Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Recomandare laptop programare

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Lucidd

Lucidd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 16.03.2018
Salut! Am nevoie de un laptop pentru home and work, in special pentru programare. Sa se descurce si cu programe care cer resurse mai mari: android studio, unity, visual studio etc. Sa aiba sistemul de racire bun si sa ma duca 4- 5 ani. Nu am nevoie musai pentru jocuri pentru ca nu va fi folosit in directia aceasta. Bugetul ar fi in jur de ~4000-4500 lei. Vreau sa l iau luna asta, n am mari sperante in black friday dar vom vedea. Multumesc!

#2
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006
Acum ce laptop ai?

#3
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
Laptop Clevo Dream Machines G1650, i5 10300H 15.6” , GTX1650, 1TB  SSD, 16 GB RAM

Edited by cristirg, 09 November 2020 - 00:48.


#4
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
X260

#5
Lucidd

Lucidd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 16.03.2018

 valirex, on 09 noiembrie 2020 - 00:30, said:

Acum ce laptop ai?
Un asus mai vechi dar nu merge folosit pentru ce vreau eu, tocmai din cauza asta vreau sa mi iau altul

#6
VladVladd

VladVladd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 25.08.2020
Salutare, poti merge pe un Laptop ASUS VivoBook 15 X571LI cu procesor Intel i5 de generatie 10 pana la 4.50 GHz, ecran Full HD, IPS, 250nits, 8GB RAM, 512GB SSD M.2 PCIe, placa video NVIDIA® GeForce® GTX 1650 Ti 4GB, sistem de sonorizare Harman Kardon (se aude superb) si cantareste 2.14 kg.

Iti las aici link : https://www.emag.ro/...6/pd/DV9KM7MBM/

#7
MariusEXxTREME

MariusEXxTREME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.07.2020
Ai putea arunca un ochi la aceasta varianta de la ASUS ROG, are racire buna si este destul de bine configurat, iar pe viitor ii poti face si un upgrade de ram avand un slot de 8 GB liber: Laptop Gaming

ASUS ROG Strix G G531GT cu procesor Intel® Core™ i5-9300H pana la 4.10 GHz, 15.6", Full HD, 144Hz, 8GB, 512GB SSD, NVIDIA® GeForce® GTX 1650 4GB, Free DOS, Black

https://www.emag.ro/...VxoCHZMQAvD_BwE

#8
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,106
  • Înscris: 17.01.2012
1.cine-mi explică DE CE trebuie placă video dedicată la un laptop dedicat programării?
2.de ce ar fi suficienți 8 gb ram? (un emulator de android ocupă peste 4 gb ram...)

3.mulțumesc!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate