Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RPL2021: Instructiuni auto-recenzare

Info Coronavirus/Vaccin vs. Fake News

Ajutor pentru refugiatii ucraineni

YOUKU MOVIE canal de filme yotube...
 Bulbi bujori

iPhone care mi-a fost furat

Edge pe xbox seria x

Sfat achizitie amplificator
 Montare aplica tavan fier planseu

O parere din punct de vedere prof...

plata eronata

Accident poarta batanta 3000 euro?
 Everything Everywhere All at Once...

cati ani considerati ca e decent ...

Adaptare remorca pentru drumetii

sfat benzi etansare tamplarie pvc

Motorola Edge și Edge+, probleme ecran.

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

gh54

gh54

Junior Member

• Grup: Members
Cumparat in 11 feb. 2021 de la Mediagalaxy, (nici ei si nici Altex nu mi-au publicat recenzia). Dupa 3 saptamini de utilizare, a aparut urmatoarea defectiune: in zona butoanelor de volum si power, la aproximativ 20 min de browsing in Chrome, de exemplu, ca in alte aplicatii nu utilizez telefonul mai mult de 5 min, apar doua umbre cenusii de forma a doua triunghiuri simetrice cu latura de 5-7-8 mm, lipite de margine pe zona edge. Aceste pete se transforma dupa 30 min de utilizare, intr-o pata mov-cenusiu, 3 cm pe 7 mm, cu dire rosiatice pe lungul laturii lungi, edge, in zona butoanelor. Pastrez telefonul intr-un etui de piele cu clapa. Nu am pus folie. Dupa pauza si racirea telefonului totul reintra in normal. Print screen-ul nu releveaza nicio modificare de calitate a ecranului, deci nu e software. Se incinge ceva si impinge display-ul. Display test.apk, cind apare defectiunea, releveaza si el artefactul. Alfel, ok difuzoarele si camerele, mai putin focalizarea, mai ales noaptea. Motorola nota 1. Am un tel Moto G6. e ok, cu Edge-ul m-am pacalit!
In fotografiile atasate, nu am surprins efectul maxim care este cu 30% mai mare.

Attached Files

Edited by gh54, 13 March 2021 - 17:06.

crisstonne

crisstonne

Stoic™

• Grup: Senior Members
Colegu", nu ai nici măcar o scuză, am urlat ca surda"n"pustiu pe forum, aveai informația.
Poze, totul explicat clar.
Acum nah, fă retur, dacă mai poți, sau mergi cu el în service.

emanu900

emanu900

Guru Member

Pai e destul de clar, nu?

Modelele astea doua trebuie evitate întrucât ecranele sunt varza iar a lua altul dintr-un lot mai nou și să fie fara probleme e cu noroc.
E un fel de Samsung Note 7 failure dar pe partea de ecrane.

gh54

gh54

Junior Member

Nu am avut inspiratia sa caut si pe Softpedia. L-am ales pt foto-video mai bune ca alte modele. Vin de pe un LG V20.

Emag a publicat recenzia, le multumesc!
Multumesc de incurajari. Va tin la curent cu "povestea". Ma gindesc sa nu zica cei de la service ca telefonul e ok, daca "nu gasesc timp" sa ruleze pe el o aplicatie  care sa releveze defectiunea.
Altex si surioara Mediagalaxy inca o tin ascunsa.... recenzia...

Edited by gh54, 15 March 2021 - 23:58.

gh54

gh54

Junior Member

https://forum.xda-de...screen.4145517/

Problema generala Motorola Edge, pe XDA-forum.

A aparut postarea si pe Altex si Mediagalaxy. Telefonul e la autopsie la Depanero!

Edited by gh54, 22 March 2021 - 19:08.

crisstonne

crisstonne

Stoic™

Vezi și pe aici, dacă încă nu ai băgat un ochi.

https://forums.lenov...5021874?page=76

gh54

gh54

Junior Member

Operatia a reusit, pacientul e mort! Am obtinut negatia de la Depanero. Am optat pt Xiaomi Mi10T pro 5G. Echipa de angajati Mediagalaxy au avut un comportament de nota 10!

crisstonne

crisstonne

Stoic™

View Postgh54, on 24 martie 2021 - 10:38, said:

Operatia a reusit, pacientul e mort! Am obtinut negatia de la Depanero. Am optat pt Xiaomi Mi10T pro 5G. Echipa de angajati Mediagalaxy au avut un comportament de nota 10!

Parcă retrăiesc povestea mea  :D
Tot Mi10T am ales și eu, bună alegere.

Gif2D

Gif2D

💯 Coffee addicted!

Să nu ziceți că nu v-am spus

crisstonne

crisstonne

Stoic™

Ei, alea se rezolvă din soft.
Da abia a venit 11.
Cînd vine 12?

Oricum, mie să îmi miște ecranul bine, amprenta nu o folosesc.
Nici măcar nu am testat amprenta  🤭

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate