Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Salarii asistenti medicali generalisti

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View Postlex luthor, on 09 noiembrie 2020 - 07:28, said:

Numai experti in anticoruptie pe aici! Cati dintre voi ati dat in realitate spaga intr-un spital? In realitate, nu din auzite. Si la cati dintre voi vi s-a cerut in mod expres spaga intr-un spital?

Nu lucrez in domeniul sanitar dar cunosc o multime de lume care lucreaza in domeniu si sunt oameni de calitate care nu ar conditiona serviciile medicale de primirea unei spagi ordinare.Mi se pare de prost gust ca la fiecare intrebare despre salariile din domeniul sanitar sa se raspunda cu vechea si uzata replica "da spaga cat este?". De ce nu vorbim la fel despre mecanici auto. Sau despre profesori, ingineri, chelneri, spalatori de masini, etc.Suntem o natie bolnava de scenarita.

Repet.
La ultimele spitalizari nu am dat decat 10 lei . Unei "tanti" ca sa imi caute o pijama lunga , nu "trei sferturi" ....

#20
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015
Brutele se gasesc pe net, mai adaugi niste sporuri, mai dai la stat jumatate si iti cam faci o idee, dar din ce cunosc eu si ce fluturasi am mai vazut

- asistent, vechime maxima, fara facultate, sectie normala, fara sporuri cine stie ce, 4000 de lei in mana, ore d alea platite dublu vreo 30 - 40, cam toata lumea le are la fel ( daca ar baga 80 s ar duce salariul ala mult in sus )

- asistent, vechime maxima , facultate, trece de 6000, in prima linie, la covid ( la fel, medie de 45 de ore platite dublu pe luna, daca s ar da in prostie si salariu ar creste direct proportional ), in prezent sporul de covid nu s a mai dat( posibil sa se dea candva din urma, posibil sa nu)

- asistent, vechime maxima , facultate, trece de 4500 - 5000 pe sectie normala, fara sporuri wow, la fel ore de sarbatoare medii

Pe la debutant din cate stiu eu pleaca din jurul valorii de 3000 ( depinde de sectie, program, ore de weekend, ore suplimentare facultate/postliceala ),pentru asistenta sefa sporul ala de conducere mai pune cam 2000 de lei peste restul

Spaga, atentii de genul o cafea, un 10,20 de lei de la cei care nu accepta ' nu e nevoie ', stiu ca sunt multe jigodii in sistem care nu se uita la tine fara spaga, dar nu i bagati pe toti in aceeasi galeata
* discutam de salariile la stat, la privat se practica juma de norma cu restul in mana/ norma intreaga cu minim pe economie+ restul la negru cam in toate locurile pe care le cunosc

** mai offtopic asa, zilele de concediu neluate ( stranse poate in 2 , 3 , 4 ani ), se platesc in momentul in care te transferi la alt spital si iesi la pensie, cu cat mai multe cu atat ultimul salariu o sa fie de fapt cateva salarii :))

Edited by Alex522, 10 November 2020 - 09:33.


#21
UNknown05

UNknown05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.03.2018
Buna seara! Reinviu putin topicul. Ce salarii au asistentii medicali generalisti debutanti in privat?

#22
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 15.11.2003

View PostSEAL007, on 08 noiembrie 2020 - 21:34, said:

Salutare! Poate stie cineva si ma ajuta cam cat sunt salariile nete(cat ia in mana) in Romania la ora actuala pentru un asistent medical debutant cu studii superioare la spital de stat. M-ar interesa pe sectiile Chirurgie, Cardiologie, Gastroenterologie.  Multumesc!
Eu m-as intreba cat da ca s-ajunga acolo in primul rand (la stat)

Edited by radu103, 12 November 2023 - 22:44.


#23
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 26.08.2005

View PostUNknown05, on 12 noiembrie 2023 - 21:50, said:

Buna seara! Reinviu putin topicul. Ce salarii au asistentii medicali generalisti debutanti in privat?
2200 - 2500 ron, sursa: undelucram.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate