Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

Primul politician roman, Bolojan PNL, care vrea sa reduca din personalul administrativ

* * * * - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
293 replies to this topic

#37
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,665
  • Înscris: 22.11.2007
In plina pandemie lumea se bucura ca nu stiu cati oameni vor fi dati afara si vor ramane fara loc de munca

Edited by bossake, 28 October 2020 - 14:38.


#38
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,548
  • Înscris: 05.11.2009

View Postbossake, on 28 octombrie 2020 - 14:38, said:

In plina pandemie lumea se bucura ca nu stiu cati oameni vor fi dati afara si vor ramane fara loc de munca

mi se preling lacrimile pe cur colegul, mai ales daca pleaca doar curvele/amantele/rudele/pilele unora si altora

#39
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,404
  • Înscris: 29.04.2008

View Postspinname, on 28 octombrie 2020 - 14:27, said:

Aia nu au casieri la taxe si impozite sau nu apar toti angajatii acolo, ori sunt trecuti referent?

Habar nu am, eu platesc online

View Postbossake, on 28 octombrie 2020 - 14:38, said:

In plina pandemie lumea se bucura ca nu stiu cati oameni vor fi dati afara si vor ramane fara loc de munca

Nu intelef de ce ar trebui sa-mi para rau de niste lipitori. Cand te duci la primarie sau la consiliu si te scuipa in ochi crezi ca o fac cu parare de rau?

#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbossake, on 28 octombrie 2020 - 14:38, said:

In plina pandemie lumea se bucura ca nu stiu cati oameni vor fi dati afara si vor ramane fara loc de munca
La 45% taxe directe pe munca + 19% taxe indirecte, oamenii au ajuns sa aiba bucurii din-astea...

#41
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 26.01.2009

View Postromanasu, on 28 octombrie 2020 - 14:28, said:

Banuiesc ca e nou in functie si inaintea lui a fost altul de la alt partid; trebuiesc date afara pilele vechiului partid de la putere, ca sa faci loc pentru oamenii competenti ce vor fi angajati; vor fi oameni de nadejde, prieteni si rude cu noua conducere.
Nu mai tineti minte cand a venit PNL-ul la guvernare si a inceput sa dea afara incompetentii? Copii si nepotii sefilor din PSD. Ca apoi, sa intre competentii rude cu penelisti? Parca v-ati nascut ieri.... asa va impresioneaza gargara....

Zise un bugetar pesedist!


View Postbossake, on 28 octombrie 2020 - 14:38, said:

In plina pandemie lumea se bucura ca nu stiu cati oameni vor fi dati afara si vor ramane fara loc de munca

Acolo munceau sau frecau țiparu?!

Edited by imnotsmith, 28 October 2020 - 14:51.


#42
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postbossake, on 28 octombrie 2020 - 14:38, said:

In plina pandemie lumea se bucura ca nu stiu cati oameni vor fi dati afara si vor ramane fara loc de munca
Aia nu s oameni.

#43
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 17.12.2019

View Postvanitty, on 28 octombrie 2020 - 14:39, said:

mi se preling lacrimile pe cur colegul, mai ales daca pleaca doar curvele/amantele/rudele/pilele unora si altora
Fix alea nu pleacă pentru că d-ii ”unora” rămân fără găuri umede.

#44
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,189
  • Înscris: 03.03.2007
A explicat Bolojan foarte bine.

Erau directii ce nu mai aveau obiectul muncii - de primeau aia insarcinari ce nu aveau legatura cu asta. Erau directii in care volumul de munca (catalogat in functie de intrari/iesiri documente) era minuscul fata de Primaria Oradea dar birourile erau ingramadite cu angajati. Relatia cu Presa era ditamai departamentul cand in fapt ai nevoie de o singura persoana. Atat Bolojan cat si vicepresedintii sai vor renunta la parte din secretarele proprii.

Si sa ma scuteasca cei care plang de mila bugetarilor dati afara. Aia nu ar fi trebuit sa fie acolo. S-au platit salarii inutile in loc de investitii necesare in comunitatile locale deservite.

#45
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
Fascinant ce usor este sa prostesti oamenii.

-Doresc adulatorilor sa plateasca gigacaloria cat in Oradea (a impiedicat racordarea la gaz a orasului sa ii iasa sustele cu centrala moderna)

-Doresc adulatorilor sa parcheze in Rogerius ca musafiri...Posted Image (e ceva ca in balamuc cu fiecare bucatica marcata alandala, trotuare, alei, colturi de bloc si intrari in scari)

-Doresc adulatorilor salarizare ca in Oradea.
...............................
Din cele 3 mari orase vestice (Timisoara, Arad, Oradea) e singurul cu majoritatea blocurilor fara gaz, are cea mai mica salarizare si cred ca numai un nebun putea sa aloce in halul ala locurile de parcare.

--------------------------
Apropo: de bun ce este nu se afla in guvern?
Turcan e vice premier + liftiera +ministru barna + scartu`+ plus aia la invatamant? Iar bunaciuna asta nu este?

Edited by cuculili, 28 October 2020 - 15:08.


#46
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,218
  • Înscris: 31.08.2006

View Postvanitty, on 28 octombrie 2020 - 14:39, said:

mi se preling lacrimile pe cur colegul, mai ales daca pleaca doar curvele/amantele/rudele/pilele unora si altora

   Sa varsam o lacrima pentru lipitorile care au supt sangele poporului degeaba pe carute de bani. Boierii inutili care fac umbra degeaba pamantului.

#47
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,548
  • Înscris: 05.11.2009

View Postfansat, on 28 octombrie 2020 - 15:12, said:


   Sa varsam o lacrima pentru lipitorile care au supt sangele poporului degeaba pe carute de bani. Boierii inutili care fac umbra degeaba pamantului.

ma duc acuma sa ma pis de mila lor :(

#48
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,885
  • Înscris: 03.12.2001

View Postargonaut, on 28 octombrie 2020 - 13:52, said:

Bolojan a facut acelasi lucru la primarie. As dori sa cunosc parerea unui bihorean despre asta pentru ca modul de a administra al numitului Bolojan este apreciat, a luat 75% voturi iar Oradea arata cum arata.


Quote

Locuiesc în Oradea de 41 de ani. Am prins toate transformările ei din ultimele 4 decenii iar chestia asta cu exproprierile e fix cum ai zice ”da măi – o fi lingoul de aur valoros, dar voi știți ce greu se cară?”. E chiar penibil să încerci să zici ceva nasol de Bolojan având în vedere câte chestii a făcut și cum a transformat orașul ăsta în ultimii 12 ani. Ca ăla de mai sus cu arterele în construcție: îi dai palat și el îți arată că are doar scări și nu lift iar clanța de la camera #28 e din alamă, nu cupru cum ar trebui. Vă rog io mult terminați cu aiurelile astea cu exproprieri și chestii în construcție, că n-ai cum face ceva mai bun folosind asfaltul vechi. Dude – Bolojan A FĂCUT FUCKING TUNEL AUTO în niciun an lângă Hotel Continental. Gen… ai văzut cum arată Podul Centenarului? Ca ceva scos din filmele SF. Sau caută poze ”before and after” cu strada Emilian Mircea Chitul, să vezi acolo peisaj selenar prin 2005. Peste tot e ordine, la pașapoarte nu mai stai 2 ore la coadă ci mergi cu programare online și-ți faci treaba. Și-a parcat unul bolidul pe locul tău? Deschizi e smartphone Oradea City Report, faci poză și în 20 de minute i-au și dat amendă. Ghenele de gunoi și mașinile RER au panouri solare for Christ’s sake. Petru Filip, primarul de dinainte de el, a stat țâșpe’ ani pe tron și n-a făcut nimic. Zero. Absolutamente zero. A preluat Bolojan și-n 3 ani deja se vedeau cu ochiul liber schimbările. Eu n-am mai văzut câine vagabond pe stradă de vreo 6 ani. Camere de filmat în întreg orașul, de pot să ies la 3 dimineața aici în parcul 1 Decembrie de lângă mine și nu-mi dă nimeni în cap. Traficul e mai fluid, mai bine gândit, nu se mai stă atât la semafoare. Și dude – nu știu dacă ai văzut, că probabil erai ocupat cu problema exproprierilor, dar e curat de poți mânca de pe jos. Holy crap că omul ăla are votul meu de-acu’ până în ziua în care nu mai pot țin ștampila.

de aici

#49
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
+ se intra cu masina in cimitir pentru taxa 10 lei.
Ghici cine intra ca boss-u`? Posted Image

#50
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Ce miscare de sah superba? Birta este omul lui bolojan, asculta de stapan. Nu a fost nici o miscare. A fost lipsa usr-ului pe plan local ca pesedeul este zero barat de multi ani.
Acum ce urmeaza? Bani in plus la buget tot nu vor fi, sau facem ca si conducerea penele si angajam 1200 de oameni in plina pandemie?

#51
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,424
  • Înscris: 26.04.2016

View PostWestPoint, on 28 octombrie 2020 - 12:37, said:

Dupa, miscarea superba de Sah, renuntand sa mai candideze pentru postul de primar Oradea, dar castigand postul de proaspăt ales președinte al Consiliului Județean Bihor, lasand la primarie pe fosta mana dfreapta, viceprimar, Florin Birta, a anuntat in premiera pe tara;


L-am admirat pe acest primar care a avut curajul, sa apuce taurul de coarne, adica infrastructura municipiului, pentru care si-a
planificat cea mai mare parte a activitatii, si mai putin populismului si a lucrurilor cosmetice, de tip Boc, de la Cluj.

Omul, nu s-a pus in scena, dupa cate am urmarit activitatea lui si sparge acum traditia cu toate partidele politice, si vrea sa reduca din
personalul ineficient. Si din nou contrar primarului Boc, care tine in primarie un personal in numar de trei ori mai mare decat la Timisoara, adica peste
1000 de angajati, fiind la nivel de municipii, pe locul 1, din tara. Care plateste un personal supra dimensionat, si nici macar nu are intentia sa
reduca candva din personalul ineficient.

Si uite, ca apara Bolojan, care spune in premiera pe tara, copilului pe nume, si vrea sa reduca din personalul care taie iarba degeaba.
Bravo lui. Cum spuneam, mi-a placut de el dintodeuna, dar acum, ma bucur si mai mult, pentru ca in noul post, are sub putere nu numai
municipiul, ci tot judetul Bihor. Si fostul lui subaltern, Florin Birta are primaria. Un Duo, excelent. Ma bucur pentru bihoreni.

https://www.digi24.r...-ramane-1391897
Vorbim peste un an când acele posturi vor fi ocupate de clientela PNL.

#52
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,885
  • Înscris: 03.12.2001

View Postbossake, on 28 octombrie 2020 - 14:38, said:

In plina pandemie lumea se bucura ca nu stiu cati oameni vor fi dati afara si vor ramane fara loc de munca
dacă sunt buni, își găsesc. geme România de locuri de muncă.

#53
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008

View Postargonaut, on 28 octombrie 2020 - 13:11, said:

S-a aflat ce faceau baietzii de banii aia:

Sunt departamente care în ani întregi de existență nu au produs nimic concret . Dar ce e mai grav e că am înțeles un mod perfid de cheltuire a banilor publici astfel încât răspunderea să iasă din sfera conducerii CJ.
Direcția de Drumuri a CJ de exemplu, e de fapt un simplu intermediar. Primește fonduri si se ocupă de distribuirea lucrărilor către terți, astfel încât răspunderea să nu mai fie la nivelul șefului CJ. O schema simplă, de grădiniță, a celor ce au trăit într-o bulă de sticla crezând că sunt stăpânii inelelor", arată Romeo Dunca

Interesant ar fi de aflat care-i situatia si-n celelalte CJ-uri, la fel si in primarii Posted Image
Cum e-n primarii? Consilierii personali ai primarului sau a vicelui. De ce le trebuie alora persoane angajate sa ii consilieze? Exista departamentul de juridic. Basca ca am vazut la o primarie de gr3 consilierul personal al primarului fiind o fatuca de vreo 25 de ani, primarita vreo 45. Cu ce o poate consilia o fatuca de 25 de ani? Cu fb?

#54
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postexqusit_drunk, on 28 octombrie 2020 - 15:01, said:

Fix alea nu pleacă pentru că d-ii ”unora” rămân fără găuri umede.

Tocmai ca din Directiile alea inventate taman aia pleaca, iar d-ii devin fanii lui Onan.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate