Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pilotaj drone - curs obligatoriu?...

Utilizatorii de servicii de comun...

Notificare Anaf pentru venituri d...

Router wirelles care sa stie de V...
 ETL one to many relationship from...

Trust Wallet

Inmulțire pomi cu flori (meliferi...

Întrebare, facebook in Rusia
 Excel scriere numar condensat

Camera auto DVR PNI Voyager S1700...

PC pentru editare video si putin ...

Sistem de navigatie GPS PNI L710 ...
 OnePlus Watch 2

Costuri 150 mp parter vs 170 p+1

Turcia - cea mai apropiata statiu...

[UNDE] Prelungitor cablu 3-PINI

Recomandare program simplu pentru editare video

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

leny29

leny29

Member

• Grup: Members
Salut,

Si eu am aceeasi nevoie, doar de taiat si lipit.

View Postn0n1, on 29 octombrie 2020 - 06:34, said:

OpenShot Video Editor

View Postbai3tzash, on 29 octombrie 2020 - 08:37, said:

OpenShot Video Editor am folosit si eu ultima data. Am avut de selectat si eu niste momente dintr-un filmulet mai lung si am reusit cu asta. Are si efecte de tranzitie simple, dar suficiente pentru ce am vrut eu.
A fost primul gasit pe google, gratuit, l-am instalat, m-am prins relativ repede de el si am reusit.

Nu mai incerca cu site-uri de editare online, ca nu are rost. Cel mai probabil ai film ce ocupa foarte mult spatiu si dureaza pana il uploadezi pe site. Apoi dureaza si editarea, ca nu cred ca are resurse foarte mari. Mai poate avea unele limitari pentru ca e gratuit sau te trezesti la sfarsit ca mai pune si ceva watermark cu numele site-ului pe filmulet.

Eu am un laptop mai slabut si m-am chinuit mult cu OpenShot care nu reuseste sa faca un play cursiv la filmuletul local, bazaie si parca merge in reluare. M-am uitat la procesor si nu e folosit 100% si am SSD. Mie nu prea imi place OpenShot. De exemplu daca vreau sa fac un proiect de film cu rezolutia 640x480 nu om am in lista de formate, trebuie sa stiu eu ca NSTC PAL ar fi nu stiu cat...

Am mai incercat video editor-ul din Windows dar are multe bug-uri nu pot sa import filmele usor, imi dau imagini de eroare, trebuie sa copiez filmele de pe NAS local pe laptop... nu recomand.

Acum caut un altul, o sa incerc alte software-uri pe care le-ati recomandat aici.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate