Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Noua (sau vechea) escrocherie sentimentala a femeilor!

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
269 replies to this topic

#19
gooroo

gooroo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 21.09.2020
Eu cunosc femei care sunt la al treilea fraier, culmea milionar Posted Image
Au sarit de la unul la altul in functie de portofelul fraierului.
Ca exemplu una de la primii doi incaseaza pensie alimentara in timp ce odraslele sunt crescute de al treilea, care i-a facut si o combinatie in acte sa incaseze bani multi de la stat pentru al treilea copil care sustine ea ca e al lui.
Al exemplu, toata viata a fost in relatii numai cu sefii ei, pe unul l-a si convins sa divorteze si sa se marite si sa toarna un copil, ca apoi dupa ce acesta i-a gasit un post caldut undeva i-a dat papucii si s-a combinat cu noul ei sef care avea portofelul mai gros.
Si daca te uiti la ele iti fuge orice erectie posibila, daca mai deschid si gura... dumnezeule mare.
Sunt unele abile care vaneaza fraieri de tipul celor care n-au vazut pasarica decat daca au platit pentru ea. Ii prosteste cu o atitudine de timp YES MAN si se pisicesc sa le ofere ce vor, ei fiind crescuti de mic prost si in puf cocolositi de mamica pica in plasa imediat la prima care ii cocoloseste precum mamica.

#20
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004

View Postsgn30, on 28 octombrie 2020 - 11:17, said:

Eu as face in felul urmator:

I-as cere copilul si daca ar refuza mi-as da demisia si as munci la negru 3-4-5 ani sa nu ii dau nimic. In Romania e destul de simplu sa "supravieturiesti" fara sa fi salariat.
Sau salariat cu minim pe economie si retul in plic... haideti ca in Romania se poate rezolva.

cu toata stima, asta e o tampenie. asta ar fi o razbunare la adresa copilului si probabil i-ar distruge orice sansa la o viata normala.

#21
gooroo

gooroo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 21.09.2020

View Postsgn30, on 28 octombrie 2020 - 11:17, said:

Eu as face in felul urmator:

I-as cere copilul si daca ar refuza mi-as da demisia si as munci la negru 3-4-5 ani sa nu ii dau nimic. In Romania e destul de simplu sa "supravieturiesti" fara sa fi salariat.
Sau salariat cu minim pe economie si retul in plic... haideti ca in Romania se poate rezolva.
Nimic nu ai cum sa dai, chiar daca esti somer trebuie sa ii dai pensie la nivel de salariu minim, altfel vin procurorii si te baga la celula si ramai si dator.
Au facut astia o lege atat de cretina incat daca ajungi somer esti bagat in celula daca ai facut prostia sa faci copil in tinerete cand erai angajat.
Pe cei bogati nu ii afecteaza prea mult, ca ei isi ascund veniturile simplu si nu e un efort sa plateasca cateva sute de lei catre aia, problema e la oamenii simpli din campul muncii, care de multe ori cand raman fara loc de munca stau la mila unor rude sa aiba ce manca, ca locuri de munca isi gasesc greu mai ales dupa prima tinerete, dupa care vine statul si ii ameninta cu celula doar pentru ca au avut ghinionul sa ajunga saraci... iar daca dintr-un noroc gasesc loc de munca atunci gasesc ceva foarte prost platit din care nu le ajunge nici sa se intretina si care pe langa asta mai vine si statul sa ii fure sa ii ofere fostei care a plecat la primul semn de greutate catre un portofel mai gros.

#22
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007

View Postgabrolio, on 28 octombrie 2020 - 10:34, said:

ea a plecat din caminul conjugal, si-a luat un alt apartament in chirie si a luat copilul cu ea.
Si o sa traiasca amandoi in chirie, din pensia alimentara?
Grozav, ''luxul'' de pe lume Posted Image

#23
gabrolio

gabrolio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,247
  • Înscris: 01.07.2007
Are servici si cica ar sta cu o sora de-a ei.

#24
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
nu cred ca-i o chestie planificata. au facut copilul ca i-a impins hormonatia si dupa aia si-a zis cuvantul nepotrivirea de caracter (sau lipsa de caracter). bine, ea de la inceput nu cred ca l-a apreciat ca mascul alfa, era probabil incantata de pozitia lui sociala (bani). shit happens...

Edited by Fane, 28 October 2020 - 12:11.


#25
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postgabrolio, on 28 octombrie 2020 - 10:34, said:

Ce parere aveti despre femeile ..... care urmaresc sa creasca un copil singure, ajutate financiar de o pensie alimentara buna, dar vazuta bine in societate
ca femeie serioasa, desi ea are alte apucaturi?
Femeile care sunt cu adevărat cum zici nu-s bine văzute în societate. Ce povestești tu, însă, e varianta părinților băiatului, nici măcar a lui, iar cu fata aia n-ai vorbit niciodată. Practic, ai transformat în bârfe niște povești subiective și i-ai lipit eticheta de profitoare care face, în mod calculat, un copil ca să trăiască din pensia de întreținere. Ai auzit ceva și le-ai mai trecut și tu o dată prin morala proprie:

View Postgabrolio, on 28 octombrie 2020 - 10:34, said:

Recent am aflat de baiatul unei cunostinte

De la inceput precizez ca il stiu bine pe baiat, pe ea am vazut-o doar de vreo doua-trei ori. Cred ca e importanta sa mentionez situatia familiala a celor doi si un mic istoric al relatiei lor, atat cat stiu si eu.

Ea a crescut mai mult intr-o familie cu tata vitreg, tatal ei biologic e recasatorit si nu a fost casatorit cu maica-sa, mai are 2 sau 3 surori/frati, cu o situatie financiara dificila. El este singur la parinti si provine dintr-o familie cu situatie financiara considerata foarte buna in comunitatea mica din care fac parte.

Din ce stiu eu, parintii lui au ajutat-o financiar sa termine facultatea, plus multe alte ajutoare.

Acum 3-4 ani, la intrebarea despre nunta nunta mama baiatului spunea ca nu este inca cazul si cine stie... poate nu o sa fie cazul cu ea, probabil simtea ceva.

El este un fel de baiatul mamei, mai naiv si destul de protejat, pe cand ea e genul de tanara libertina si nelinistita, prefera sa iasa mult in oras fara el, cu prietene sau verisoare.

Acum ceva timp si-a schimbat locul de munca in orasul resedinta de judet si parintii lui i-au luat un apartament pe numele lui acolo.


Parerea mea e ca ea planificase de mult firul evenimentelor, mai ales partea cu copilul si pensia alimentara.

Intre timp ea incepuse sa mearga mult la sala, la iesiri in oras la suc cu fetele, el acasa cu copilul. De multe ori mai venea mama lui sau sora ei sa ii ajute, in timp ce ea iesea in oras, gene false,epilat, mai nou vrea si silicoane.  

Parintii lui au ramas surprinsi de limbajul ei suburban din ultima perioada.

Topic de bârfă, parcă deschis de o soacră mamă de băiat, crescut ca o floare, de care c...va dracului și-a bătut joc. Nu zici nici măcar ce lucrează ea, care evident are loc de muncă, pentru că altfel nu putea închiria o locuință și nu avea copilul.

View Postgabrolio, on 28 octombrie 2020 - 11:52, said:

Are servici si cica ar sta cu o sora de-a ei.
Ah, uitaseși asta... neimportant, așa-?

View Postgooroo, on 28 octombrie 2020 - 11:35, said:

Vezi că ești offtopic. Să n-o iei și mai rău pe arătură.

Edited by althea, 28 October 2020 - 12:11.


#26
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
inca una din multele casnicii care esueaza...

#27
sgn30

sgn30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 20.08.2016

View Postborn2lose, on 28 octombrie 2020 - 11:31, said:

cu toata stima, asta e o tampenie. asta ar fi o razbunare la adresa copilului si probabil i-ar distruge orice sansa la o viata normala.

Ghinion, sa ii dea lui atunci copilul daca nu isi permite sa il creasca din banii produsi de ea.

#28
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,278
  • Înscris: 19.07.2008
Plot twist: nu e copilul lui :)

Esti cu o femeie, o vezi ca e haimana, iti da semnale. Daca totusi continui cu ea, tu esti fraierul.



#29
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015
Mie mi se pare ca stim numai o parte a povestii.
Cred ca ea ar explica cu totul altceva

Sincer? Eu cred ca el e cel vinovat. Nu are sens ceea ce scrii tu aici

#30
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
acuma nu stiu cum sa spun... i-a facut un copil si acu respectivul plateste pensie alimentara. asta vrea sa-si lase mostenire genele asa gratis? asta-i o chestie care intr-un fel sau altul se plateste. inca iese foarte ieftin. sa spuna merci...

nu-i nici o escrocherie la mijloc. divortata cu un copil nu-i o situatie deloc de invidiat pt o tipa, iti garantez eu ca ea n-a urmarit sa ajunga in situatia asta. dar nefiind prea inteligenta (nici cu el nu mi-e rusine) si avand si apucaturi cam proaste s-a ajuns aici.

#31
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

View Postalthea, on 28 octombrie 2020 - 12:04, said:

Topic de bârfă, parcă deschis de o soacră mamă de băiat, crescut ca o floare, de care c...va dracului și-a bătut joc. Nu zici nici măcar ce lucrează ea, care evident are loc de muncă, pentru că altfel nu putea închiria o locuință și nu avea copilul.

I-ute cum descoperi un om "dastept"
:)

#32
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View PostN0Trust, on 28 octombrie 2020 - 11:24, said:

18 ani - 2 ani (trecuti) =16 ani + facultate, nu sunt sigur, daca se aplica si pentru studiile superioare.

până la 25 de ani (ai copilului) maxim

#33
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002

View PostDarkEnemy, on 28 octombrie 2020 - 12:27, said:

Plot twist: nu e copilul lui Posted Image
asta se verifica foarte simplu in ziua de azi. nu-i nevoie sa traiesti cu indoieli.

#34
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,278
  • Înscris: 19.07.2008
Ar trebui sa verifice. E mai ieftin pentru el decat pensia alimentara.

Adicatelea, s-au trezit barbati deveniti tati desi ei facusera vasectomie :)

#35
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,737
  • Înscris: 24.10.2019
Nu-i prima, nici ultima.


L-a simtit slab si cu resurse. Stie ca nu o sa isi ascunda veniturile ca sa nu ii dea prea multi bani.

Daca incearca, imediat o da pe aia cu uite ce nenorocit esti ca iti pedepsesti copilul.
Daca nu gaseste mai bun, oricand se poate intoarce la el. Cu pisiceala potrivita.

#36
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Gata, trebuie să vb frumos, de fete numai de bine, nici macar teoretic nu e voie să vb despre tipuri de comportament ce trebuie adoptat pentru a ne apara..
Ce nseamnă solidaritatea feminină...
Asa trebuie să fim si noi bărbații, uniți.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate