Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan (2020)

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
A fost acceptabil cu Ali G, pe urma a devenit cam penibil. Si ramane penibil.
L-am vazut in interviuri, tipul are potential. De ce se complica cu umorul infantil numai el stie.

#20
Mike05

Mike05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 30.08.2020

View PostMagicTouch, on 26 octombrie 2020 - 03:21, said:

A fost acceptabil cu Ali G, pe urma a devenit cam penibil. Si ramane penibil.
L-am vazut in interviuri, tipul are potential. De ce se complica cu umorul infantil numai el stie.

Habar n-ai ce înseamnă umorul de calitate...rămâi la Stan și Bran,ăla e pentru tine.

#21
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Intreb pentru un prieten, in Kazahstan se vorbeste romaneste? Asa pare intr-o scena la inceputul filmului.

#22
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,888
  • Înscris: 13.11.2016
Si Bucurestiul e confundat cu Budapesta de multe ori.

Se vorbeste romaneste si pe la sfarsitul filmului.

#23
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,851
  • Înscris: 25.12.2016
Se stie ca Borat a fost cel care a bagat primul susta cu confundarea oraselor din estul Europei. Numai la prostii se gandeste. Nu e om serios.

#24
Adi757

Adi757

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 01.11.2012
In film se vorbeste limba rromani. Au filmat in niste sate tiganesti din tara noastra, nu confundati limba romana cu limba rromani.

#25
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,888
  • Înscris: 13.11.2016
De data asta, filmarile in Romania au avut loc in Valea Albestiului, Mures.

#26
rihan

rihan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 26.09.2020
Pana si muzica are elemente romanesti-bulgarest-sarbesti.

Legat de film, se pare ca doar publicitatea   a fost de el.  
Da, fazele cu  Giuliani si Pence sunt singurele momente foarte amuzante din film.

Edited by rihan, 27 October 2020 - 02:05.


#27
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007

View PostMike05, on 26 octombrie 2020 - 05:45, said:

Habar n-ai ce înseamnă umorul de calitate...rămâi la Stan și Bran,ăla e pentru tine.
Ma bucur ca sti tu Posted Image. La fel de bine stii ca gusturile nu se discuta.
Stan si Bran sau Borat au in linii mari acelasi stil comic - filme cu (si pentru) prosti. Nu stiu daca realizezi cat de ridicol esti incercand sa faci o comparatie intre doua stiluri foarte similare.

Edited by MagicTouch, 30 October 2020 - 01:10.


#28
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,631
  • Înscris: 28.11.2001
Am vazut si eu cca 30 de minute ... o sa l vad pe tot in proxima perioada. Nu l gasesc deloc rau ... doar lipsit de oeiginalitate ... daca nu ar fi existat primul Borat probabil ca ar fi fost mai interesat.
In ce am cazut pana acum se vorbeste mult romaneste ... si multe scene sunt filmate in Romania ... la un moment dat se vede o troniteta bucuresteana .... satul natal este tiganie de pe la noi ... etc

#29
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,649
  • Înscris: 22.05.2011
SBC  e un actor atipic, are un stil aparte si umor controversat, mai greu de digerat de multi.
Roluri de gay mai ales ii vin manusa. Imi vine in minte acum rolul in Talladega Nights,  super.

Mie de ex nu mi-a placut Borat dar in schimb The Dictator a fost un deliciu.( probabil cand te cam identifici cu cel de care se face bascalie nu-ti cade bine, dar daca e de ras de arabeti si muslimi e super �� )

#30
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020

View PostAdi757, on 26 octombrie 2020 - 18:50, said:

In film se vorbeste limba rromani. Au filmat in niste sate tiganesti din tara noastra, nu confundati limba romana cu limba rromani.

Eu am auzit ca se vorbeste curat romaneste, nu "limba rromani".
Chiar daca unii actori erau mai bruneti, ei vorbeau in romana...

#31
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,631
  • Înscris: 28.11.2001
am vazut tot filmul, raman la parerea initiala, un film decent, dar lipsit de originalitate
Un film pentru care nu-mi pare rau de timpul pierdut, dar nu cred ca o sa-l mai vad si altadata.
fazele de umor sunt cam grotesti pentru gustul meu, ... dar in mod evident isi au publicul lor

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate