la nu stiu cate generatii.

Ce comparatie bre? Eu comand Mate40 Pro.
Face si pe Samsung si pe Iphone si pe dragon/zmeu/balaur, etc, etc.
Hai, bucura-te de telefon.
Am cochetat si cu Samsung Ultra si aici la mine, la fel gasesc varianta cu Exynos.
Chiar daca zic unii ca sunt multumiti, am vazut multe opinii ale utilizatorilor nemultumiti si, nu iese fum fara foc.
Dar si tu exagerezi oricum.
Hai bafta!

Edited by Groh, 15 November 2020 - 18:45.


#23
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Cine le-a avut pe amandoua nu exagereaza cu nimic,cine vorbeste dun auzite e altceva.
Bafta!

.

.

Attached Files



#24
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
Treceti peste, văd ca aveți treaba doar cu, “capra vecinului”.

#25
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Folosit telefonul continuu,toate functiile deschise.Luminozitate 50%.

120Hz.

#26
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Colegul @aceton a facut retur la doua Note20 Ultra cu exynos si pe urma si-a achizitionat unul cu snapdragon.Il citez si sper sa nu se supere,daca spuneti ca eu exagerez:

,,eu cred că sunt cel mai sucit om. Sunt la bucata Nr 3. Calare pe dragon de data asta. Acum pot sa zic că este totul 90% perfect. ,,

,,de ce nu 100%-Camera...mama ei de camera. La video este excelenta. La poze...sub multe alte modele,,

,,Unii au pus mâna pe amândouă și nu vorbesc din impresii lăsate în review-uri.Diferența de baterie este intre ele. La aproximativ același ritm de utilizare cu unul aveam ~6 ore de SOT și cu altul ~9 ore.,,

#27
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Din cate se pare nu va ma exista seria Note.S.ul si Foldul vor primi suport spen si se va achizitiina separat.Vor exista huse pentru prinderea spen.ului.Asa ca bucurati-va de ce aveti.

Attached Files



#28
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Utilizat 24h,cu 50% baterie ramasa si aproape 6h SOT.

Attached Files



#29
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
De ce îți apare in permanență simbolul de Spen in partea de notificări?

#30
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Pentru ca il folosesc.

#31
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Adică  il ai scos tot timpul ? La toate screen shot-urile ai Spen scos . Adica il ții mai mult langa telefon decat in telefon sa inteleg ...

Edited by Tomaz2015, 16 November 2020 - 14:03.


#32
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Nu.Deblochez telefonul,scot spen.ul si-mi vad de treaba.Termin activitatea,introduc spen.ul si inchid telefonul.Ma folosesc de el in orice fac pe telefon.Nu-l tin langa telefon,e o absurditate.

#33
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 10.01.2007
Intelegi gresit. Cand face captura de ecran, o face cu ajutorul pen-ului. De aceea vezi "simbolul" ...  Nu tine Spen pe masa :)
E mai usor sa lucrezi cu el si pana la urma de aceea ne-am luat note sa il folosim....
Vad ca intre timp a raspuns si Laurentiu....

Edited by nelutu79, 16 November 2020 - 14:21.


#34
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015

View Postlawrence74, on 16 noiembrie 2020 - 14:17, said:

Nu.Deblochez telefonul,scot spen.ul si-mi vad de treaba.Termin activitatea,introduc spen.ul si inchid telefonul.Ma folosesc de el in orice fac pe telefon.Nu-l tin langa telefon,e o absurditate.
Eu deblochez telefonul in medie de 80-90 de ori pe zi ...sa scot Spen de fiecare data cand fac ceva pe telefon cred ca as strica mecanismul in maxim o săptămână... Spen ar fi probabil mai util pe o tableta sau macar pe un ecran mai mare gen ZFold... l-am folosit de câteva ori sa completez ceva intr-un PDF si sa semnez cateva documente ... dar toate se pot face mult mai usor pe laptop

View Postnelutu79, on 16 noiembrie 2020 - 14:20, said:

Intelegi gresit. Cand face captura de ecran, o face cu ajutorul pen-ului. De aceea vezi "simbolul" ...  Nu tine Spen pe masa :)
E mai usor sa lucrezi cu el si pana la urma de aceea ne-am luat note sa il folosim....
Vad ca intre timp a raspuns si Laurentiu....
Captura de ecran o fac mult mai simplu cu un gest oblic de sus in jos pe marginea display ...nu am nevoie de Spen pentru asta

#35
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 10.01.2007
Fiecare face cum vrea cu "scula lui"

#36
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
@Tomaz,daca punem problema asa atunci ce novoie mai avem de spen,de gama Note pana la urma.Cumpara omul un S si un spen si-l foloseste cand are nevoie,nu?

Depinde si de jobul fiecaruia.Eu sunt inginer,mai primesc pe diferite platforme imagini cu repere defecte,modificate,planuri,documente...doar scot spen.ul si fac modificari,adnotari...si le trimit mai departe...E foarte util cand nu sunt langa laptop si trebuie sa dau un raspuns.Ma rog,fiecare cu ale lui.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate