Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Camin batrani

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
AGentul007

AGentul007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 28.09.2005
buna ziua am si eu nevoie de un ajutor in alegerea unui camin de batrani din bucuresti sau ilfov partea de sud in special, daca stiti cumva un camin bun si ok chiar si cu plata nu conteaza

vreau sa o internez pe mama care nu se mai poate deplasa, si are nevoie in permanente de asistenta care acasa nu poate sa o ofere nimeni

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Un camin bun costa mai mult decat o asistenta medicala care sa stea toata ziua cu ea.

#3
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 18.06.2009
Pana nu trece pandemia, ti-as recomanda sa apelezi la o asistenta medicala fiindca iesi mai ieftin si eviti un eventual focar (multi dintre batranii care au murit de covid proveneau din camine).

Edited by Rainwish, 01 November 2020 - 14:50.


#4
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Niciodata nu se poate compara un camin cu casa in care traiesti . +1 si eu pentru o asistenta si chiar o camera video sa vad cum o trateaza .

#5
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

View Postbonygy, on 01 noiembrie 2020 - 17:27, said:



Mda...usor de vorbit. Poate omul sta in alta tara si nu e asa usor de stramutat intr-o situatie ca asta.
De acord insa ca este bine pe cat posibil de aranjat ceva la locatia actuala, daca este in stare buna de sanatate.
Daca insa are nevoie de ingrijire medicala 24/7, e clar ca a sta acasa nu este o optiune.

Edited by althea, 02 November 2020 - 08:20.
editare citat mesaj sters


#6
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,889
  • Înscris: 22.12.2005

View Postbonygy, on 01 noiembrie 2020 - 17:27, said:



Man.nu judeca .habar n ai cum merge viata.Sa ne ierte si sa ne lumineze Dumnezeu.

View PostAGentul007, on 01 noiembrie 2020 - 13:42, said:

buna ziua am si eu nevoie de un ajutor in alegerea unui camin de batrani din bucuresti sau ilfov partea de sud in special, daca stiti cumva un camin bun si ok chiar si cu plata nu conteaza

vreau sa o internez pe mama care nu se mai poate deplasa, si are nevoie in permanente de asistenta care acasa nu poate sa o ofere nimeni

Pm .suna ma

Edited by althea, 02 November 2020 - 08:20.
editare citat mesaj sters


#7
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,889
  • Înscris: 22.12.2005

View PostAlltrack, on 01 noiembrie 2020 - 15:23, said:

Niciodata nu se poate compara un camin cu casa in care traiesti . +1 si eu pentru o asistenta si chiar o camera video sa vad cum o trateaza .

in niciun caz. sau poate doar daca e vorba de o injectie sau ceva usor.
Pentru cazurile grele - a incerca "acasa" e inconstienta. Cand ai nevoie de refacere dupa o operatie de solt, dementa sau alte derivate si alte boli asociate nu ai de ales decat un loc unde are asistenta medicala 24/7.
Din pacate asta aflam cand nu luam deciziile corecte la timp si suntem tributari unui model "obsolete".
Daca ar fi alte solutii mi-as vinde sufletul..

#8
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Inseamna ca nu avem aceeasi opinie despre realitatea din camine de batrani si spitale . Acasa mai chemi salvarea in caz de urgenta , acolo ''asistenta medicala'' e doar cand au aia chef , noaptea...spre deloc .
Acasa te comporti cum trebuie cu mama ta , acolo e ''baba aia de la patul 32'' !

#9
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,889
  • Înscris: 22.12.2005
nu te contrazic. asa este in 99% . dar pesemne ca si bugetul face diferenta..din pacate.

#10
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,516
  • Înscris: 30.08.2017
Cauta și soția un cămin pentru bunica ei de 90 de ani. Contextul e destul de nasol, tatăl soției a făcut AVC și acum e acasă în recuperare în același apartment. Problema e că baba a cam luat-o razna iar mama soției, care are grijă de amândoi, e pe punctul de a ceda nervos.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate