Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

JIU JITSU (2020)

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
Jiu Jitsu (link IMDb) este o productie americana (actiune/arte martiale) cu premiera la data de 20 noiembrie 2020.

Filmul are la baza benzile desenate realizate in 2017 de catre Dimitri Logothetis si Jim McGrath, Dimitri Logothetis find si regizorul acestei noi productii.
,,...La fiecare șase ani, un ordin antic de luptători experți Jiu Jitsu se confruntă cu ,a vicious race of alien invaders, într-o bătălie pentru Pământ. De mii de ani, luptătorii care protejează Pământul au câștigat ... până acum''
Regia : Dimitri Logothetis.
Cu : Alain Moussi, Frank Grillo, Rick Yune, Marie Avgeropoulos, JuJu Chan, Tony Jaa, Nicolas Cage ...
Dimitri Logothetis a lucrat in 2016 la Kickboxer Vengeance si in 2018 la Kickboxer Retaliation 2018, productii care il aveau in rol principal pe Alain Moussi/Kurt Slonne (Kurt Slone interpretat de Jean Claude Van Dame in productia din 1989, Kickboxer).Inca din 2018 exista un tesear (trailler) ce anunta o noua productie din seria Kickboxer : Kickboxer: Armageddon dar filmarile care il aveau ca erou principal(Alain Moussi) in probabil ultimul film din serie au fost amanate, amanate deoarece cei doi au inceput sa lucreze la Jiu Jitsu.
Jake Barnes/Alain Moussi este un erou/veteran de razboi iar alaturi de acesta mai apar : Frank Grillo/Harrigan  (Frank Grillo a mai jucat in Captain America/Winter Soldier, Warrior, The Purge, Prison Break etc.
Tony Jaa il interpreteaza pe Kueng (Tony Jaa aparea in celebrele Ong Bak).Rick Yune//Captain Sand (aparea  si in Ninja Assassin, Olyimpus has Fallen, Die Another Day, Alita : Battle Angel).JuJu Chan/Carmen (Wu Assassins, Savage Dog).Marie Avgeropoulos/Myra (aparea  in The 100/TV series).Nicolas Cage/Wylie ... in film mai joaca si Marrese Crump (The Protector 2), Rigan Machado, (Guardian Angel) Ryan Tarran, Dan Rizzttto (Reel 2019).

Au pastrat (!) titlul de la comic book iar regia apartine unuia din realizatori acesteia, Dimitri Logothetis, Logothetis practicand si acesta in tinerete arte martiale.L/au adus  pa Nicolas Cage iar de aici ? am perdut firul/sirul astfel incat ramane de vazut cum se prezinta situatiunea.
L-am admirat intotdeauna pe Tony Jaa insa parca ultimele filme in care apare sunt  departe de Tien ... Rick Yune s/a descurcat remarcabil in The Fifth Commandment sau Marco Polo iar Frank Grillo pare un veteran al filmelor de actiune.Mereu am asteptat cu interes/bucurie o noua productie de acest gen/actiune mai ales cand sunt mai muti veterani impreuna dar dupa ultima productie vazuta, Triple Threat (2019) a mai scazut din entuziasm.Si SF si un predator prin zona : sa vedem, sa vedem ..

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ywhTeWg8970?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by adisluc, 24 October 2020 - 23:47.


#2
clorel_utnapishtim

clorel_utnapishtim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 05.09.2020
Nu sunt impresionat de trailer, dar poate ii voi da o sansa.

#3
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,311
  • Înscris: 27.08.2013
Numai jiu jitsu nu am văzut în trailer. Și seamănă și cu Predator.

#4
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,314
  • Înscris: 21.04.2005
Normal ca de mii de ani au castigat .
Daca nu castigau ,aflam noi pana acum .
Subiect pueril .

#5
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,680
  • Înscris: 08.10.2004
aduce a mortal kombat clone...

Edited by smoke, 25 October 2020 - 09:16.


#6
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 adisluc, on 24 octombrie 2020 - 23:43, said:


,,...La fiecare șase ani, un ordin antic de luptători experți Jiu Jitsu ....
Deja m-a luat somnul.

#7
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016

 onisifor12, on 25 octombrie 2020 - 03:38, said:

Numai jiu jitsu nu am văzut în trailer. Și seamănă și cu Predator.
Da.
Multe din comentariile ce apar in zona unde vine trailer/ul prezentat pt. prima data sunt asemanatoare.Au pastrat titlul original al povestiri dar din secventele prezentate ...
Au filmat  in Cipru ! iar aceasta productie  a fost primul film care a folosit  ,,tax-payer money,, într-un sistem guvernamental de reduceri a taxelor care vizează promovarea realizării de filme pe insula mediteraneană.
Initiativa/proiectul  de stimulare a filmului cipriot administrată de Invest Cyprus - CIPA (Cipru Investment Promotion Agency) are un buget anual de 25 m EUR (inițial 1,5 m EUR). Schema prevede reduceri de taxe și / sau credite fiscale pentru producătorii ciprioți și străini de până la 35% pentru cheltuielile de producție eligibile și prevede, de asemenea, indemnizații fiscale de 20% pentru investiții în infrastructură și echipamente pe insulă.(suma de 8,5 m EUR este suma preconizată care va fi redusă producătorilor  Jiu-Jitsu).
Regizorul si producatorii au in plan realizarea mai multor filme (Cipru)  iar primul/urmatorul  se numeste : Man of War, scenariul acestuia apartine lui Gary Scott Thompson, care a scris și a creat franciza de film Fast and Furious.
Probabil de aceea l/au adus pe Nicolas Cage iar alaturi de acesta au pus pe afis mai multe nume mari din artele martiale dar au pastrat si titlul povestiri :  pt. a atrage publicul.
Datorita conditiilor actuale multe din proiecte sunt amanate etc.Mai vazusem aseara o prezentare/trailler la un nou film cu Milla Jovovich si ma gandeam la incredibila Alice ! dar prin trailer apar ceva dinozauri astfel incat ne/am oprit la ,,Jiu Jitsu,,

#8
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,314
  • Înscris: 21.04.2005
Deci filmul este o adevarata bataie de joc  la adresa spectatorului .
Cred ca l-au adus pe Cage sa mai ia si el niste maruntis .
Toata lumea se bate cu toata lumea ...doar asa ,ca pot . Uneori chiar fara nici un motiv . Si se mai bat si prost .
Pe langa asta , filmele chinezesti cu tot felul de maestri kung fu care zboara si se bat in aer , sunt adevarate opere de arta .
Si extraterestrul ala e vai de mama lui  .

Edited by ndor, 20 November 2020 - 19:25.


#9
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 25.12.2016

 adisluc, on 25 octombrie 2020 - 13:36, said:

Probabil de aceea l/au adus pe Nicolas Cage iar alaturi de acesta au pus pe afis mai multe nume mari din artele martiale
Asta mergea prin anii '90.

#10
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005
Pare a fi o capodopera. Posted Image

L-am luat, dar inca nu l-am vazut, caci am preferat sa ma uit la un serial egiptian inainte.

Edited by Phobos, 23 November 2020 - 02:15.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate