Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Termostat inteligent PNI CT36 fara fir, cu WiFi, control prin Internet, pentru centrale termice, APP TuyaSmart - Suport, Testare, Pareri

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#109
Ray23

Ray23

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.09.2020
descrierea si detaliile oferite de colegi sunt foarte bune si constructive..pacat ca nu mai exista pe nicaieri acest produs! asteptam un nou lot...

https://www.emag.ro/...1/pd/D30QXYMBM/ e acelasi produs, sub alta denumire?

Edited by Dany_Darke, 22 October 2021 - 16:33.


#110
nacks

nacks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 06.07.2007
Aveti idee de ce se aprinde ecranul la intervale de timp aleatorii?
Programul este setat pe manual si nu apar alte modificari atunci cand se aprinde ecranul.

#111
lalu1993

lalu1993

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.12.2008

View Postnacks, on 30 noiembrie 2021 - 10:08, said:

Aveti idee de ce se aprinde ecranul la intervale de timp aleatorii?
Programul este setat pe manual si nu apar alte modificari atunci cand se aprinde ecranul.
Am observat ca se intampla la fel si la termostatul meu cand nu mai erau bateriile bune. Dupa ce am schimbat bateriile nu s-a mai aprins ecranul singur.

#112
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Si la mine se aprinde asa si l-am luat de maxim o luna, banuiesc ca bateriile ar trebui sa fie bune.

#113
nacks

nacks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 06.07.2007
Bateriile sunt noi si la mine.

#114
tommyboyphp

tommyboyphp

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.10.2021
Salutare ,
un mic *tips and tricks* la setari Program Saptamanal :  tinand apasat pe ziua de LUNI (Mon) se pot copia setarile efectuate pe aceea zi , pe toata saptamana , nefiind necesara programarea separata a fiecarei zi in parte . Asta in cazul in care programul prestabilit de voi seamana de la o zi la alta. (intervale orare si temperatura)

#115
marianvlad

marianvlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.03.2013
Buna ziua.
Am achizitionat un termostat PNI CT36. Cu aplicatia Tuya functioneaza bine. Cu Goole Home nu pot interveni pe termostat cu toate ca il vede activ. (se poate vedea in imaginile atasate). Stie cineva care ar problema si cum as putea rezolva?
Multumesc anticipat!

Attached Files

  • Attached File  s1.jpg   54.19K   47 downloads
  • Attached File  s2.jpg   37.76K   41 downloads


#116
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
marianvlad: Va confirmam ca in acest moment integrarea termostatului in Google Home este functionala pe partea de preluare/afisare date si efectuarea de comenzi vocale.
                    Trebuie sa stergeti termostatul din aplicatia Tuya / SmartLife ( se va elimina si din google Home) si sa il adaugati din nou. Dupa readaugare si reintegrarea in Google Home, optiunile vor fi disponibile.
   Ce s-a intamplat?
- Am verificat cele transmise de dumneavoastra si am inceput demersurile de cercetare/verificare/remediere cu dezvoltatorul aplicatiei si chipsetului integrat in produs.
- Am primit raspuns ca a fost o chestiune de termeni si conditii modificate de Google fara o informare oficiala ce au necesitat reconfirmate si actualizate si de catre dezvoltatorul aplicatiei / chipsetului.
- Din pacate aceste modificari pot afecta temporar functionalitatea anumitor aplicatii / dispozitive cel putin pana la depistarea problemelor, update-ul aplicatiilor, actualizarea termenilor si conditiilor etc.
- Cam acelasi lucru se intampla de fiecare data cand apar pe telefon update-uri la zeci de aplicatii odata.

Edited by suport_PNI, 22 December 2021 - 10:55.


#117
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
@suport_PNI, poate ne raspundeti si noua la problemele ridicate...

#118
marianvlad

marianvlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.03.2013

View Postsuport_PNI, on 22 decembrie 2021 - 10:05, said:

marianvlad: Va confirmam ca in acest moment integrarea termostatului in Google Home este functionala pe partea de preluare/afisare date si efectuarea de comenzi vocale.
Trebuie sa stergeti termostatul din aplicatia Tuya / SmartLife ( se va elimina si din google Home) si sa il adaugati din nou. Dupa readaugare si reintegrarea in Google Home, optiunile vor fi disponibile.
   Ce s-a intamplat?
- Am verificat cele transmise de dumneavoastra si am inceput demersurile de cercetare/verificare/remediere cu dezvoltatorul aplicatiei si chipsetului integrat in produs.
- Am primit raspuns ca a fost o chestiune de termeni si conditii modificate de Google fara o informare oficiala ce au necesitat reconfirmate si actualizate si de catre dezvoltatorul aplicatiei / chipsetului.
- Din pacate aceste modificari pot afecta temporar functionalitatea anumitor aplicatii / dispozitive cel putin pana la depistarea problemelor, update-ul aplicatiilor, actualizarea termenilor si conditiilor etc.
- Cam acelasi lucru se intampla de fiecare data cand apar pe telefon update-uri la zeci de aplicatii odata.
Intr-adevar, functioneaza acum. Multumesc!

Edited by marianvlad, 22 December 2021 - 13:53.


#119
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013

View PostElenistic, on 22 decembrie 2021 - 13:38, said:

@suport_PNI, poate ne raspundeti si noua la problemele ridicate...
Consultati raspunsul de mai sus.

#120
Costi8401

Costi8401

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.09.2020
Bună seara. Mai este valabila oferta de achiziție cu 50% reducere!

#121
boga_29i

boga_29i

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.02.2008
Bună dimineata, sunt utilizatorul a doua bucati de CT36, în doua locații diferite. Unul cumpărat în urma cu un an din Dedeman și unul în urma cu doua zile dea Evomag. Exista diferențe între interfețele din Tuya ale celor doua. La cel de anul trecut am 3 opțiuni mari și late la setări, Child lock, weekly program si timer pe când la cel luat săptămâna asta sunt vreo 8-9. Cum il pot actualiza pe cel de anul trecut astfel încât sa aibă aceleasi opțiuni ca cel cumparat recent?

Multumesc

View Postsuport_PNI, on 22 decembrie 2021 - 10:05, said:

marianvlad: Va confirmam ca in acest moment integrarea termostatului in Google Home este functionala pe partea de preluare/afisare date si efectuarea de comenzi vocale.
                    Trebuie sa stergeti termostatul din aplicatia Tuya / SmartLife ( se va elimina si din google Home) si sa il adaugati din nou. Dupa readaugare si reintegrarea in Google Home, optiunile vor fi disponibile.
                   Ce s-a intamplat?
- Am verificat cele transmise de dumneavoastra si am inceput demersurile de cercetare/verificare/remediere cu dezvoltatorul aplicatiei si chipsetului integrat in produs.
- Am primit raspuns ca a fost o chestiune de termeni si conditii modificate de Google fara o informare oficiala ce au necesitat reconfirmate si actualizate si de catre dezvoltatorul aplicatiei / chipsetului.
- Din pacate aceste modificari pot afecta temporar functionalitatea anumitor aplicatii / dispozitive cel putin pana la depistarea problemelor, update-ul aplicatiilor, actualizarea termenilor si conditiilor etc.
- Cam acelasi lucru se intampla de fiecare data cand apar pe telefon update-uri la zeci de aplicatii odata.

La mine tot nu functioneaza în Google Home nici după readaugare în tuya.
Am doar un cerc cu un buton de off care nu poate fi acționat.

#122
stolerus

stolerus

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.01.2022
Salutare,

Mi-a ajuns azi temostatul si incerc sa-l configurez cu Apple HomeKit via Homebridge (homebridge-tuya-lan v1.4.0). Problema care apare la comunicarea cu termostatul este ceva de genul "Odd message from Thermostat with command 8: { cmd: 8, data: 'ÛnÌe\x9AÆÛ\x8BDkË\x1F\x89Ê÷Ö' }".

S-a mai lovit cineva de problema aceasta?

Multumesc!

#123
gabi2g4

gabi2g4

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 13.12.2021
salve,ce se inatmpla cind inlocuiesc bateriile,trebuie sa refac toate programele de la zero?

apropo,cat timp tin bateriile? ar fi util si o alimentare pentu incarecare baterii macar eu as tine in priza unitatea mobila,

stie cineva?

da ai dreptate si pe amazon este identic,doar sigla firmei este diferita,si costa mai putin  69 euro vad

Edited by Dany_Darke, 15 January 2022 - 19:24.


#124
livius_sv

livius_sv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 16.03.2011
Termostatul este foarte bun. Functioneaza impecabil.

Edited by livius_sv, 15 January 2022 - 18:57.


#125
dragoescu_alexandru

dragoescu_alexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.10.2009
Setarile sunt in cloud si sincronizate temporat in receptor. Emitatorul este dummy, isi ia setarile din receptor (care le ia din cloud). Deci nu pierzi nimic.

View Postgabi2g4, on 15 ianuarie 2022 - 13:06, said:

salve,ce se inatmpla cind inlocuiesc bateriile,trebuie sa refac toate programele de la zero?

apropo,cat timp tin bateriile? ar fi util si o alimentare pentu incarecare baterii macar eu as tine in priza unitatea mobila,

stie cineva?

da ai dreptate si pe amazon este identic,doar sigla firmei este diferita,si costa mai putin  69 euro vad


#126
hamangia

hamangia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 24.02.2020
@suport_PNI

Nu am gasit indicatii pentru montarea la o centrala Immergas Eolo Mini 24.
Acum am un termostat Computherm.

Pentru celelate centrale, in manual arata ca se conecteaza la COM si NO, este ceva diferit le Immergas?
Multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate