Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Intra in marsalier, dar merge in fata...

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#37
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,615
  • Înscris: 12.06.2010
Care rautaciosi!? Aici sunt numai binevoitori, oameni care imediat au sarit la greu sa ajute o biata fata.

#38
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011

View Postlucianburjuiul, on 28 octombrie 2020 - 09:20, said:

Ocazie! Vand Skoda Fabia 2019, tinuta in garaj, proprietarii sunt pensionari - respectiv unchiul si matusa mea, kilometri putini, rulata doar pe autostrada si putin prin Brasov...

Asta da masina!!!!!! Tinuta in garaj, condusa de pensionari....bv!!!!


Dar nu prea merge cu spatele, daca nu e cineva care sa stie comanda asta.  :)

#39
agorea

agorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 03.05.2006
Au trecut deja mai bine de 24 de ore de când inițiatoarea nu a mai dat pe aici... îmi fac griji pentru ea, că poate a testat vitezele prea aproape de parapet și de prăpastie. Oare ar trebui să sunăm la 112?Posted Image

#40
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
1. Nu mai cumparati masini pe care nu puteti sa le conduceti. Desi nu am probleme cu nicio solutie, cea de la Skoda cu apasatul schimbatorului (daca mai e ass) mi se pare cea mai neinspirata. Nici aia cu inel nu e prea grozava. Ori cu buton pe nuca la cele cu 6 trepte, ori sa ai R unde ar fi a 6a la cele cu 5 trepte mi se pare cel mai ok.
2. Nu mai parca cu fata daca nu poti baga tot timpul in R.
Parcheaza cu spatele. Daca e sa nu intre in R, macar nu intra cand vrei sa parchezi, nu cand vrei sa scoti masina si poti cauta alta solutie.
3. Roaga pe cineva sa te ajute cand esti in pericol, cum a fost in povestirea ta. Nu e nicio rusine. Daca nu e nimeni, improvizeaza. Pune o piatra la roata sau ceva...

Edited by underb, 28 October 2020 - 16:05.


#41
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,615
  • Înscris: 12.06.2010

View Postunderb, on 28 octombrie 2020 - 15:56, said:

2. Nu mai parca cu fata daca nu poti baga tot timpul in R. Parcheaza cu spatele. Daca e sa nu intre in R, macar nu intra cand vrei sa parchezi, nu cand vrei sa scoti masina si poti cauta alta solutie.

Daca nu-i intra in R cum vrei sa parcheze cu spatele!!??
Scuze, m-am lamurit. Luam un punct de reper, tinem masina pe loc, o ridicam putin si mutam locul mai in fata!

Edited by lucianburjuiul, 28 October 2020 - 16:17.


#42
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
Inca un initiator si-a realizat planul: sa determine contradictiile intre useri pe mai multe pagini.

#43
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Postlucianburjuiul, on 28 octombrie 2020 - 16:17, said:



Daca nu-i intra in R cum vrei sa parcheze cu spatele!!??
Scuze, m-am lamurit. Luam un punct de reper, tinem masina pe loc, o ridicam putin si mutam locul mai in fata!

Ai probleme cu cititul vad. Pacat ca nu si cu datul cu parerea in situatia asta.

#44
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,615
  • Înscris: 12.06.2010
Din ce citesc, eu imi dau cu parerea ca te contrazici singur la pct 2. Nu mai bine ii lasam pe altii sa judece...

#45
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Si daca am fi la telefon, ce am face? O video conferinta ca sa intelegi si tu conditionarea pe care am scris-o foarte clar?

"Nu mai parca cu fata daca nu poti baga tot timpul in R. Parcheaza cu spatele. Daca e sa nu intre in R, macar nu intra cand vrei sa parchezi, nu cand vrei sa scoti masina si poti cauta alta solutie."
Asta pt ca masina nu face prea des figura aia. Ideea era ca daca e sa fie vreo problema, sa se intample cand vrei sa o bagi nu cand vrei sa o scoti si sa parchezi in alta parte, unde nu risti sa te blochezi.

Edited by underb, 31 October 2020 - 07:38.


#46
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,452
  • Înscris: 12.02.2012

View PostCLAUDIA_A, on 27 octombrie 2020 - 15:00, said:


a ambalat o foarte tare si s-a deblocat marsalierul...



Cred ca era in panta si nu o accelera suficient de tare. Cand a accelerat-o ala cat trebuie, a iesit fara probleme.

#47
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,615
  • Înscris: 12.06.2010
A ajuns la parcare, vrea sa parcheze. Ca sa parcheze cu spatele, trebuie sa intre in R. In R nu intra. Ce face? Inca o tura de parcare? Si o ia de la capat. N'asa!? Ajunge iar la locul de parcare, vrea sa dea cu spatele si nu poate. Daca mai e cineva in spatele ei isi ia si niste claxoane...
Stii de la inceputul topicului ca nu ii intra in marsarier si tu ii spui senin: Parcheaza cu spatele.



Singura rezolvare e sa mearga la reprezentanta cu masina pe platforma. Luati-o fratilor, ca e in garantie (masina e 2019) si spalati-va cu ea pe cap. S-o repare! Daca mai face figura asistenta tractari pe speed dial. Daca nu vor sa o repare/sa schimbe cutia pasul urmator e la avocat.

Attached Files



#48
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Aveai sansa sa te opresti la timp si sa nu pari idiot, mai ales ca ai primit clarificari. De mai multe ori.

Legat de partea cu avocatul si ce mai zici tu, ce propui sa faca cu masina pana se rezolva efectiv problema?
Asta daca problema chiar e la masina si nu la sofer.

#49
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,615
  • Înscris: 12.06.2010
Amice, aici e topicul cu masina care are probleme. Topicul in care masina n-are probleme e in alta parte.

#50
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Amice, esti in lumea ta. Ori nu stii sa citesti, ori uiti ce citesti, ori nu intelegi ce citest.
BTW, asta e o arie tehnica. Gargara si datul la intors nu sunt suficiente ca in alte parti. Nu mai incerca sa ma faci din vorbe ca nu ai nicio sansa. Nu tu cel putin.

Ca sa termin cu raspunsul la toate aberatiile tale,
1. Masina aia are probleme doar uneori, nu tot timpul.
2. Problemele de genul ala, daca sunt reale, se manifesta cand e uleiul rece. Adica sunt sanse mai mari sa apara cand pleci din parcare decat cand ajungi in parcare.
Daca totusi se intampla si cand e uleiul cald, se parcheaza lateral undeva unde se poate evita mersul cu spatele.
Restul e gargara ieftina.

#51
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
Asa, faceti pe plac initiatorului si contraziceti-va, certati-va, eventual sa va si bateti virtual.

#52
StoneLiviu

StoneLiviu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 28.01.2019
Pe scoala de soferi aveam o masina care nu intra in treapta 1 nici batuta.Singura smecherie era sa o bagi in a 2 sau a 3 ,apoi rapid intra 1.Intra foarte fain.Nu am avut probleme.Si de 2 ani de cand conduc,nu am auzit asa ceva sa nu intre in R . Pariez ca daca era barbat cel care posta,era tratat putin mai bine,si eu rad pe sub mustati,dar ma rog :D sper sa fie bine

#53
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007
S-a plictisit fata acasa si v-a spus o poveste SF, iar voi ati umplut 3 pagini. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate