Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

🎵 Paula Dancă a scos o melodie foarte bună.

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 14.04.2005
gata, mi-am adus aminte de genul ăsta de muzică cu gizăs.


o zic fără răutate sau ironie. vocea cântăreței e ok, dar e o voce absolut banală, lucrată, corectă, dar banală.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/i9fVDJ8XFbM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by afh, 01 November 2020 - 00:05.


#20
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 14.04.2005
Ca fapt divers, daca vrei sa impresionezi cu vocea, fara sa ai cu adevărat special ceva de spus:
https://m.youtube.co...h?v=N9iWEWH1Ifw

Edited by afh, 01 November 2020 - 02:08.


#21
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011

View Postafh, on 01 noiembrie 2020 - 00:03, said:

o zic fără răutate sau ironie. vocea cântăreței e ok, dar e o voce absolut banală, lucrată, corectă, dar banală.
Să știi că sunt de acord. Timbrul vocii este aproape identic cu al Paulei Seling de exemplu. Dar nici al lui Feli nu este mai deosebit. Și ea are glas la fel de banal, fiind din categoria pipițelor care tot apar ca ciupercile și au nume de scenă scurt, gen Ami, Adda, Sore, Mira, Lora, Ruby etc, doar că-i ușor mai grav din cauză că a puit la greu.

Edited by sandel1, 01 November 2020 - 07:00.


#22
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,078
  • Înscris: 16.10.2018

View Postsandel1, on 31 octombrie 2020 - 21:31, said:

O artistă nouă, fără promovare la tv sau radio a lansat o piesă foarte bună, după orice standard. N-am nici o treabă sau legătură cu artista (din păcate)  
...
Supermisto piesa. Pacat ca nu o promoveaza astia...

#23
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Plictisitoare, generica, nu transmite nimic, instrumentalul e zero barat, vocea nimic special, melodia nu e catchy, nimic nu e memorabil, nu are nimic nimic nimic. Nu provoaca scarba instant, ca majoritatea tiziganiilor care apar in recomandari, dar nu e de ajuns doar atat.

#24
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008
Sunt destui cantareti tineri nebagati in seama. De exemplu cati ati auzit de Diana Damian?
Va las ca ascultati acest cover [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0u52936G40g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Apropo exista vreun subiect general pe Sofpedia in care putem ajuta la promovarea cantaretilor care nu sunt promovati indeajuns de radiouri?

#25
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,068
  • Înscris: 06.01.2007
Asta ultima e naspa, de duzina.

#26
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Muzica s-a impartit de ceva timp in 2, muzica de duzina (mainstream, de radio), si muzica buna, in underground. Nu mai e ca inainte, cand muzica era una si ce era bun aparea si in mainstream. Ce se vede in mainstream e o sintetizare de proasta calitate a muzicii, sunt pastrate niste formule, totul e simplificat, nu e o evolutie naturala a muzicii, aia s-a dus pe alta ramura de consum. Din muzica mainstream cred ca doar 1 melodie pe an pot zice ca imi place.

Edited by Notsure, 01 November 2020 - 19:34.


#27
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
Adică după spusele tale, dacă muzica-i din underground atunci trebuie să fie neapărat bună. Acolo-s valorile, numai că stau ascunse, nu le place la lumină Posted Image
Uite eu nu-s de acord cu ce ai spus. De ce niște folkiști nespălați sau rockeri obosiți reprezintă muzica bună? Poate altfel, dar și ăia sunt plafonați de ani buni pe nișa lor.

Edited by sandel1, 01 November 2020 - 22:27.


#28
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Tu singur ai spus ca ce e in topuri e totul gunoi acum.

Tragedia melodiei asteia este ca nu e nici o cocalareala care sa atraga manelistii, nu e nici vreo chestie pentru pasionati, ca sa aiba vreun cult following, e o chestie fada.
Totusi, ar fi o nisa pentru asa ceva, de vreo decada a aparut o piata pentru muzica de-asta monotona, cu vocal feminin si zdranganeala standard in spate, sunt audiofili care asculta vocea in sine si felul cum o reda sistemul, nu melodia propriu-zisa. E genul muzicii pe care o canta cantaretele prin baruri si restaurante in filme, ceva sa zdrangane linistitor in fundal cand esti beat sau mananci. Genul asta poate scoate uneori si capodopere ca Blue Velvet, dar 99% o consider muzica de umplutura. E un fel de echivalent al muzicii moderne care se pune in fundal la review-uri, unboxinguri, prezentari de la show-uri auto.

#29
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
Așa am spus, dar asta nu înseamnă undergroundul este plin de artiști originali care reinventează muzica doar că nu-i bagă lumea în seamă. No way dude.
Iar referitor la piesa asta, ai bălăcărit-o în ultimul hal, fără să ai dreptate. Se prea poate să fie genul de muzicã de ambient cum zici, dar din punct de vedere vocal este o piesă greu de interpretat și nici nu se poate spune că nu transmite nimic din moment ce merge bine la un local. Transmite o stare de bine ca să-ți alunece bine mâncarea pe gâtlej Posted Image Nici pomeneală de scârbă sau mai știu eu ce.

Edited by sandel1, 02 November 2020 - 00:00.


#30
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Cand zici de cantarete prin baruri, mie îmi vine-n cap ceva de genul:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/g_HN50TLuaI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Bine, nu ca Haley Reinhart n-ar fi o bijuterie, din toate punctele de vedere.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate