Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Orange cumpără divizia fixă din Telekom România

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
1359 replies to this topic

#37
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Pentru clienti era cel mai bine ca Telekom sa fie vandut unui operator care nu activeaza acum pe piata din Romania. Daca Telekom ajunge la orange, scade concurenta si toti vom avea de suferit.

#38
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,775
  • Înscris: 10.10.2011
Au vrut, dar nu era nimeni (cu adevarat) interesat.

#39
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostElenistic, on 05 noiembrie 2020 - 16:46, said:

Pentru clienti era cel mai bine ca Telekom sa fie vandut unui operator care nu activeaza acum pe piata din Romania. Daca Telekom ajunge la orange, scade concurenta si toti vom avea de suferit.
Tu mai ai fix?

#40
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
Nu cred pana nu vad negru pe alb. Din partea mea, duca-se invartindu-se1 Cred ca si divizia mobila va fi vanduta la un moment dat, mai devreme sau mai tarziu. Umbla vorba ca Digi ar dori doar infrastructura TKR Mobile nu si clientii. Oricum va trebui sa-i anunte inainte pt. reziliere amiabila daca doresc.
Sa vezi ce o sa dea tehnicienii la roata cand o sa mute antenele pe un singur satelitPosted Image O sa astepti sa te programeze pentru rotire in cazul in care nu te pricepi s-o rotesti singur de iti vine acru pe gat. Mai bine reziliezi de pe acuma si scapi de o belea in plus.

#41
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,596
  • Înscris: 14.10.2004
Servicii fixe nu inseamna si internetul fix ca eu asa inteleg?

#42
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,233
  • Înscris: 13.06.2004

View PostLex404, on 05 noiembrie 2020 - 15:00, said:

Ce e ala telefon fix?

Ceva foarte util!

#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postxymzar, on 05 noiembrie 2020 - 17:05, said:

Servicii fixe nu inseamna si internetul fix ca eu asa inteleg?
Ba da, toate serviciile furnizate prin retea la punct fix - telefonie, internet si TV.

Mai bine zis prin retea cablata, fie ea de cupru sau fibra.

#44
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
Ca fost posesor de toate serviciile la ei telefon fix (pe care l-am reziliat ultimul, anul trecut prin portare la Digi), clicknet-ul ala mizerabil (2008-2010), dolce dth pachet M, va pot spune ca sunt niste jegosi, au cele mai mari preturi de pe piata si au tot scos din canalele tv pana au schingiuit grila aia si asa saracacioasa! De la Dolce am plecat anul trecut in martie.

#45
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 07.08.2007

View Posttoto_riina, on 05 noiembrie 2020 - 17:14, said:

Ca fost posesor de toate serviciile la ei telefon fix (pe care l-am reziliat ultimul, anul trecut prin portare la Digi), clicknet-ul ala mizerabil (2008-2010), dolce dth pachet M, va pot spune ca sunt niste jegosi, au cele mai mari preturi de pe piata si au tot scos din canalele tv pana au schingiuit grila aia si asa saracacioasa! De la Dolce am plecat anul trecut in martie.

Deci, ca sa inteleg, esti angajat/platit de Digi si te-ai gandit sa mai denigrezi cu o postare Telekom-ul ca asa esti platit? Credeam ca se discuta un subiect de interes general pana la urma

#46
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,775
  • Înscris: 10.10.2011
Da, daca zici ca au marit preturile si au scos canale (ceea ce, culmea, au si facut) esti angajat Digi. Dar de ce Digi si nu Vodafone? Mare e gradina...

#47
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017
@mercur68 Mai sunteți și de-ăștia care pun placa asta cu "ai fost plătit de ... ca să denigrezi pe ..."? Uite că și eu sunt "unul plătit de Digi" să spun că telekom are un internet de toată jena și încă mulg DSL-ul până la epuizare. Nu e nimic de denigrat la ei, serviciile și relația lor cu clienții își spun cuvântul. Omul, ca și alții, își spune of-ul (de mai multe ori), acu dacă tu nu ești de aceeași părere cu el înseamnă nu înseamnă că e hater. Eu am rămas 3 săptămâni fără internet din cauza lor și a infrastructurii lor obosite și prost gestionate, și nici nu apucam să vorbesc cu o persoană reală la telefon că îmi închidea robotul în nas. Îi urăsc pentru asta și și-au meritat soarta. Acum dacă mă scuzi, ma duc să vorbesc cu helper să negociem suma :naughty:

Edited by serban57, 05 November 2020 - 17:34.


#48
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017
Probabil francezii vor baga fibra masiv în retea.nu e de neglijat nici cei 1 milion de abonați pe dth(satelit) ai telekom.

#49
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,825
  • Înscris: 15.12.2009

View Postericmario, on 05 noiembrie 2020 - 17:02, said:

Tu mai ai fix?

Eu, de exemplu, am și fix.

#50
danutzu22

danutzu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,532
  • Înscris: 31.05.2006
Prima confirmare "oficiala".Din partea actionarului minoritar.
"Intenția OTE Group de a-și vinde participația majoritară în Telekom România este evidentă, fiind o decizie strategică luată la nivel de grup, vă asigur că negocierile au avansat foarte mult și într-o direcție pozitivă pentru statul român", a declarat joi, pentru HotNews.ro, Lucian Bode, ministrul Transporturilor și Comunicațiilor. "În niciun moment nu ne-am pus problema să înstrăinăm participația minoritară în Telekom România. Vă asigur că am depus eforturi consistente și statul va rămâne în viitoarea entitate și, mai mult decât atât, va avea un cuvânt foarte important de spus", a precizat ministrul."
sursa,
https://economie.hot...ea-entitate.htm

In opinia mea Orange va tine cu dintii de ADSL-VDSL.
Nu va investi masiv in FO.
Pana azi sau maine la oficializarea tranzactiei absolut nimenu nu a pus piedici ca Orange sa nu faca investitii in retele de FO.
Daca nu a investit pana azi nu se va investi "masiv" nici in viitor.
Orange curand se va "auto-proclama" ca furnizor de servicii  fixe-mobile cu cea mai mare acoperire nationala.

Edited by danutzu22, 05 November 2020 - 18:17.


#51
unu999

unu999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,305
  • Înscris: 10.10.2019

View Postbenis, on 05 noiembrie 2020 - 16:05, said:

Astăzi e vremea operatorilor multiplay, TLKM nu are viitor lung.

Oare pe infrastructura de fibra optica o sa se inverseze lucrurile?

Va oferi Telekom si servicii fixe, dar platind "chirie" catre Orange, fata de situatia din prezent cand Orange plateste "chirie" catre Telekom Fix?

View Postdanutzu22, on 05 noiembrie 2020 - 18:06, said:

Daca nu a investit pana azi nu se va investi "masiv" nici in viitor.
Orange chiar isi face retea proprie de fibra optica in unele orase.

#52
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 07.08.2007
Asa este, Orange si-a construit foarte multe retele FTTH, mai ales in ultimul an, retele care nu se suprapun cu FTTH-ul TLK

#53
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,441
  • Înscris: 31.01.2010
Doar ca RTC o are la nivel national...
Au si cei de la Orange insa nu se poate compara cu ce cumpara acuma.

#54
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014

View PostNaoto, on 05 noiembrie 2020 - 17:59, said:


Eu, de exemplu, am și fix.
Si eu l-am pastrat ca a vrut maica-mea sa ramana cu numarul vechi de aproape 40 de ani. De sunat mai suna foarte rar niste cunostinte (doua), oameni in varsta care nu le au cu mobilul. Fixul era pe numele ei si cand am portat l-am mutat pe numele meu sa avem toate serviciile pe aceeasi factura. A trebuit sa merg cu ea la POP-ul Digi desi aveam dinainte la ei si tv si net, puteau sa n-o mai puna pe drumuri fiindca eu eram titularul, client de-al lor. Dar mno, birocratie, sa te vada musai la fata sa semnezi tu cu manuta ta cerea de portare si dupa aia sa preiau eu numarul pe codul meu de client.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate