Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
NVIDIA Shield Programe Romania IP

Se opreste motorul in mers Golf 5

Linie vinetie mana stanga

Protectie soare/vizuala in interior
 Tratament pt piele..canapea

Buget 19k-masina noua-sfaturi

Grosime adeziv gresie

TVA doar la valoarea adaugata sau...
 Inregistrare ecran

M-am inregistrat in e-factura. Ca...

Voi cum faceți fața ava...

Spital stomatologic sector 4 grat...
 Pastrare numar inmatriculare !

Supraveghere autoturism in parcar...

Bsod repetat

Angst Romania - Oficial in Insolv...

SpO2 pe Huawei Band 4 pe telefoane non Huawei

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

cris2d2

cris2d2

Senior Member

• Grup: Senior Members
Doresc să achiziționez modelul de curea fitness Huawei Band 4, în special datorită faptului că știe să măsoare oxigenarea sângelui (printr-un update al brățării, din câte am citit).

Știți dacă această facilitate funcționează pe telefoane care nu sunt Huawei? Are nevoie măsurarea spo2 de pairing cu aplicația Health pentru a suporta această măsurare?

waterman

waterman

Guru Member

Măsurarea ține de brățară nu de aplicație.

https://consumer.hua.../topicId_57203/

Hi Pyterplaneshuaweifan, thank you for reaching Huawei! Do you mean you are not able to see the reading of SP02 from Huawei Health App but only from band 4. Please be infromed Android users should update the Huawei Health app to version 10.0.0.533 or later. iOS users should update the Huawei Health app to version 8.0.26.310 or later.

Așa ca să fiu un fel de Gică Contra, aș zice să iei un pulsoximetru bun.

Nu prea am eu încredere că banda aia e foarte precisă la chestia asta...

Edited by waterman, 27 October 2020 - 15:55.

cris2d2

cris2d2

Senior Member

waterman, on 27 octombrie 2020 - 15:52, said:

Măsurarea ține de brățară nu de aplicație.

https://consumer.hua.../topicId_57203/

Așa ca să fiu un fel de Gică Contra, aș zice să iei un pulsoximetru bun.

Nu prea am eu Ăźncredere că banda aia e foarte precisă la chestia asta...
Sunt curios dacă pulsoximetrele ieftine, sub 100 pe eMag, sunt mai bune decât cele din brățările fitness Huawei?! Inițial din acela am vrut să cumpăr (preturi incepand de la sub 50 lei) dar scriau unii că ar fi clone de nu știu ce pulsoximetre mai răsărite.

waterman

waterman

Guru Member

Vezi că ălea ieftine sunt chiar țepe.

Am văzut un clip pe net cu unul care băga un creion într-un pulsoximetru din ăsta contrafăcut și arăta ăla niște cifre la mișto să crezi că el măsoară.

cris2d2

cris2d2

Senior Member

waterman, on 27 octombrie 2020 - 19:33, said:

Am văzut un clip pe net cu unul care băga un creion Ăźntr-un pulsoximetru din ăsta contrafăcut și arăta ăla niște cifre la mișto să crezi că el măsoară.
Totuși, majoritatea comentariilor de pe eMag sunt pozitive (sunt multe, nu cred că sunt toate "sponsorizate").

benis

benis

Guru Member

waterman, on 27 octombrie 2020 - 19:33, said:

Am văzut un clip pe net cu unul care băga un creion într-un pulsoximetru din ăsta contrafăcut și arăta ăla niște cifre la mișto să crezi că el măsoară.

Orice pulsoximetru va arăta ceva indiferent ce introduci tu acolo înăuntru, ele tot ce face e să compare intrarea a 2 fototranzistori ce recepționează în benzi optice diferite.

cris2d2

cris2d2

Senior Member

Până la urmă cred că voi achiziționa Honor Band 5. Senzorul spo2 pare destul de precis,  din câte am văzut în diverse recenzii și clipuri.  
Mi-am dat seama că nu contează dacă va fi compatibil 100% sau nu cu telefoane non Huawei, îl voi folosi pasiv (fără conectare, voi solicita, din când în când, să-mi măsoare pulsul și spo2, nu am nevoie de monitorizare, de înregistrare a acestor valori, de grafice și alte măscări).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate