Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Avem un Mercedes. Cum procedăm?

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

View Postfoxbat, on 04 noiembrie 2020 - 19:21, said:


btw..nu e in stare sa ajunga in 20 % din locurile lasate de Dumnezeu in lumea asta- unde nu are asfalt perfect ..adio.

mai usor cu pianul pe scari ca nu sunt toti pe aici din sange nobil sa aiba limuzina la scara.

tu n-ai inteles, troaca = ceva in mizerie,namol, cu porci prin jur. Dusterul iese din noroaie deci ..cealala e troaca. desi eu n-as zice asa pentru ca exista si soferi care nu sunt porci pe mercedesuri.totusi nu vorbim de bmw unde inteleg ca troaca e nivelul maxim. Mercedes inca facea masini. chapeau.
Cred ca exagerezi, cam mult chiar...
Cui ii pasa ca nu poate ajunge cu Mercedesul pe coclauri ? Celui din Mercedes sigur nu, ca nu are nevoie. Si daca are nevoie, probabil are o masina de teren pe care o conduce pe coclauri, in caz de nevoie sau doar de distractie.
In alta ordine de idei, nu toti romanii de prin tara asta au namol la poarta sau la scara blocului. Sunt destule sate si comune care au toate conditiile ca la oras (poate si mai bune), inclusiv canalizare si asfalt, motiv pentru care nu au nevoie de Sfantul Duster !
Nu stiu ce impresie ai tu, dar nu toti trebuie sa ajunga in varf de deal sa ia apa de la izvor si trebuie sa strabata noroaie si namoale ca sa ajunga acolo...avand nevoie de...(din nou) un DUSTER sau Logan Stepway ! Cele "mai universale" si cea mai bune masini din lume !

#56
zicugol

zicugol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 14.06.2020
Va suna cunoscuta povestea? https://www.promotor...a-alta-18776759

#57
GILOFFICE

GILOFFICE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 08.03.2006
@radu_alexandru19 Corect, cred că prea multe detalii și transparență strică. Până la urmă, piața dictează prețul, iar nu cât m-a costat mașina (poate am fost orb și am dat pe ea bani cât nu făcea, sau din contră, poate am beneficiat de vreo reducere pentru flote, care poate să ajungă la câteva zeci de procente, sau poate am plătit la leasing 50% avans, de exemplu).

View PostMagicwisewolf, on 05 noiembrie 2020 - 11:46, said:

Eu chiar i-as incuraja sa se duca sa ia una din "targ" cu doar 22.000 eur, nebusita, nevopsita, cu "doar 28.000 km", tinuta in garaj si folosita de un doctor batran pana la supermarket si duminica pana la biserica din coltul strazii... Adica samsarita !
Dacă dom doctor făcea piața la Viena și mergea la biserică la Vatican, se justifică cei peste 300.000 km reali  Posted Image . Am văzut personal un caz în care un Q7 a fost dat înapoi de la 340.000 km la 127.000 km imediat după intrarea în țară, iar cumpărătorul strâmba din nas că sunt cam mulți cei 127.000 de km. Dacă ar fi știut, săracul... Dar e normal, dacă peste tot vezi super rachete de oferte cu km puțini, ajungi chiar să crezi. În fine, am obosit să mă justific inutil, asta e mașina, ăsta e prețul, în fond nu despre asta era vorba, ci despre dacă merită rent-a-car / Black Cab / Uber șamd, iar scopul a fost atins. Mulțumesc încă o dată pentru răspunsuri!

Edited by GILOFFICE, 05 November 2020 - 17:01.


#58
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
La modul ce mai serios: ti-ai primit raspunsurile, ai ajuns la o concluzie si cea mai buna idee ar fi sa nu mai intri pe topicul asta, pt ca-ti vei pierde timpul si nervii :D

E masina ta, nu intereseaza pe nimeni cu cat ai luat-o, de ce, cat ai platit pana acum, de unde ai avut banii, etc.
Cine e interesat cu adevarat, te contacteaza prin metodele specificate in anunt, cine nu crede istoricul, il poate verifica pe carvertical sau cum rahat se numeste mizeria aia de aplicatie (nu m-ar mira ca faza cu Range Rover-ul din link-ul de mai sus sa fie facatura, ca sa mai faca putin reclama la aplicatia minune), cine vrea s-o verifice intr-un service cu siguranta poate s-o faca dupa ce stabiliti o data, o ora si o locatie.

Daca nu pui punct, mereu se va gasi cate unul care sa faca pe desteptul si sa vrea neaparat sa le demonstreze celorlalti ca tu esti un tepar si el e ala care te-a mirosit :D

#59
GILOFFICE

GILOFFICE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 08.03.2006
Attached File  20180922_085703-.jpg   570.8K   44 downloads
Foarte corect, am și zis că fac asta, e ultima oară. Pierd atâta timp să caut facturi, scadențare, poze, să mă justific inutil șamd. Cum am pierdut două ore și să falsific poza asta de acum doi ani Posted Image .
Articolul din prostsport este plătit. Am făcut și eu asemenea campanii de promovare pentru o categorie de produse de care mă ocup. Un vlogger cu peste 400.000 de abonați costă de la 1.000 de lei în sus, filmarea + editarea cca 700 de lei (1.000 lei dacă se folosește și o dronă), închirierea unui spațiu deosebit sau a unui decor 500-1.000 lei, iar plata unui articol 700 de lei.
Ca să fiu și mai off-topic pe propriul topic: un foarte bun prieten, om de afaceri, a vândut una dintre mașini (BMW 750d cumpărat de el de nou în urmă cu doi ani, ca să-și ia Panamera de 680 CP) și, de curiozitate, a plătit o asemenea „verificare” (nu știu dacă exact pe site-ul din articol, nu cred) ca să vadă ce rezultate ar primi un potențial client care ar căuta mașina pe site. Surpriza a fost enormă, mașina apărea cu n daune în n locuri, kilometrajul dat înapoi șamd. I-a sunat înfuriat pe cei cu site-ul, i-a amenințat cu poliția și cu acțiunea în instanță, iar rezultatul a fost că oamenii au dat înapoi, și-au cerut scuze, că folosesc și ei niște baze de date luate de pe la sigurări, dar care mai dau erori, că le pare rău etc. și au șters instant mașina respectivă din varza lor de date. În cazul de mai sus nu mă pronunț, nici nu am văzut filmulețul, poate există și poze, nu știu. De asemenea, am înțeles că există un serviciu al RAR care ar oferi și el ceva asemănător, poate acela este mai de încredere.
În fine, asta a fost. Mulțumesc încă o dată pentru sfaturi!

#60
motor-v8

motor-v8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 03.11.2019
Exista vreo metoda de a afla km reali la un mercedes?
Cum ma pot feri de E- urile uberite din Germania conduse de "femei"?

Edited by motor-v8, 05 November 2020 - 19:50.


#61
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 12.09.2013
Te mananca in c.r...Ia-l pe asta al omului de afaceri...care nu prea mai are 600 euro sa tina ,,bijuteria,,Dar are cifra de afaceri de 1 milion!

#62
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,559
  • Înscris: 12.10.2005

View Postmotor-v8, on 05 noiembrie 2020 - 19:43, said:

Exista vreo metoda de a afla km reali la un mercedes?
Cum ma pot feri de E- urile uberite din Germania conduse de "femei"?

Da, ia-l de la o reprezentanta serioasa, nu de la ceva autohaus de turci din germanica, dar preturile nu vor fi alea la care probabil te astepti.

#63
motor-v8

motor-v8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 03.11.2019

View Postraducut123, on 05 noiembrie 2020 - 21:14, said:

Te mananca in c.r...Ia-l pe asta al omului de afaceri...care nu prea mai are 600 euro sa tina ,,bijuteria,,Dar are cifra de afaceri de 1 milion!

Sa inteleg atunci ca omul asta vinde o poveste, nicidecum o masina buna si ieftina?

View PostAWE, on 05 noiembrie 2020 - 21:19, said:


Da, ia-l de la o reprezentanta serioasa, nu de la ceva autohaus de turci din germanica, dar preturile nu vor fi alea la care probabil te astepti.

Imi sunt cunoscute preturile la reprezentanta si sunt departe de ce cere initiatorul. Ar trebui sa fiu suspicios in cazuri similare sau identice?

#64
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,559
  • Înscris: 12.10.2005

View Postmotor-v8, on 05 noiembrie 2020 - 21:40, said:

Sa inteleg atunci ca omul asta vinde o poveste, nicidecum o masina buna si ieftina?

Nu, e un caz in care cineva a decis sa vanda ceva care-i produce o cheltuiala lunara inutila in contextul business-ului sau actual care sufera din cauza restrictiilor. Cel putin asta inteleg eu.
Cat despre reprezentante si preturi mari, care e bugetul tau de fapt?

#65
motor-v8

motor-v8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 03.11.2019

View PostAWE, on 05 noiembrie 2020 - 21:49, said:

Nu, e un caz in care cineva a decis sa vanda ceva care-i produce o cheltuiala lunara inutila in contextul business-ului sau actual care sufera din cauza restrictiilor. Cel putin asta inteleg eu.
Cat despre reprezentante si preturi mari, care e bugetul tau de fapt?

Max 25k. La banii astia nici pentru un C decent nu ajung.

#66
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

View Postraducut123, on 05 noiembrie 2020 - 21:14, said:

Te mananca in c.r...Ia-l pe asta al omului de afaceri...care nu prea mai are 600 euro sa tina ,,bijuteria,,Dar are cifra de afaceri de 1 milion!

Ai inteles...tot...
De ce sa tina ceva ce nu foloseste ?
Si daca nu foloseste, ce ai vrea, sa o dea gratis, sa o doneze sau cum ?
Ce legatura are cifra de afaceri ?
Altii au avut o cifra de afaceri mult mai mare (Feodor Ingvar Kamprad - IKEA) si au trait modest, conduceau un Volvo alb vechi de 15 ani...
Daca e atent cu banii lui si ia decizii corecte, renunta la ceva decat sa bage bani aiurea in acel ceva (a se citi nerentabil), inseamna ca nu mai are 600 eur ca sa pastreze masina ?

@Giloffice : doneaza-i masina lui @raducut123, sau vinde-i-o pe 1 eur, va fi foarte multumit si te vei simti bine si tu, ca ai facut o fapta buna... :P

#67
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

View PostGILOFFICE, on 05 noiembrie 2020 - 19:36, said:

Attachment 20180922_085703-.jpg
Foarte corect, am și zis că fac asta, e ultima oară. Pierd atâta timp să caut facturi, scadențare, poze, să mă justific inutil șamd. Cum am pierdut două ore și să falsific poza asta de acum doi ani Posted Image .
Articolul din prostsport este plătit. Am făcut și eu asemenea campanii de promovare pentru o categorie de produse de care mă ocup. Un vlogger cu peste 400.000 de abonați costă de la 1.000 de lei în sus, filmarea + editarea cca 700 de lei (1.000 lei dacă se folosește și o dronă), închirierea unui spațiu deosebit sau a unui decor 500-1.000 lei, iar plata unui articol 700 de lei.
Ca să fiu și mai off-topic pe propriul topic: un foarte bun prieten, om de afaceri, a vândut una dintre mașini (BMW 750d cumpărat de el de nou în urmă cu doi ani, ca să-și ia Panamera de 680 CP) și, de curiozitate, a plătit o asemenea „verificare” (nu știu dacă exact pe site-ul din articol, nu cred) ca să vadă ce rezultate ar primi un potențial client care ar căuta mașina pe site. Surpriza a fost enormă, mașina apărea cu n daune în n locuri, kilometrajul dat înapoi șamd. I-a sunat înfuriat pe cei cu site-ul, i-a amenințat cu poliția și cu acțiunea în instanță, iar rezultatul a fost că oamenii au dat înapoi, și-au cerut scuze, că folosesc și ei niște baze de date luate de pe la sigurări, dar care mai dau erori, că le pare rău etc. și au șters instant mașina respectivă din varza lor de date. În cazul de mai sus nu mă pronunț, nici nu am văzut filmulețul, poate există și poze, nu știu. De asemenea, am înțeles că există un serviciu al RAR care ar oferi și el ceva asemănător, poate acela este mai de încredere.
În fine, asta a fost. Mulțumesc încă o dată pentru sfaturi!

Si eu banuiesc ca e fake.
"Samsarul" era prea linistit la cate i-a insirat cel care a facut filmuletul.
Un samsar adevarat il facea ca la usa cortului si cred ca ii dadea si una. Ca sa nu mai zic ca era foarte posibil sa ii faca o vizita nocturna "cu prietenii", dupa ce a pus filmuletul pe youtube.
In plus, la cum arata masina aia, mi-e cam greu sa cred ca au scos "la drept" acea epava din pozele din filmulet. Nu zic ca e imposibil, dar ar fi costat foarte mult. Si nu cred ca merita banii si timpul + munca.
Sau, mecanicii cu care a lucrat "samsarul" sunt mai buni decat aia de la reprezentante sau fabrica de unde se producea masina...
Totusi, eu zic ca e fake, facut numai pt vizualizari. Are 1.1 milioane de vizualizari in aproape 1 saptamana. Deci, a depasit pragul si acum face bani cu acel filmulet.

Edited by Magicwisewolf, 06 November 2020 - 10:30.


#68
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 12.09.2013
Ce faceti, fetelor?Va dati like-uri ?

Edited by raducut123, 06 November 2020 - 19:30.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate